Zahanbila aj Strážcov Galaxie 3. Novinka od Pixaru búra rekordy, nič v tomto roku sa nesledovalo viac

Nenechajte si ujsť

Streamovacia služba Disney+ má nového rekordéra sledovanosti. Je ním najnovší animák od Pixaru – rozprávka Elementy, ktorá pred obrazovky nalákala milióny divákov a stala sa najúspešnejším filmom služby v tomto roku.

Na začiatku išlo o sklamanie

Film Elementy v kinách štartoval v júni tohto roka, pre Pixar však nešiel o žiadny rozprávkový štart a návštevnosť filmu bola skôr podpriemerná. Začínalo sa preto otvorene hovoriť o ďalšom komerčnom fiasku Disney, keďže v tomto roku komerčne zlyhali aj nový Ant-Man a Indiana Jones a Nástroj osudu.

Elementy si však aj vďaka priaznivým recenziám napokon našli svoje obecenstvo. Animák s nemalým rozpočtom 200 miliónov napokon zarobil viac než jeho dvojnásobok a zastavil sa na bezmála pol miliarde.

Na Disney+ búra rekordy

Disney počas uplynulého týždňa Elementy zaradilo aj do ponuky svojej streamovacej služby Disney+, kde novinka od Pixaru zaznamenala fenomenálny štart. Za prvých 5 dní majú Elementy na konte až 26,4 milióna pozretí, čo z filmu robí najúspešnejšiu premiéru v tomto roku a zároveň jednu z TOP 10 najsledovanejších noviniek v histórii Disney+.

Elementy
Zdroj: deadline.com

Doposiaľ tohtoročný rekord držala hraná verzia rozprávky Malá morská víla, ktorú Disney+ do ponuky zaradilo rovnako v septembri. Tá zaznamenala približne 16 miliónov videní. Elementy zároveň s veľkým náskokom tromfli aj veľkofilm Strážcovia Galaxie 3, ktorý za rovnaký čas nazbieral približne 10,8 milióna videní.

Filma Petra Sohna (Dobrý dinosaurus) divákov zavedie do sveta, v ktorom žijú vodní, ohniví, zemní a vzdušní obyvatelia na jednej kope, aj keď rozdelení do mestských častí. V tomto chaotickom meste sa stretnú ohnivá elementálka Ember (Leah Lewis) a vodný živel Wade (Mamoudou Athie). Dvojica po nečakanom zoznámení čoskoro zistí, že aj napriek protichodnej náture má spoločné omnoho viac, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať.

Podarí sa Herculovi Poirotovi objasniť ďalší záhadný prípad? Tento raz si tvorcovia vybrali neznámu poviedku Agathy Christie, ktorá dýcha mrazivou atmosférou. 

Zdroj: Disney

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -