KVÍZ – Ktorý Spider-človek z novej animovanej komiksovky Spider-Man: Cez paralelné svety si ty?

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Spider-Man: Cez paralelné svety KVÍZ

Po viac ako štyroch rokoch čakania sme sa konečne dočkali pokračovania. Ešte v roku 2018 sme totiž dostali animovaný film o Spider-Manovi, ktorý priniesol naozaj niečo nové. Spider-Man: Paralelné svety získal nielen uznanie od kritikov a divákov, ale aj Oscara. Podobným smerom ide aj pokračovanie s názvom Spider-Man: Cez paralelné svety, ku ktorému sme si pre vás pripravili kvíz.

Zatiaľ čo jednotka nám ponúkla náhľad do spider-versa, dvojka sa do neho naplno ponorila. Ukázala nám niekoľko rôznych svetov, ako aj rozličných animácií. Dá sa teda predpokladať, že všetko vyvrcholí v tretej časti, ktorá nesie názov Spider-Man: Beyond the Spider-Verse. Aj napriek tomu, že momentálne jej dátum premiéry je nastavený na 29. marca 2024, je dosť možné, že sa posunie.

Miles Morales Gwen Stacy Spider-Man: Across the Spider-Verse
Zdroj: ign.com

Stovky Spider-Manov

Druhá časť je skvelá v mnohých smeroch, no jednou z jej najlepších vlastností je určite veľké množstvo známych aj menej známych Spider-Manov. Tí sa sformovali do skupiny známej ako Spider-Society. Za jej založením stoji Miguel O’Hara (Oscar Isaac). Jeho pravou rukou je tehotná motorkárka Jessica Drew (Issa Rae), ale aj melancholický klon Petra Parkera menom Ben Reilly (Andy Samberg).

A keďže tím potrebuje aj mladú krv, priberú aj niekoľkých mladších Spider-Manov. Ide napríklad o punkrockového Hobieho Browna (Daniel Kaluuya), indického Pavitra Prabhakara (Karan Soni) či VR avatara menom Spider-Byte, ktorého ovláda z pohodlia domova Margo Kess (Amandla Stenberg). Z jednotky sa ale vráti aj obľúbená Gwen Stacy (Hailee Steinfeld).

Spider-Man Across the spider-verse
Zdroj: time.com

K tejto skupine patrí aj Peter B. Parker (Jake Johnson), aj keď väčšinu času mu teraz zaberá iná povinnosť. A to starostlivosť o dcéru Mayday, ktorá taktiež vykazuje pavúčie schopnosti. Do tímu by sa chcel pridať aj Miles Morales (Shameik Moore), hlavný Spider-Man filmu. Avšak zistí, že dostať sa tam nie je také jednoduché, ako to spočiatku môže vyzerať.

Kvíz

Ktorý Spidey vám vyšiel v kvíze? Podeľte sa o svoj výsledok s nami dole v komentároch.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -