Stačí jeden klik. Spotify prináša prelomovú funkciu, prosili sme o ňu 12 rokov

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Najčítanejšie za 7 dní

Žiadaná funkcia Spotify je realitou

Vývojári technologických spoločností si z času na čas musia skontrolovať, ako sú používatelia spokojní s ich produktom. Okrem zverejňovania kritiky na oficiálnych fórach či sociálnych sieťach však ľudia často publikujú aj návrhy na zmeny. Nové funkcie, ktoré vylepšia danú aplikáciu. Jednu z takýchto noviniek navrhol ešte v roku 2012 istý používateľ Spotify a teraz sme sa konečne dočkali. Spoločnosti na počítačovú verziu aplikácie konečne prehrala žiadaný mini-prehrávač.

Spotify má na zbieranie nápadov pre žiadané funkcie vymyslený skvelý systém. Jednoducho ktokoľvek môže prostredníctvom oficiálnej stránky zdieľať svoj nápad s vývojármi:

Máte nápad pre novú funkciu pre Spotify aplikáciu, ktorá vám v hlave zaberá priestor? Dajte nám vedieť, čo sa vám honí myšlienkami a pozrieme sa, či to už napadlo aj niekomu inému,“ uvádza stránka nápadov Spotify.

Očividne množstvo ľudí žiadalo práve o funkciu mini-prehrávača, ktorý vám bude ukazovať práve aktívnu hudbu aj popri tom, ako máte minimalizovanú aplikáciu Spotify. Vývojári teraz totiž komunitného príspevku informovali o tom, že táto vychytávka sa stane realitou. Ako to bude fungovať?

spotify
Zdroj: Spotify

Spotify dostane mini-prehrávač

Mini-prehrávač Spotify vám dovolí ovládať hudbu a zobrazovať aktuálnu pieseň kdekoľvek v systéme sa nachádzate. Tu treba podotknúť, že funkcia je dostupná len pre používateľom s predplatným Premium na desktopových operačných systémoch Windows a MacOS – teda na počítačoch. Samotná funkcia si nájde miesto v rohu vaše obrazovky, pričom môžete prispôsobovať tvar mini-prehrávača (štvorec, obdĺžnik, podlhovastý panel).

Užitočný panel sa po zapnutí bude zobrazovať v rohu vašej obrazovky aj keď používate úplne iné aplikácie. Máte teda vždy poruke možnosť zastavovať hudbu, prepínať skladby a meniť správanie módu opakovania. Netreba sa teda prepínať medzi aplikáciami, keď sa sústredíte na štúdium či prácu. „[Mini-prehrávač] zaručí, že váš workflow bude pokračovať bez vyrušenia,“ hovorí Spotify.

Okno s mini-prehrávačom taktiež funguje nezávisle od hlavného okna aplikácie. To znamená, že v prípade potreby môžete kedykoľvek otvoriť aj hlavnú aplikáciu, prípadne minimalizovať mini-prehrávač.

miniplayer
Zdroj: Spotify

Používatelia sa tešia

Mini-prehrávač zapnete alebo vypnete ikonou vedľa nastavenia hlasitosti. Nová funkcia má prevažne pozitívne reakcie. No, samozrejme, ak nechcete, využívať ju vôbec nemusíte.

Skvelá práca, Spotify!,“ hovorí jeden nadšený komentujúci a novinku vrelo prijal aj iný používateľ: „Konečne! Toto je skvelá novinka. Nemôžem sa dočkať dodatočných funkcií mini-playeru v budúcnosti.“

Nie všetci sú však stopercentne spokojní. Jeden z používateľov sa (zatiaľ bez odpovede) týka, či „bude mini-player dostupný aj pre free účty.“ Niektorí komentujúci odkazujú aj na fakt, že prostredníctvom panela sa dajú len prepínať celé piesne, ale nie pretáčať isté pasáže skladieb: „Jediná vec, čo chýba, je ukazateľ postupu, cez ktorý by ste mohli preskočiť do istej časti pesničky alebo podcastu.“

Aký máte názor na novinku Spotify vy? Bude na počítači využívať mini-prehrávač? Čím by ste ho ešte zlepšili? Napíšte nám do komentárov.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -