Takúto kvalitu sme nečakali. Trailer na seriál Fallout ukazuje zmutované beštie a rádioaktívnu pustinu

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Trailer na seriál Fallout vyzerá famózne

Fallout je legendárna herná séria, ktorej prvá časť vyšla ešte v roku 1997. Odvtedy si prešla viacerými transformáciami a preniesla hráčov cez viaceré lokácie – Boston, Washington či Las Vegas. Tento raz sa prostredníctvom seriálu dostaneme do úplne novej lokácie, a to post-apokalyptického Los Angeles. Seriál s originálnym prístupom láka všetkých hráčov na verné zobrazenie herného sveta, teraz vyráža dych aj prvým oficiálnym trailerom.

Svet hernej série je zasadený do alternatívnej histórie, ktorá sa od 50. rokov vyvíjala inak. Preto vo svete zostalo mnoho dobovej estetiky. Hlavne však v roku 2077 prišla nukleárna vojna, ktorá poslala ľudstvo do bunkrov, známych ako Vaulty (Trezory). Tí, ktorí sa nestihli schovať pred rádioaktivitou, zmutovali alebo sa premenili na niečo ešte ohavnejšie.

seriál fallou kyle maclachlan
Zdroj: Prime Video

Seriálové spracovanie má protagonistku Lucy, ktorá pochádza z Vaultu 33. Zahrá si ju Ella Purnell, ktorú môžete poznať napríklad zo seriálu Yellowjackets. Kvôli záchrannej misii bude nútená po prvý raz opustiť bunker, kedy naživo uvidí hrôzy sveta na povrchu.

V seriáli Fallout uvidíme aj známu frakciu Brotherhood of Steel alebo ikonický Power Suit. Predstaví sa nám aj jeden z ich členov Maximus (Aaron Moten), ktorý má za sebou tragickú minulosť, no teraz naplno verí v ideály bratstva a spraví čokoľvek, aby dokázal oddanosť ich cieľom.

Jedným z hlavných hereckých predstaviteľov bude aj Walton Goggins. Ten stvárni hrozivo vyzerajúcu postavu menom Ghoul. Prežil v pustatine a živí sa ako lovec odmien. Je pragmatický, avšak rovnako neľútostný. Otca hlavnej postavy Lucy, dozorcu Hanka, stvárni Kyle MacLachlan.

Za príbehom stoja skúsení tvorcovia

Z traileru je jasné, že tvorcovia si dali záležať na tom, aby priniesli autentický zážitok dlhoročným fanúšikom hernej predlohy. Štúdio spolupracovalo aj s Bethesdou, ktorá zastrešuje franšízu už dve a pol dekády. Za seriálovým spracovaním stojí manželský pár Jonathan Nolan a Lisa Joy, ktorých poznáme aj ako tvorcov Westworldu. Nolan je skúsený filmár, ktorý má skúsenosti aj s réžiou aj v spolupráci so svojim bratom Christopherom Nolanom.

Účasť dvojice tvorcov je dobrou správou, Fallout mal totiž vždy silný nádych westernu v kombinácii so sci-fi, čo je presný popis Westworldu. Po pozretí ukážky zatiaľ treba uznať, že to vyzerá famózne a výsledok si užijú nielen fanúšikovia hernej série. Seriál Fallout začne vychádzať na službe Amazon Prime Video od 12. apríla 2024.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -