10 zaujímavostí zo sveta Marvelu

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Máme pre vás ďalšiu dávku zaujímavosti zo sveta, ktorý priťahuje pozornosť snáď každého fanúšika filmu. Dnes sa okrem filmov pozrieme aj na populárne seriály z produkcie Marve/Netflix, teda sa určite máte na čo tešiť.

Deadpool (2016)

V pôvodnom scenári bolo niekoľko barových scén, v ktorých sa postavy vsádzajú o to, kedy a ako zomrie speváčka Amy Winehouse. Kampaň filmu bola postavená na tom, že tvorcovia filmu Deadpool si robia srandu zo všetkého.

Zdroj: www.youtube.com

Logan: Wolverine (2017)

Logan: Wolverine je prvý komiksový film v histórii, ktorý bol nominovaný na Oscara za adaptovaný scenár.

Zdroj: www.jutarnji.hr

Daredevil (2015)

Postava Wilsona Fiska (Vincent D’Onofrio) sa v komiksoch objavuje nielen ako protivník Daredevila, ale aj Spider-Mana a Punishera. 

Zdroj: marvelcinematicuniverse.wikia.com

Jessica Jones (2015)

Seriál sa pôvodne volal AKA Jessica Jones, neskôr bol zjednodušený na Jessica Jones. avšak všetky jednotlivé epizódy začínajú slovami ‚AKA‘.

Zdroj: www.digitaltrends.com

Iron Man (2008)

Postava Tonyho Starka (Robert Downey Jr.) je založená na vedcovi menom Howard Hughes. Ten bol taktiež označovaný ako excentrický milionár, vynálezca, zberateľ a filantrop. Svoje krstné meno navyše prepožičal otcovi Tonyho Starka, Howardovi.

Zdroj: www.digitalspy.com

The Defenders (2017)

Tímové zoskupenie Defenders počas rokov často menilo svojich členov, ale prvýkrát sa objavilo v roku 1971 v komiksovom zošite „Marvel Feature # 1“. V tomto vydaní boli členmi aj superhrdinovia ako Doctor Strange alebo Hulk. 

Zdroj: www.usatoday.com

Neuveriteľný Hulk (2009)

Režisér Louis Leterrier chcel obsadiť do úlohy Bruce Bannera Marka Ruffala, ale spoločnosť Marvel trvala na Edwardovi Nortonovi. Ruffalo však Nortona nahradil vo filme Avengers (2012).

Zdroj: nerdist.com

Spiderman (2002)

Tobey Maguire, predstaviteľ Spidermana, trpí chronickým strachom z výšok.

Zdroj: www.amazon.com

The Punisher (2017)

Tvorcovia Daredevila (od r. 2015) boli nadšení tým, ako Jon Bernthal stvárnil rolu Punishera. Uvažovalo sa aj o tom, že sa úplne vyšrktne seriál Iron Fist (od r. 2017) a miesto neho vznikne seriál The Punisher. Z tejto myšlienky nakoniec zišlo a vznikli oba seriály.

Zdroj: kafeinsiz.com

Agenti S.H.I.E.L.D. (2013)

Legendárny komiksový tvorca Stan Lee sa objavil rovnako ako vo filmoch aj v tomto seriáli, a to konkrétne v 13. epizóde prvej série.

Zdroj: www.denofgeek.com
ZDROJcsfd

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -