10 zaujímavostí, ktoré ste (určite) nevedeli #12

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

V dnešnej časti zaujímavých faktov sa pozrieme prevažne na veľmi populárne filmy, ktoré si obľúbil takmer každý z nás. Pozrieme sa na druhú časť Hunger Games, na tretiu časť série Harry Potter a nezabudneme ani na fanúšikov ságy Star Wars!

1. Hry o život: Skúška Ohňom (2013)

Podľa prieskumu spoločnosti Fandango bola snímka najočakávanejším filmom roka 2013.

Zdroj: ajesticcinemas.com.au

2. Pasažieri (2016)

Jennifer Lawrence (Aurora Lane) povedala, že bola veľmi nervózna pred svojou erotickú scénou s Chrisom Prattom (Jim Preston). Bola to jej prvá sexuálna scéna so ženatým mužom. Podľa svojich slov sa musela pred natáčaním posilniť pohárikom alkoholu.

Zdroj: screenrant.com

3. Jurský Svet (2015)

Herečka Kristen Stewart sa mala objaviť v úlohe Claire, ale od návrhu sa odstúpilo kvôli tomu, že vyzerala príliš mlado. V ranej fáze sa tiež spomínalo meno herečky Keiry Knightley.

Zdroj: screenrant.com

4. Forrest Gump (1994)

Názov Forrestovej (Tom Hanks) a Danovej (Gary Sinise) spoločnosti Bubba Gump nesú reštaurácie po celom svete. V súčasnosti sú otvorené v 33 lokalitách v USA, Japonsku, Číne, Mexiku, Malajzii, na Filipínach, v Indonézii a vo Veľkej Británii.

Zdroj: globalgrind.cassiuslife.com

5. Star Wars: Epizóda V – Impérium vracia úder (1980)

Vzhľad Yodu (Frank Oz) navrhol britský maskér Stuart Freeborn, ktorý sa pri práci inšpiroval vzhľadom slávneho Alberta Einsteina.
Zdroj: www.denofgeek.com

6. Star Wars: Poslední Jediova (2017)

Mark Hamill sa o osude svojej postavy dozvedel až na premiére filmu, z čoho bol značne v šoku. Len herečka Daisy Ridley vedela, ako dopadne postava Lukea Skywalkera, tá však mala prísny zákaz od Disney sa o tom kdekoľvek zmieňovať pod vyhrážkou súdneho stíhania.

Zdroj: medium.com

7. Vražda v Orient Exprese (2017)

Postava Hercula Poirota (Kenneth Branagh) pravdepodobne trpí autizmom. Preto takmer v každom zábere upozorňuje na nerovnováhu vo vzhľade ľudí či vecí.

Zdroj: www.metro.us

8. Dunkirk (2017)

Režisér pri natáčaní veľmi dbal na detaily, aby bol film čo najviac autentický. Od rovnošiat vojakov, farby výstroje, dobových účesov až po historicky presné hodinky pilota RAF, ktorého hral Tom Hardy.

Zdroj: aktuality.sk

9. Temný Rytier (2008)

Kate Ledger v jednom interview povedala, že jej brat Heath sa k úlohe Jokera chcel vrátiť: „Na svoj výkon vo filme bol hrdý, miloval spoluprácu s Christopherom Nolanom, Christianom Baleom a Garym Oldmanom. Ešte na Vianoce 2007 s rodinou vtipkoval a napodobňoval Jokerov hlas. „ 

Zdroj: wallpapermania.eu

10. Harry Potter a väzeň z Azkabanu (2004)

V scéne, keď profesor Lupin (David Thewlis) učí študentov kúzlo Riddikulus, si Harry (Daniel Radcliffe) predstaví dementora ako svoj najväčší strach. Vo chvíli, keď si pred Harryho profesor Lupin stúpne, aby dementora zahnal, sa dementor zmení na vychádzajúci spln. To je narážka na Lupinov najväčší strach, kedy sa pri splne mení na vlkolaka.
Zdroj: cassavafilms.com
ZDROJcsfd

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -