Seriálový hit Prison Break dostane pokračovanie a 6. sériu. Vrátia sa aj staré postavy?

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Prison Break dostane pokračovanie

Pôvodný seriál Prison Break: Útek z väzenia začal vychádzať ešte v roku 2005. Po štyroch sériách a krátkej pauze sa jeho putovanie ukončilo v roku 2017 piatou sériou. Podľa portálu Deadline sa ale do tohto sveta opäť vrátime. Vo výrobe je totiž pokračovanie, nad ktorým bude stáť aj nový showrunner. Bude ním Elgin James, ktorý má na konte pomerne úspešný seriál Zákon gangu: Mayovia.

Seriál sa pôvodne zameral na muža, ktorého neprávom odsúdili za údajné zabitie senátora. Jeho brat sa nechal zajať úmyselne, aby spolu mohli z väzenia uniknúť. Ihneď zistí, že mať plán je jedna vec, no v praxi to tak jednoducho nejde. V hlavných úlohách súrodencov si zahrali herci Dominic Purcell (ako Lincoln Burrows) a Wentworth Miller (ako Michael Scofield).

Prison Break
Zdroj: The Movie Database (TMDB)

Pôvodný svet sa rozšíri

Seriál bude pokračovaním, a nie rebootom série. To znamená, že niektoré staré postavy by sa mohli vrátiť, no úplne sa na ne v nových epizódach tvorcovia nezamerajú. Vráti sa ale minimálne pôvodný tvorca Prison Breaku, Paul T. Scheuring, ktorý sa na pokračovaní bude podieľať ako producent. Elgin James zároveň okrem showrunningu napíše scenáre k epizódam.

Podľa Deadline by sa pokračovanie nemalo zamerať na hlavnú dvojicu, a tak sa môžeme tešiť na nové zaujímavé postavy. Pôvodný seriál vychádzal na televíznej stanici FOX, čo znamená, že aj jeho obsah bol prispôsobený ako mladšiemu, tak aj širšiemu diváckemu publiku. Spin-off alebo pokračovanie ale vyjde na platforme Hulu, ktorého obsah na Slovensku dostávame na Disney+.

Prison Break
Zdroj: The Movie Database (TMDB)

Na streamovacej platforme by si seriál mohol dovoliť viac rozvinúť teda aj temnejšie témy, napríklad tému trestancov čiernej pleti v americkom väzenskom systéme. Tú pôvodný seriál jemne načrtol, pričom tvorcovia by do tejto politickej témy mohli teraz viac zabŕdnuť, ak by chceli. Momentálne o pokračovaní ikonického seriálu ďalšie informácie, napríklad ohľadom dátumu vydania a hereckého obsadenia, nemáme.

Sledovali ste pôvodný seriál Prison Break: Útek z väzenia? Tešíte sa na to, že sa tento svet ešte viac rozšíri?

Zdroj: collider.com, deadline.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -