Potupné fiasko za 70 €. Očakávaná hra o DC antihrdinoch je prepadák, nikto ju nehrá

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Hra Suicide Squad: Kill the Justice League je prepadák

Po sérii hier Batman: Arkham od vývojárskeho štúdia Rocksteady sme mali vysoké očakávania od ich nadchádzajúceho titulu zo sveta DC. V hre Suicide Squad: Kill The Justice League sme mali dostať podobnú dávku rýchlej akcie, poháňanou vpred príbehom, ktorý nadchne komiksových fanúšikov. To mala zaručiť prítomnosť firmy Warner Bros. Games, ktorá sa podieľala na vývoji. Zdá sa však, že zázrak spred 10 rokov sa nepodarilo zopakovať.

Suicide Squad: Kill the Justice League sa, ako už napovedá samotný názov, zameriava na ikonickú skupinu antihrdinov. Samostatná hra je nepriamym pokračovaním, respektíve spin-offom ku titulu Batman: Arkham Knight z roku 2015.

Hra vyšla len 2. februára 2024, no dnes už ju takmer nikto nehrá, napovedajú oficiálne čísla Steamu. Akčná strieľačka z pohľadu 3. osoby trápi hráčov najmä veľmi krátkym hlavným príbehom. V ňom je síce prítomná pomerne pútavá zápletka – Suicide Squad totiž dostane misiu zneškodniť samotnú Justice League – no keď túto dejovú linku dohráte, už viac-menej nemáte čo viac robiť.

Vo svete vám po dohraní krátkeho príbehu ostanú len bočné misie a systém raids, ktorý rýchlo omrzí. Aj tento fakt viedol k tomu, že množstvo hráčov sa rozhodlo hru vrátiť, respektíve už stratili motiváciu ju ďalej hrať.

Od 2. februára stratila 85 % hráčov

Na platforme Steam zaznamenala hra Suicide Squad: Kill the Justice League maximálny počet hráčov 13 459 deň po vydaní. Odvtedy hrateľnosť rapídne klesala. Dnes, 19. februára, má maximálny počet hráčov za posledných 24 hodín len 2 136. To predstavuje pokles až 85 % behom necelých troch týždňov.

Zaujímavosťou je, že vlažné reakcie hráčov na novinku spustili opätovnú vlnu záujmu o hru Batman: Arkham Knight, ktorou v roku 2015 vyvrcholila úspešná trilógia o Temnom rytierovi. Po vydaní Suicide Squad: Kill the Justice League sa predaje príbehu o netopierom mužovi zvýšili až o 50 %. Ľuďom jednoducho nová hra pripomenula, o čo lepšia bola tá stará. A ani sa nečudujeme, novinka štúdia Rocksteady to totiž nemala ľahké. Ihneď po vydaní ju totiž všetci začali porovnávať s jej predchodcom, ktorý je považovaný za jednu z najlepších akčných hier vôbec.

Hra o ikonických antihrdinoch ako Harley Quinn, Deadshot, Captain Boomerang a King Shark je o niečo úspešnejšia na herných konzolách Xbox a PlayStation, hlavne vďaka prítomnosti lokálneho multiplayeru a uvoľnenejšiemu štýlu hrania. Suicide Squad: Kill the Justice League je však týmto tempom odsúdená na potupné upadnutie do zabudnutia. Čo je na AAA hru so 70-eurovou cenovkou naozaj trápne.

Ostáva len dúfať, že sa to časom zlepší. Štúdio Rocksteady už sľúbilo, že postupne budú pridávať viac obsahu. Hráči by mali dostať nové misie, postavy a rozšírenia príbehu, ktoré by mali byť zadarmo (aspoň počas prvého roku). Opäť sa tak však naskytuje otázka, prečo neboli dodané s prvým vydaním hry, ale musíme na nich čakať…

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -