Star Wars novinky: Film od Taika Waititiho, 3. séria Mandaloriána, nová trilógia a omnoho viac

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Star Wars novinky

Očakávaná akcia Star Wars Celebration, na ktorej sa dozvieme novinky a spoznáme nadchádzajúce projekty zo sveta Hviezdnych vojen, sa blíži. Ešte pred 26. májom sa však dozvedáme kopu smerodajných informácií, ktoré nám odhaľujú budúcnosť praďalekej galaxie. Lucasfilm a jeho riaditeľka Kathleen Kennedy nám prostredníctvom magazínu Vanity Fair prezradila množstvo noviniek, ktoré sa týkajú budúcnosti ako filmových, tak seriálových projektov na Disney+. V dnešnom článku si ich všetky zhrnieme na jednom mieste.

Ďalším bude film Taika Waititiho

Taika Waititi natočí Star Wars film
Zdroj: nofilmschool.com, lynkformer.com, wallpapersmug.com

Začneme filmami. Zatiaľ posledný sme dostali ešte v roku 2019 – Star Wars: Vzostup Skywalkera – a odvtedy nám tak úplne nie je jasné, kam bude séria smerovať. V decembri 2023 mal pôvodne doraziť film Rogue Squadron od režisérky Patty Jenkins. Projekt o letke Aliancie rebelov, ktorú založil Luke Skywalker, však dostal odklad na neurčito kvôli konfliktom v plánovaní. Decembrový slot na budúci rok tak ostáva voľný, čo prenecháva priestor inej snímke.

Kathleen Kennedy prezradila, že najbližším celovečerným Star Wars filmom v kinách bude ten od režiséra Taika Waititiho (Thor: Ragnarok, Králiček Jojo). O príbehu zatiaľ nepadlo ani slovo, no pero scenáristu podvihne Krysty Wilson-Cairns, ktorá má na konte skvelú vojnovú drámu 1917. Waititi už predošlé skúsenosti s Hviezdnymi vojnami má, režíroval ôsmu epizódu The Mandalorian a svoj hlas prepožičal droidovi IG-11. Predpokladáme, že dátumovo nahradí Rogue Squadrondecember 2023.

Čo s trilógiou Riana Johnsona?

rian johnson star wars: the last jedi
Zdroj: screenrant.com

Následne tu máme režiséra Riana Johnsona, ktorý stojí za filmom Star Wars: Poslední Jediovia (2017). Po zmiešaných recenziách a rozdelení fanúšikov na dva tábory sme sa dozvedeli, že Rian dostane na starosť novú filmovú trilógiu, nad ktorou bude mať absolútnu kreatívnu kontrolu. Odvtedy sa po trilógii zľahla zem a režisér si nakrútil detektívku Na nože. Tú po veľkom úspechu odkúpil Netflix, objednal si ďalšie dve časti a otáznik jeho budúcnosti v Star Wars ostal bez odpovede.

Tú nám riaditeľka ponúkla vo Vanity Fair – tvrdí, že Johnson je „neuveriteľne zaneprázdnený“ jeho filmami Na nože, ktoré ho budú pravdepodobne zamestnávať na niekoľko nasledujúcich rokov. Takže plán sa neruší, iba odkladá. Kennedy sa zároveň vyhýba označeniu „trilógia“, čo platí pre celý vesmír Star Wars. Lucasfilm sa rozhodol, že namiesto trilógií sa chcú zamerať na vytrvalé rozprávanie prostredníctvom režisérskych projektov.

„Rian bol neuveriteľne zaneprázdnený s Na nože a dohodou, ktorú uzavrel v Netflixe na viacero filmov… Už váham použiť slovo trilógie, pretože Star Wars je oveľa viac o vytrvalom rozprávaní.“

Jeden z takých filmov mal produkovať i riaditeľ Marvel Studios Kevin Feige, avšak ohľadom jeho filmu nemáme žiadne nové informácie.

Koniec novým hercom v starých postavách

film Solo: A Star Wars Story
Zdroj: usatoday.com, geektyrant.com

Z viac nešťastných rozhodnutí Kathleen Kennedy oznámila, že Lucafilm viac nebude obsadzovať nových hercov ako mladé verzie klasických postáv. Naráža tým na divácke a kritické prijatie filmu Solo: A Star Wars Story, ktorý obsadil herca Aldena Ehrenreicha do úlohy mladého Hana Sola. Osobne si nespomínam na jedinú sťažnosť na Ehrenreicha, ktorého výber sa dokonca páčil aj samotnému Harrisonovi Fordovi. Rovnako skvelým bol Donald Glover v úlohe mladého Landa Calrissiana.

Nemyslí si to však Kennedy, ktorá vydanie filmu Solo vníma ako skúsenosť, ktorú sa naučila. Ako vysvetľuje, „na ceste by mali byť chvíle, keď sa veci naučíte. Teraz sa nám to zdá tak úplne jasné, že to nemôžeme robiť,“. Pravdepodobne akosi zabudla na to, že aj Ewan McGregor bol len mladším hercom obsadeným do klasickej úlohy Obi-Wana Kenobiho.

Síce je pravdou, že Vzostup Skywalkera digitálne priniesol naspäť zosnulú Carrie Fisher ako Leiu, či seriál Boba Fett: Zákon podsvetia vrátil Marka Hamilla ako mladého Luka Skywalkera… No teraz môžeme zabudnúť na to, že sa ako Luke niekedy ukáže fanúšikmi vyžadovaný Sebastian Stan, ktorý má s mladým Hamillom neuveriteľnú podobu.

3. séria Mandaloriána na prelome 2022/2023

druhá séria The Mandalorian trailer
Zdroj: pinterest.co.uk

Teraz k seriálom na streamovacej službe Disney+, ktoré sú aktuálnym ťahúňom celého Star Wars univerza. Pôvodne sa očakávalo, že tretia séria The Mandalorian dorazí na obrazovky v decembri tohto roka. Lucasfilm teraz potvrdil, že Dinn Djarin a Grogu sa vrátia buďto koncom roku 2022 alebo začiatkom 2023. Je teda možné, že si na ich návrat počkáme o niečo dlhšie.

Seriál Andor dorazí už toto leto

Diego Luna
Zdroj: space.ca

Aktuálne všetci čakajú na premiéru seriálu Obi-Wan Kenobi, ktorá prebehne 27. mája. Ďalším hraným seriálom v kalendári Disney+ bude Andor, prequel k filmu Rogue One: A Star Wars Story. Už podľa jeho názvu je jasné, že hlavnou postavou bude Cassian Andor (Diego Luna). Teraz sa dozvedáme, že príbeh o začiatku Galaktickej rebélie uvidíme toto leto, aj keď presnejší dátum zatiaľ nepoznáme. Počítame s tým, že koncom mesiaca na Star Wars Celebration bude odhalená prvá ukážka aj s dátumom vydania.

Vďaka rozsiahlemu článku sa dozvedáme aj niekoľko príbehových bodov – Andorova domovská planéta bola zničená a nie vždy bol úplne na strane rebélie. V prvej sérii uvidíme, ako sa Andor pridal k rebelom a stala sa z neho tá odvážna, obetavá postava, ktorú fanúšikovia poznajú z Rogue One. Výkonným producentom seriálu a pomocným scenáristom je Tony Gilroy, ktorý tiež pracoval na Rogue One.

Stranger Things vo vesmíre od Jona Wattsa

jon watts star wars
Zdroj: wikiofnerds.com

Režisér trilógie Spider-Man: Návrat domov, Spider-Man: Ďaleko od domova a Spider-Man: Bez domova, Jon Watts, obohatí seriálový svet Star Wars. Nedávno sme vás informovali o tom, že odstupuje z pozície režiséra Marvel filmu Fantastická štvorka, pretože si chce dať pauzu od superhrdinov. Namiesto toho nakrúti seriál na štýl 80. rokov, ktorý sa odohráva v ére po Návrate Jediho. Kasting hľadá štyroch detských hercov vo veku okolo 11-12 rokov. Seriál je opísaný ako galaktická verzia klasických dobrodružných filmov o dospievaní z 80. rokov. Teda niečo ako Stranger Things vo vesmíre?

Novinke sme venovali samostatný článok, ktorý nájdete na tomto odkaze.

Zaradenie The Acolyte na časovej osi

star wars the acolyte
Zdroje: comicbook.com

Posledná novinka sa týka zaradenia seriálu The Acolyte na časovej osi. Vieme, že ho napíše Leslye Headland, ktorá pre Netflix tvorila seriál Russian Doll. Šou je opísaná ako „mysteriózny triler“, sústreďuje sa na vznik Temnej strany sily v ubúdajúcich dňoch éry High Republic. Na túto éru sa aktuálne vo veľkom zameriavajú novely a knihy od Lucasfilm. Éra High Republic rozpráva príbeh mnohých postáv z časov približne 200 rokov pred chronologicky prvým Star Wars filmom – Epizóda I – Skrytá hrozba.

The Acolyte sa bude presnejšie odohrávať „približne 100 rokov pred Skrytou hrozbou. Vysvetlí nám, ako sa galaxia dostala do takého stavu, že lord Sithov dokázal infiltrovať Republiku. Ukáže nám dávne časy, kedy množstvo postáv ešte nebolo narodených a rytieri Jedi nosili bielo-zlaté uniformy známe z komiksov. Produkcia seriálu zatiaľ neodštartovala, takže ho určite neuvidíme skôr ako v roku 2023.

Zoznam pripravovaných Star Wars filmov a seriálov:

  • Obi-Wan Kenobi – 27. máj 2022
  • Andor – leto 2022
  • 3. séria The Mandalorian – koniec 2022 alebo začiatok 2023
  • 2. séria The Bad Batch – 2022
  • Ahsoka – 2023
  • Film Taika Waititiho – 2023
  • Star Wars: Rogue Squadron – TBA
  • The Acolyte – TBA
  • Film Kevina Feigeho – TBA
  • Filmy Riana Johnsona – TBA

*filmy sú vyznačené tučným písmom
*seriály sú vyznačené kurzívou

Ktoré Star Wars novinky vás tešia najviac? Tiež sa neviete dočkať na nadchádzajúce projekty? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: vanityfair.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -