James Cameron to opäť dokázal. Trailer na Avatar 2 je vizuálnym koncertom, aký v kinách ešte nebol

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Trinásť rokov čakania sa blíži ku koncu. Štúdio 20th Century Studios konečne vydalo prvý teaser trailer filmu Avatar 2 pre širokú verejnosť. Doposiaľ bol dostupný iba pre oči návštevníkov kín – aj tých slovenských – pred premietaním Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva. Počas premiérových dní bol veľmi rýchlo prepašovaný na internet, takže Disney zobralo zodpovednosť do vlastných rúk. Odhaľuje vizuálne podmanivú ukážku na pokračovanie s podtitulom „The Way of Water“, ktorý hovorí sám za seba. Režisér James Cameron vynašiel nový spôsob nakrúcania pod vodou, aký sme v kinách ešte nevideli.

Prvý teaser trailer na Avatar 2

Už prvá časť z roku 2009 bola na tú dobu vizuálnym majsterštukom, definovala novú éru počítačom generovaných snímok (CGI). Preto sa naskytla otázka – dokáže Cameron zaujať niečím novým aj po toľkých rokoch a nie je na pokračovanie neskoro? Prvá ukážka odpovedá jasnou rečou. Avatar: The Way of Water nám ukáže prenádherné zákutia planéty Pandora, ktoré už z traileru vyrážajú dych. Prvé zábery neprezrádzajú nič z príbehu, skôr slúžia ako vizuálny „benchmark“ toho, čo v decembri uvidíme v kinosálach. Jediný riadok dialógu hovorí Sam Worthington ako Jake Sully:

„Viem jednu vec. Kamkoľvek ideme, táto rodina je našou pevnosťou.“

To krásne načrtáva príbeh a smer, akým sa pokračovanie vydá. Bude o rodine Jakea a Neytiri (Zoe Saldana), ktorá sa neskladá len z členov rasy Na’vi. Osvoja si aj ľudské dieťa, adoptovaného syna Milesa Socorro (Jack Champion), prezývaného aj Spider. Miles sa narodil na vojenskej základni na Pandore, no vychovaný bol v domorodej džungli. Ďalšími deťmi rodiny Na’vi sú Neteyam (Jamie Flatters), Lo’ak (Britain Dalton) a Tuktirey (Trinity Bliss).

V novej úlohe sa vráti aj Sigourney Weaver. Okrem vyššie spomenutých obsadenie doplnia tiež Kate Winslet ako Ronal, Michelle Yeoh ako Dr. Karina Mogue a Oona Chaplin as Varang.

Naplánovaných je päť častí

Prvý Avatar bol minulý rok opäť premietaný v čínskych kinách, čím zosadil z trónu Avengers: Endgame a stal sa najzárobkovejším filmom všetkých čias. Celosvetovo si zarobil neuveriteľných 2,8 miliardy amerických dolárov, takže bude zaujímavé sledovať, ako sa bude dariť pokračovaniu. Avatar: The Way of Water má po množstve odkladov premiéru naplánovanú na 15. december 2022. Nakrúcaný bol spolu s treťou časťou, ktorú uvidíme v roku 2024. Všetky dátumy vydania nájdete rozpísané nižšie:

  • 15. december 2022 – Avatar: The Way of Water
  • 19. december 2024  – Avatar 3
  • 17. december 2026 – Avatar 4
  • 21. december 2028 – Avatar 5
Avatar: The Way of Water
Zdroj: 20 Century Studios/Disney

Čo hovoríte na prvý teaser trailer filmu Avatar 2? Veríte, že bude vizuálne najkrajším filmom všetkých čias? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: variety.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -