Godzilla ovládne Apple TV+. Hraný seriál rozšíri sériu MonsterVerse o príbehy Kaiju a Titánov!

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 23 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Godzilla dostane hraný seriál

Séria MonsterVerse pokračuje. Japonský jašter svoju „trilógiu“ zakončil minulý rok filmom Godzilla vs. Kong, v ktorom ukázal jasnú prevahu nad opičiakom Kongom. Aj napriek tomu, že gigantický kráľ opíc dostal zatiaľ jediný sólový film (Kong: Ostrov lebiek), atómová Godzilla dostane vlastný seriál. Nejedná sa o žiaden reštart, ale priamu súčasť franšízy od spoločnosti Legendary Entertainment. Aj napriek tomu, že svoje filmy vydáva pod vlajkou štúdia Warner Bros., sa seriál nedostane na malé obrazovky streamovacej služby HBO Max.

Jedná sa o prekvapivé rozhodnutie vzhľadom na to, že spomínaný Godzilla vs. Kong vyšiel na HBO Max v rovnaký deň ako v kinách. Preto by dávalo zmysel, že aj seriálová Godzilla poputuje práve tam. Potešilo by to i slovenských divákov, keďže lokálne HBO GO sa už 22. 2. 2022 premení na HBO Max, automaticky a dokonca so zachovaním pôvodnej ceny. Nuž, zatiaľ nepomenovaný hraný seriál o Godzille bude vysielaný na službe Apple TV+. Tá síce od svojho vydania prináša skvelý obsah, no v porovnaní s Netflixom alebo HBO nie je na Slovensku tak rozšírená.

Štúdio warner bros. godzilla 2
Zdroj: fandangonow.com

Ale späť k samotnému seriálu. Po búrlivej bitke medzi Godzillou a Titánmi, ktorá zrovnala San Francisco so zemou, a po šokujúcom novom zistení, že monštrá sú skutočné, seriál nasleduje cestu jednej rodiny za odhalením jej skrytých tajomstiev a odkazu, ktorý ich spája s tajnou organizáciou známou ako Monarch. Podľa oficiálnej synopsy sa zdá, že bude príbeh zasadený medzi udalosťami filmov Godzilla (2014) a Godzilla II: Kráľ monštier (2019). Žiadne bližšie detaily vrátane obsadenia alebo dátumu vydania zatiaľ odhalené neboli.

Prečo Apple TV+ a nie HBO Max?

Legendary chce rozšíriť sériu MonsterVerse do všetkých smerov a keď videli potenciál v tvorbe hraného seriálu, ihneď začali komunikovať s potenciálnymi kupcami. Okamžitý záujem prejavila spoločnosť Apple, ktorá si po seriáloch For All Mankind a Foundation rozšíri svoju knižnicu sci-fi titulov. Aj keď môžeme len hádať, že podobne ako v pôvodnom filme Godzilla, sa monštrum ukáže len na pár minút. Seriál prinesie divízia Legendary Television s výkonnou produkciou od Chrisa Blacka (Star Trek Enterprise, Outcast) a Matta Fractiona (Hawkeye). Black bude súčasne showrunnerom seriálu.

Je otázne, prečo Legendary zanevrelo na Warner Bros. a HBO. Očividnou odpoveďou je fakt, že im podobne ako Christopherovi Nolanovi nevyhovovalo hybridné vydanie Godzilla vs. Kong rovnaký deň v kinách a na HBO Max. Ale to môžeme iba teoretizovať. Veľkofilm totiž zaznamenal značný pandemický úspech so zárobkom takmer 500 miliónov amerických dolárov.

trailer na godzilla vs kong
Zdroj: indiewire.com

Budúcnosť MonsterVerse

Okrem hraného seriálu Godzilla sa MonsterVerse v blízkej budúcnosti rozrastie o ďalšie dva projekty. Jedným z nich je animovaný seriál Skull Island pre Netflix, ktorý bližšie preskúma domovský ostrov Konga a jeho prehistorických monštier. Ďalší film série by mal opäť priniesť režisér Adam Wingard (Godzilla vs. Kong), pričom sa špekuluje, že by mohol adaptovať príbeh Son of Kong. Film z roku 1933 bol zameraný na Konga a jeho syna — pozor, spoiler — ktorý na konci umiera tragickou smrťou.

Tešíte sa, že kráľa monštier uvidíme vo vlastnom seriáli? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: deadline.com, hollywoodreporter.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -