13 zaujímavých faktov o filmovej hviezde Gary Oldman, ktoré možno neviete!

Nenechajte si ujsť

Gary Oldman fakty

Gary Oldman je britský herec, režisér a producent. Známy je veľkým rozsahom rôznych postáv a za svoje výkony si vyslúžil prezývku chameleón. Zahral si v mnohých úspešných filmoch ako Jeden musí z kola von, Vesmír medzi nami, Piaty element či Temný rytier. Najviac sa však preslávil rolou Draculu v rovnomennej snímke z roku 1992 a ako väzeň z Azkabanu Sirius Black z Harryho Pottera. Najnovšie sa nám predstaví ako slávny britský premiér Winston Churchill v snímke Najtemnejšia hodina. Tu je 13 zaujímavých faktov o tomto fenomenálnom hercovi, ktoré možno neviete!

Hviezda hviezd

Michael Caine; zdroj: mirror

Pre US magazine prezradil, že keď poprvýkrát stretol legendárneho Michaela Cainea, Michael ho požiadal o autogram pre jeho dcéru.

Dyslexia

Gary trpí touto poruchou čítania. Ani to však nevyzerá ako prekážka pri učení sa jeho textov.

Multitalentovaný

V detstve sa venoval spievaniu a hre na klavír. Všetko odložil na vedľajšiu koľaj, keď prišlo herectvo. Okrem toho vie aj stepovať.

Tajné potešenie

Zdroj: auditionsfree.com

Herec rád sleduje šou o móde z roku 2004 s názvom Project Runway. Dôvod neuviedol, ale štýl má, to sa musí uznať.

V šestnástich odišiel zo školy

Gary je slávny svojimi spôsobmi anglického gentlemana a vybraným slovníkom. Ťažko teda uveriť tomuto faktu. Pravda je však taká, že herec musel zarobiť peniaze. Jeho prvým miestom bola práca v športovom obchode.

Zranenie

Vo filme Meantime je scéna, kedy spolu s hercom Timom Rothom hádžu fľaše od mlieka. Pri natáčaní sa stalo, že mu jedna trafila do oka.

Prehnal to

Zdroj: TeamRock

Pre rolu Sida Viciousa v Sid a Nancy, ktorú ani pôvodne nechcel zobrať musel schudnúť. Trocha to však neodhadol a skončil v nemocnici.

Z jeho hlasu vám naskočia zimomriavky

Dracula, Zdroj: WordPress.com

Aby znel v Draculovi strašidelnejšie, najal si učiteľa spevu. Podarilo sa mu tak znížiť jeho hlas o jednu oktávu.

5 hodín denne za klavírom

Toľko času strávil Oldman pri príprave na rolu neuveriteľného Beethovana. Chcel, aby jeho pohyby vyzerali autentickejšie.

Prezývky

V rozhovore pre US magazine povedal, že ako dieťa mal zaujímavú prezývku, avšak verejne sa nepatrí ju povedať. Ďalšiu dostal počas natáčania filmu Air Force One, kedy ho prezývali „Scary Gary“ kvôli jeho desivo zahranej postave.

Priatelia

Možno ste si niekedy všimli, že okrem iných hviezd sa v dvoch epizódach tohto populárneho sitcomu objavil aj Gary Oldman! Podľa jeho slov si nakrúcanie užil, hlavne kvôli humoru Matta LeBlanca. Vďaka tejto úlohe bol dokonca nominovaný na Cenu Emmy.

Išiel si hlasivky vykričať

Jednou z jeho dabingových momentov je hra Call of Duty. Gary nahrával v podstate len vojnový plač, čo trvalo štyri dni. Celkom 10 hodín sústavného kričania. Tu je ukážka z The Graham Norton Show, ako to asi vyzeralo:

Gary (ne)vie, ako zapôsobiť

Režisér Francis Coppola poslal počas natáčania filmu Dracula hercovi truhlu. Aby mu pomohol pripraviť sa na rolu, mal v nej mať intímnu chvíľku. Odložil ju teda do garáže a jedného dňa, keď mal v dome oslavu, tú truhlu ukázal dámam. Ony boli samozrejme zhrozené a už sa nikdy neukázali.

Poznali ste niektorý z týchto faktov? Ktorý vás zaujal najviac? O akej osobnosti filmového sveta by ste chceli podobný článok nabudúce? Dajte nám vedieť do komentárov!

ZDROJUSM

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -