HBO Max na Slovensku zmizne. Nahradí ho nová služba, máme detaily

Nenechajte si ujsť

HBO Max na Slovensku zmizne

Predplatiteľov HBO Max na Slovensku už čoskoro čakajú veľké zmeny. Obľúbenú službu totiž nahradí nová platforma Max, ktorá v sebe bude kombinovať obsah rozšírený obsah a dokonca ponúkne aj športové prenosy. Portál Tbvision potvrdzuje, že so štartom sa u nás počíta už na jar budúceho roka.

Ponúkne tisícky hodín nového obsahu

To, že HBO Max u nás nahradí nová streamovacia služba Max, sa vie už dávnejšie. Max bol v máji tohto roka spustený na trhu USA, odkiaľ sa bude rozširovať aj do ďalších teritórií. Najskôr do Latinskej Ameriky, začiatkom budúceho roka aj do Európy, vrátane Slovenska. Zástupca služby potvrdil, že Max na Slovensko dorazí na jar budúceho roka a krajiny strednej a východnej Európy budú medzi prvými, kde bude Max spustené.

hbo max europa
Zdroj: warnermedia.com

Nová služba Max v sebe bude kombinovať obsah HBO Max, a teda bohatú ponuku seriálov a filmov, s obsahom streamovacej služby Discovery+. Tá pre zmenu ponúka tisíce hodín náučného a dokumentárneho obsahu, reality šou a reláciach o varení či životnom štýle.

Prinesie množstvo zmien

Cieľom Max je predstaviť každý mesiac najmenej 40 nových titulov a pridanie viac než 20 veľkofilmov od Warner Bros. a jeho partnerských štúdií.

Discovery ponúkne program zameraný na životný štýl, varenie, bývanie, dokumenty o prírode, paranormálne javy, vedu, techniku a ďalší obsah podobný tomu, na ktorý sú diváci zvyknutí z jeho doterajších televíznych staníc. Okrem známeho Discovery Channel bude knižnica služby obsahovať aj obsah BBC, HGTV, Food Network, TLC, ID, OWN, Travel Channel a Animal Planet.

Obsah HBO by mal do veľkej miery zostať nezmenený, opierať sa bude o kinohity štúdia Warner Bros., komiksové blockbustery z univerza DC, tvorbu HBO ako i Max Originals.

Cena je zatiaľ otázna

Veľkou novinkou novej služby Max budú aj športové prenosy z kanálov Eurosport, ktoré bude platforma integrovať vo svojom obsahu. Predplatitelia služby sa tak dostanú k športovým prenosom tenisových Grand Slam turnajov či z Olympijských hier 2024 v Paríži.

Presný dátum spustenia novej platformy nateraz nie je známy, rovnako nevieme ani to, či sa s predstavením novej služby bude meniť aj cena predplatného. Je to však vysoko pravdepodobné, keďže Max ponúkne tisícky hodín obsahu navyše. Cieľom služby je podľa zástupcov maximalizovať čas, ktorý používatelia strávia sledovaním, rovnako ako čo najefektívnejšie službu speňažiť.

HBO Max je na Slovensku za 6,99 € na mesiac alebo 54,99 € na rok. Vzhľadom na kombinovanie obsahu s Discovery+ a plánom vysielať v službe športové prenosy, je pravdepodobné, že cena zvýši.

Možnosťou však je aj „balíčkovanie“ obsahu v podobnom štýle, v akom ho u nás ponúkajú televízni operátori.

 

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -