Pokračuje prekliatie Marvelu? Vyšli prvé recenzie na 2. sériu Loki

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Prvé reakcie na 2. sériu Loki sú tu

Prvá séria seriálu Loki pred pár rokmi bola veľkých úspechom. Fanúšikmi milovaná postava dostala svoj vlastný seriál, ktorý sa točil okolo vtedy ešte nového konceptu mnohovesmíru. Úspech seriálu bol napokon tak veľký, že Loki ako prvý MCU seriál dostal ďalšiu sériu, ktorú si budeme môcť na Disney+ pozrieť už o pár dní. Zahraniční novinári už mali príležitosť seriál vidieť. Čo naň hovoria?

2. séria Loki nadväzuje na prekvapivý koniec záverečnej časti. Vracia sa teda väčšina pôvodného obsadenia, vrátane boha neplechy Lokiho (Tom Hiddleston), Sylvie (Sophia Di Martino), Mobiusa (Owen Wilson), Ravonny Renslayer (Gugu Mbatha-Raw), Hunter B-15 (Wunmi Mosaku) alebo Miss Minute (Tara Strong). Z nových postáv sa predstavia technik TVA menom OB (Ke Huy Quan) aj záporák Victor Timely (Jonathan Majors).

Niektorí sériu chvália, …

Kritici aj vybraní novinári dostali k dispozícii prvé štyri zo šiestich epizód. Aj keď sa nie všetci zhodovali v názoroch, web ComicBook priniesol niekoľko recenzií, ktoré sršali chválou. Zrejme neprekvapivo, najviac chvály si odniesli herci, konkrétne hlavná mužská trojica. Hiddlestona a Wilsona chvália za ich skvelý návrat, zatiaľ čo nový herecký prídavok Ke Huy Quan kradol všetky scény pre seba.

Skvelým je pre mnohých prostredie a vizuálne rozprávanie, pričom kritici sériu prirovnávajú ku kultovému seriálu Doctor Who. Častokrát bol v pozitívach vyzdvihnutý aj príbeh. Niekoľko reakcií priniesol aj portál Screenrant, pričom jedna z nich hovorí aj o tom, že druhá séria je „lepšia, rýchlejšia a viac riskuje“. Aj napriek tomu, že daný recenzent nebol fanúšikom prvej série, druhá sa mu veľmi páčila.

Už pri prvej sérii sa hovorilo o najlepšom MCU seriáli a pri druhej sa vo väčšine prípadov len pokračuje. Mnohí spomenuli aj napríklad to, že posledná epizóda, ktorú mohli vidieť, a teda štvrtá, bola naozaj divoká a tešia sa na záverečné dve časti. Keďže niektoré posledné Marvel projekty trpeli tým, že neboli spravené práve najlepšie, je dobré počuť pozitívne hodnotenia nasledujúceho projektu.

…iným sa vôbec nepáčila

Pozitívnu skúsenosť s prvými štyrmi epizódami však zďaleka nemali všetci sledujúci. Viacero recenzentov naznačilo, že nová séria je v porovnaní s predchodcom omnoho slabšia a zďaleka nedosahuje jeho úroveň. V kritických komentároch sa spomína napríklad mnoho názvov, slov a udalostí, ktoré bolo ťažké sledovať a zapamätať si. Veľkú kritiku 2. séria Loki dostala séria od webu IGN, ktorému sa podľa reakcie prvé epizódy vôbec nepáčili.

Aj napriek tomu, že portál vyzdvihol filozofiu a tému, ktorú postavy riešili, zvyšné veci dojem neurobili. Sérii má vraj chýbať duša prvej série, má byť sklamaním v tom, ako jednotlivé udalostí vyplynú. Aj im sa však páčilo vyššie spomínané mužské trio, aj keď podľa nich Loki „nebol hviezdou svojej vlastnej šou“. Ženské postavy ich veľmi nenadchli, no páčila sa im vizuálna stránka a koncept.

Tiež ešte vyčítali seriálu problémové dialógy a sú zvedaví na finále. Spomínajú cliffhanger na konci štvrtej epizódy, podobne ako viacero kritikov/divákov, ktorí ich všetkých navnadil na záverečné časti. My na všetky epizódy ešte počkáme, keďže na streamovacej platforme Disney+ prvá epizóda vyjde 5. októbra. Zvyšné časti budú vychádzať na týždennej báze.

Aké sú vaše predikcie na druhú sériu Loki? Bude mať podľa vás rovnaký úspech alebo sa na úroveň prvej série nedostane?

Zdroj: comicbook.com, in.ign.com, screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -