Ani ho nespoznáte. Robert Downey Jr. vás ohúri v traileri na špionážny seriál HBO

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Najčítanejšie za 7 dní

Ukážka na fantastický špionážny seriál HBO

Musím vám povedať pravdu. Už veľmi dlhý čas som nebol tak ohúrený a zaujatý ukážkou na nadchádzajúci seriál ako teraz. O to viac sa stupňujú očakávania, keď si uvedomíte, kto za projektom stojí. Televízna miniséria The Sympathizer na námet úspešnej knihy z roku 2015 sa nezadržateľne blíži a ako upozorňuje Collider, teraz sa pripomína novou ukážkou.

Je to už dlhý čas, čo sme dostali ukážku na seriál The Sympathizer. Tá nová je však dôkazom, že na dobré veci sa skutočne čaká.

Príbeh 7-dielnej minisérie vychádza z nesmierne úspešnej knihy spisovateľa Viet Thanh Nguyena, za ktorú v roku 2016 obdržal Pulitzerovu cenu. V seriálovom deji sa nám predstaví mladý agent Severného Vietnamu, prezývaný Kapitán, ktorý sa dokázal infiltrovať do Južného Vietnamu. Postupne sa predral štruktúrami vládnych organizácií, aby získaval čoraz dôležitejšie informácie, a ako špión sa vystavoval vysokému riziku. Nakoniec však uteká do USA, kde si nájde úplne iné uplatnenie. Popritom však stále nezanevrel sa svoju špiónsku minulosť.

robert downey jr
Zdroj: HBO

Ako napovedá nižšie uvedená upútavka, seriál sa bude pýšiť naozaj napínavou atmosférou a viac než o čokoľvek iné pôjde o konverzačnú drámu. Okrem titulného Kapitána, ktorého stvárni Hoa Xuande, si v seriáli zahrá aj Robert Downey Jr. vo viacerých neuveriteľných verziách, pri ktorých ho ani nespoznáte. Severovietnamský špión sa spojí práve s predstaviteľom Iron Mana a spolu začnú konšpirovať nad samotnou vojnou.

V seriáli sa objavia aj herecké mená ako Sandra Oh, Alan Trong, Nguyen Khan, Vy Le, Toan Le, Duy Nguyễn, Kayli Tran, VyVy Nguyen, Kieu Chinh, Ky Duyen a ďalší.

The Sympathizer pochádza od tvorcov seriálu Euphoria

Ak ste sa ešte nezačali tešiť, nasledujúca informácia vás jednoznačne nadchne. Projekt je totiž výsledkom spolupráce HBO a štúdia A24, jedných z fanúšikmi najobľúbenejších tvorcovských skupín na svete. V minulosti už takáto spolupráca priniesla úspešné projekty ako Euphoria či Irma Vep. V seriáli sa nás pokúsia vtiahnuť do krvavého obdobia vietnamskej vojny a ukážu nám rôzne spôsoby, ako sa Kapitán posnaží bojovať so svojím svedomím a vnútenými ideologickými hodnotami.

K úspešnému stvárneniu týchto komplikovaných tém dopomôže aj fakt, že o tvorbu seriálu sa postaral Park Chan-wook, legendárny juhokórejský režisér, ktorého môžete poznať aj vďaka jeho filmu Oldboy (2003). Poslednou dobou si Chan-wook razí cestu aj svetom seriálovej tvorby, pričom v prípade The Sympathizer si zrežíroval 3 epizódy.

Tak čo vravíte na seriál The Sympathizer? Všetkých 7 častí bude postupne vychádzať na streamovacej službe HBO MAX od 14. apríla v týždňových intervaloch.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -