10 zaujímavostí, ktoré ste (určite) nevedeli #4

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Tie najzaujímavejšie filmové a seriálové fakty sú tu. Dnes vám prezradíme aké priezvisko má skutočnosti komiksová postava Two-Face, prečo sme na konci Schindlerovho zoznamu (1993) videli scénu na cintoríne a dozviete sa viac aj ohľadom populárnych a hlavne desivých hororov. Ste pripravení, pretože my áno!

Temný rytier

Práve meno komiksovej postavy Two-Face je Harvey Kent. Má teda rovnaké priezvisko ako Superman. Kvôli tomuto faktu tvorcovia pozmenili jeho priezvisko z Kent na Dent, aby tak predišli špekuláciam.

Zdroj: cdn.playbuzz.com

Batman začína

Christopher Nolan režíroval film hlavne preto, aby získal prostriedky a dôveru producentov k tomu, aby mohol mohol natočiť film Počiatok (2010), ktorý mal v hlave 10 rokov.

Zdroj: www.legendary.com

Mesto hriechu

Prvá verzia filmu, ktorú Ben Affleck predstavoval producentom, trvala 4 hodiny. Takto dlhý film by však u divákov neobstál, preto ho Affleck za tri dni zostrihal na 2 hodiny a 50 minút. Táto verzia prešla aj u producentov, ale bola stále príliš dlhá, preto film nakoniec musel skrátiť o ďalších takmer 50 minút. 

Zdroj: d1nao0k9edgivc.cloudfront.net

Stratené dievča

Pôvodná predloha filmu Stratené dievča spisovateľky Gillian Flynn sa stala druhou komerčne najúspešnejšou knihou roka (2012). V rebríčku bestsellerov sa udržala viac ako rok. 

Zdroj: cdn4.i-scmp.com

Iron man 3

Hlavná záporná postava Mandarine (Ben Kingsley), z ktorej sa vykľuje obyčajný herec, je podľa pôvodného komiksu od Marvelu geniálny vedec s nadľudskými schopnosťami, ktorý vlastní 10 magických prsteňov. Snímka tak komiks paroduje.

Zdroj: www.richardcrouse.ca

V zajatí démonov

Bathsheba (Joseph Bishara) sa neobesila, ako je to prezentované vo filme. V skutočnosti zomrela prirodzenou smrťou ako stará žena. Je pochovaná v Harrisville na Rhode Islande.

Zdroj: vignette.wikia.nocookie.net

Annabelle: Zrodenie zla

Niektoré herečky sa hrozivej bábiky báli, napr. Stephanie Sigman (Charlotte) s ňou nikdy nechcela zostať osamote. Keď sa dozvedela, že pri nakrúcaní prvého filmu o Annabelle celému štábu požehnal kňaz, žiadala to isté. Režisér David F. Sandberg jej vyhovel.

Zdroj: images.firstpost.com

Most špiónov

Ide o prvý film Stevena Spielberga od Purpurovej rieky, ku ktorému nezložil hudbu známy skladateľ John Williams. Thomas Newman sa ujal práce na filme, keď Williams odstúpil zo zdravotných dôvodov.

Zdroj: images-na.ssl-images-amazon.com

Schindlerov zoznam

Scéna so skutočnými preživšími, ktorí navštívili hrob Oskara Schindlera (Liam Neeson), nebol v scenári a režisér Steven Spielberg s ňou prišiel až počas natáčania. Nájdenie a zhromaždenie preživších v krátkom čase bolo výzvou.

Zdroj: hustonsite.files.wordpress.com
ZDROJcsfd

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -