Nádejam je koniec. Na nové seriály od Marvelu si poriadne počkáme

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 22 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Daredevil, Agatha, Ironheart – kedy sa ich dočkáme?

Seriálové i filmové tituly v MCU v posledných týždňoch čelili veľkých odkladom. Po prevzatí Disney staronovým riaditeľom Bobom Igerom továreň na zábavu začala raziť filozofiu kvality nad kvantitou, čo sa prejavilo aj na prekopaní celého plánu vydávania. Do toho aktuálne vstúpili aj štrajk scenáristov a hercov, takže nad vydaním množstva seriálových noviniek stále visí otáznik. Vďaka U.S. Copyright Office ale zrejme vieme, kedy vyjdú nasledujúce seriály, ktoré boli doteraz bez dátumu premiéry – Daredevil: Born Again, Ironheart aj Agatha: Darkhold Diaries.

Zatiaľ čo natáčanie seriálov Agatha a Ironheart bolo dokončené a teraz sa robí post-produkcia, natáčanie nového seriálu Daredevil zastalo v polovici. Z dôvodu nedotočenia a dlhej post-produkcie preto tieto seriály tak skoro neuvidíme. Štúdio Marvel však bolo povinné pri registrovaní autorských práv týchto seriálov uviesť aj dátumy ich vydaní, vďaka čomu aspoň vieme, kedy vyjdú.

Agatha Harkness
Zdroj: imdb.com

Skôr ako na prelome rokov 2024/2025 to nebude

Najskôr zo zmienenej trojice seriálov uvidíme Agatha: Darkhold Diaries, ktorej premiéra je predbežne naplánovaná na 19. septembra 2024. Seriál má mať 9 epizód, pričom pôvodne mal vyjsť niekedy ku koncu tohto roka. Rolu fialovej čarodejnice Agathy Harkness si v ňom opäť zopakuje Kathryn Hahn, v ďalších úlohách si zahrajú Aubrey Plaza, Joe Locke, Patti LuPone, Sasheer Zamata alebo Ali Ahn.

Zaujímavosťou je, že seriál už trikrát menil názov. Najprv sa volal Agatha: House of Harkness, potom Agatha: Coven of Chaos, až kým nedostal názov Darkhold Diaries. Rozdielne to mal seriál Ironheart, ktorý sa takto volá od začiatku. Ten mal pôvodne tiež vyjsť koncom tohto roka, no nakoniec vyjde v roku 2025. Prvá epizóda by mala mať premiéru až 3. septembra 2025.

Riri Williams Ironheart
Zdroj: marvelstudios.com/Eli Adé

Dôvodom meškania je zrejme rok dlhé natáčanie, kedy sa určite robilo veľa pretáčok. Dôvodom však môže byť aj kontinuita MCU. Keďže sa posúvali aj premiéry filmov, vďaka oneskorenej premiére bude Ironheart lepšie zapadať medzi ostatné projekty. Novinka bude pozostávať zo 6 epizód a hlavnej roly Riri Williams sa znova zhostí herečka Dominique Thorne. Ďalej si tu zahrajú Anthony Ramos, Alden Ehrenreich či Lyric Ross.

Očakávaný Daredevil tiež príde o niečo neskôr ako pôvodne mal

Kým Agatha: Darkhold Diaries sa bude venovať len mágii, Ironheart zas viac technológie. Tretia novinka sa detailne pozrie na obľúbeného muža bez strachu. Daredevil: Born Again mal pôvodne vyjsť začiatkom roka 2024. Keďže seriál ešte nedotočili a má mať až 18 epizód, momentálne mu podľa U.S. Copyright Office nastavili dátum premiéry na január 2025.

Daredevil She-Hulk Ironheart Agatha
Zdroj: imdb.com

Môže sa stať, že v Disney ešte nepoznajú presný dátum v roku 2025, a tak bol januárový termín vybraný účelovo čisto pre potreby registrácie. Ako pri ňom, tak aj pri dvoch predošlých seriáloch je v registrácii autorských práv uvedené vedľa dátumu slovo „približné“. To znamená, že dátumy všetkých troch seriálov sa ešte môžu meniť.

Daredevil: Born Again nám znova prinesie Charlieho Coxa ako Matta Murdocka/Daredevila, Vincenta D’Onofria ako Wilsona Fiska/Kingpina aj Jona Bernthala ako Franka Castlea/Punishera. Seriál sa s veľkou pravdepodobnosťou zameria na Matta Murdocka a Wilsona Fiska, ktorí sa snažia odložiť svoju rivalitu a temnejšie alter egá bokom, aby pomohli ľuďom v New Yorku. Minulosť ich však dobehne a z dočasných spojencov sa opäť stanú nepriatelia na život a na smrť.

Echo
Zdroj: marvelstudios.com/Chuck Zlotnick

Ironheart a Daredevil až v roku 2025, čo ďalšie (okrem Agatha) ale vyjde v nasledujúcom roku?

Na prelome rokov 23/24 by sme sa mali dočkať druhej série animovaného What If…?, ktorého prvá epizóda má vyjsť v období Vianoc. Hranú tvorbu však odštartuje seriál Echo niekedy v januári, pričom na rozdiel od ostatných MCU seriálov vyjde jeho všetkých 6 epizód v jeden deň. Začiatkom roka potom vyjde aj animovaný seriál X-Men ’97, ktorý síce nepatrí do MCU, no je to Marvel. A rok tak na jeseň zakončí Agatha.

Síce poznáme dátumy vydaní týchto očakávaných seriálov, no tak skoro ich neuvidíme ani v jednom z troch prípadov. Na ktorý z nich sa však tešíte najviac?

Zdroje: copyright.gov, thedirect.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -