Hráči sú v siedmom nebi. Kingdom Come: Deliverance 2 je oficiálne tu a ohromí vás novými prvkami

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Kingdom Come: Deliverance 2 bolo predstavené

Aktualizácia 19.04.: Česká spoločnosť Warhorse Studios oficiálne hodinách predstavila svoj nový titul Kingdom Come: Deliverance 2. Na projekte pracovalo 250 ľudí a vedúci štúdia Dan Vávra zdôraznil, že hra je už takmer hotová a bude naozaj pripravená pre hráčov ešte tento rok. Dvojnásobné zvýšenie vývojárskeho tímu znamená aj obrovské zlepšenia oproti jednotke.

Dočkať sa máme dvojnásobne väčšieho otvoreného herného sveta, do ktorého patrí napríklad hrad Trosky alebo najbohatšie stredoveké mesto v tejto časti Európy – Kutná hora. Na to nachádzame aj krásne náhľady v zverejnenej ukážke, tiež podfarbené epickým soundtrackom. Hráči sa opäť zhostia role Jindřicha a hra presne nadväzuje na jednotku, avšak od tvorcov je sľúbené, že automaticky osloví aj nových hráčov, ktorí sa ľahko zorientujú.

Bojový systém chcel zostať autentický, ale hovoria aj o jeho zlepšení. Okrem chladných zbraní budeme mať k dispozícií po prvý raz aj strelnú zbraň na pušný prach. Prinesie nové výzvy s potrebou dlhšieho nabíjania. Prostredie je opäť vytvárane v CryEngine, grafika však bude oproti jednotke upravená a vyhladená. A v neposlednom rade je veľkým lákadlom 5 hodín cutscén, ktoré majú fungovať aj ako akýsi film vo vnútri hry.

kingdom come deliverance 2
Zdroj: Warhorse Studios

Pôvodný článok

Dnes vo večerných hodinách sa chystá české štúdio Warhorse Studios oficiálne oznámiť pokračovanie ich úspešnej RPG hry z roku 2018. Ešte pred ním však počas noci na portál IGN unikli prvé zábery z hry Kingdom Come: Deliverance 2. Síce prichádzajú v nízkom rozlíšení, ale je jasné, že sa budeme mať na čo tešiť.

Prvá hra síce kvôli svojej chybovosti nedopadla v očiach kritikov práve najlepšie, hráči si ju však napriek tomu zamilovali. Navyše, vývojári titulu na čele s Danom Vávrom neustále pracovali na tom, aby chyby z hry odstránili. Ľudia oceňovali realistickosť hry, či už to bolo v mechanikách prežitia alebo pri skutočnom učení sa ako narábať s mečom.

Historické Čechy v ešte lepšej podobe

Prevtelili sme sa do postavy Jindřicha v historickom regióne Bohemia (teda Česko a severozápad Slovenska) na začiatku 15. storočia. Teraz je z prvého uniknutého videa zrejmé, že sa zhostíme úlohy rovnakého protagonistu s úplne novými questami a výzvami.

Prvú informáciu o tom, že štúdio prinesie ohlásenie hry 18. apríla priniesol insider Tom Henderson ešte pred týždňom. Následne spoločnosť túto správu potvrdila a vydala vyhlásenie, že k predstaveniu príde vo štvrtok o 20:00. Vysielať sa bude na YouTube aj Twitchi, nie je ešte známe či bude ukázaný aj gameplay alebo len krátky teaser, ktorý sa už predčasne dostal na internet.

Oficiálne oznámenie už o pár hodín

Vďaka nemu vieme, že hra bude vydaná na platformy PC, Xbox Series X/S a PlayStation 5. Veľkou senzáciou je, že Kingdom Come: Deliverenance 2 sa dočkáme už počas tohto roka, aj keď bližší dátum ešte špecifikovaný nebol. Nejeden hráč však už netrpezlivo čaká na pokračovanie titulu, ktorý si vyslúžil trofej najlepšej stredovekej bojovej hry na Steame.

Prvé uniknuté video môžete nájsť spätne nahrané na tomto linku.

Čo hovoríte na prvé zábery z hry Kingdom Come: Deliverance 2? Ste zvedaví na oficiálne ohlásenie počas dnešného večera? Patríte medzi priaznivcov prvej časti? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroje: gamerant.com; warhorsestudios.cz

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -