Bohatí kraľujú svetu a Londýn ovládli motorkárske gangy: Takto vyzerá cyberpunk od Netflixu

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Najčítanejšie za 7 dní

Trailer na sci-fi The Kitchen

Budúci rok bude na desivé vyhliadky na dystopickú budúcnosť naozaj štedrý. Dovalí sa ku nám prequel k Mad Maxovi a Amazon zasa prinesie adaptáciu hernej série Fallout. Sezónu však odštartuje Netflix, ktorý teraz prináša trailer na film The Kitchen. V Sci-fi trileri uvidíme kyberpunkový Londýn, ktorým sa preháňajú motorkárske gangy odmietajúce sa podriadiť režimu.

Snímka nám poskytuje hrozivý pohľad na nie prílis vzdialenú budúcnosť. Hlavné mesto Spojeného kráľovstva je plné holografických displejov, čeli však obrovskému problému. Hranica medzi bohatými a chudobnými sa natiahla do svojich limitov. Všetky formy sociálneho bývania boli odstránené, zostáva len jedna jediná štvrť. Tá si dala prezývku Kitchen, teda kuchyňa.

Jediná komunita proti vládnucej vrstve

Komunita, ktorá sa v Kuchyni nachádza odmieta opustiť svoje domovy. Práve do nej patrí aj samotársky Izi, ktorý sa snaží nájsť cestu von. Zahrá si ho Kane Robinson, viac známy ako hudobník menom Kano, ktorého môžeme poznať z britskej drámy Top Boy. Izi sa stretáva s iba 12-ročným Benjim, ktorý prišiel o svoju mamu a hľadá zvyšok svojej rodiny. Zahrá si ho nováčik Jedaiah Bannerman.

Neštandardná dvojica si vybuduje puto, ktoré zocelia tvrdé podmienky a vďaka nemu dokážu odolávať systému. Okrem ústrednej dvojice si v snímke zahrajú Richie Lawrie, Hope Ikpoku Jnr, Ian Wright, BackRoad Gee, Cristale, Teija Kabs a Demmy Ladipo.

the kitchen plagát
Zdroj: themoviedb.org

Ďalší dystopický kúsok do katalógu Netflixu

Réžiu si zobral na starosť ako svoj tvorcovský debut Daniel Kaluuya. Doteraz ho môžeme poznať ako herca, ktorý sa skvele ukázal vo filmoch Uteč alebo Nie, Nie. Vyslúžil si aj Oscara za vedľajšiu úlohu v krimi trileri Judáš a čierny mesiáš.

Streamer si do svojho katalógu obľubovaných titulov s podobnými žánrami ako Black Mirror alebo Platform môže zaradiť aj tento kúsok. Schyľuje sa v ňom k vojne vo veľkom meste, kde sa iba hŕstky ľudí postavia proti nekompromisnej vládnucej triede. Film si budeme môcť 19. januára.

Ako sa vám páčil trailer na The Kitchen? Desí vás aj v tomto prípade zobrazený dsytopický svet s obrovskou priepasťou medzi sociálnymi vrstvami? Má podľa vás posledná skupina vzdorujúcich šancu? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: theverge.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -