10 zaujímavostí, ktoré ste (určite) nevedeli #6

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Prečo sme v najnovšom Spider-Manovi videli „len“ Iron Mana a Kapitána Ameriku? Ktorú morbídnu scénku vynechali tvorcovia hororu TO, alebo ktorá známa pieseň sa takmer neobjavila v ešte známejšom filme? Odpovede na tieto otázky nájdete len v našej každodennej rubrike zaujímavých faktov.

Spider-Man: Návrat domov/Homecoming (2017)

Uvažovalo sa o tom, že sa vo filme objavia aj ďalší členovia tímu Avengers Vision a War Machine. Nakoniec sa objavil len Iron Man a Captain America na videozázname.

Zdroj: thepolitic.org

The Defenders (2017)

Zdroj: i.ytimg.com

Skupina The Defenders sa prvýkrát objavila v komiksovom zošite Marvel feature, ktorý vznikol v roku 1971. Odvtedy sa v tejto skupinke vystriedalo viacero hrdinov. Medzi nimi sa objavili napríklad aj Doctor Strange či Hulk. 

Absolvent (1967)

Zdroj: filmforum.org

Po dotočení filmu Hoffman veril, že sa vráti k svojej divadelnej kariére. Hneď v nasledujúcich dňoch išiel na pracovný úrad pre podporu, kde ho vyfotil fotograf časopisu Life a čoskoro sa na titulnej strane objavila fotka aj s titulkom „Absolvent v rade na podporu“.

Uteč/Get Out! (2017)

Zdroj: www.indiewire.com

Jordan Peele (režisér) chcel, aby rodičia Rose (Allison Williams) žili v osamelom sídle v krásnom prostredí, ktoré by podobne ako hotel Overlook vo filme Shining (1980), pôsobilo idylicky a zároveň nepríjemne.

TO (2017)

Zdroj: static.gamespot.com

Vo filme mala byť scéna, kde Pennywise (Bill Skarsgård) požiera dieťa, bola však pre svoj morbídny obsah vystrihnutá. Ďalšia s vyhorením nočného klubu sa zas pre úsporu rozpočtu nedostala ani pred kamery.

Osvietenie (1980)

Zdroj: cdn-static.denofgeek.com

Jack Nicholson pri spomienkach na natáčanie spomínal aj na to, ako Kubrick vyberal hudbu pre podfarbenie scén: „Stanley počúval hudbu neustále, počúval ju dovtedy, kým nenašiel niečo, čo ho zaujímalo alebo kým necítil, že je to to pravé.“

Prázdniny v Ríme (1953)

Zdroj: 4.bp.blogspot.com

Audrey Hepburn získala rolu princeznej Ann vďaka dnes už legendárnej kamerovej skúške. Predviedla v nej jednu zo scén filmu, no kameramanovi bolo nariadené, aby pokračoval v nakrúcaní aj potom, ako režisér povie „strih“. Niekoľko minút nepripravenej, spontánnej Hepburn bolo takto zachytených na film. To jej, v kombinácii s niekoľkými úprimnými rozhovormi, získalo rolu.

Raňajky u Tiffanyho (1961)

Zdroj: d1hz1jz80fytvc.cloudfront.net

Legendárna pieseň Moon River sa do filmu takmer nedostala. Po predpremiére vyhlásil prezident Paramountu, že sa do filmu nehodí a že sa má vystrihnúť. Vždy pokojná Audrey sa ale rozčúlila a vyhlásila: „Len cez moju mŕtvolu!“

Americká krása (1999)

Zdroj: commstudentako.files.wordpress.com

Po premiére filmu Tom Hanks vyhlásil, že by si želal, aby čítal scenár skôr ako Kevin Spacey a mohol si tak zahrať postavu Lestera Burnhama.

Sedem (1995)

Zdroj: cdn-images-1.medium.com

Denzel Washington neprijal úlohu detektíva Millsa (Brad Pitt) kvôli tomu, že sa mu film zdal až príliš temný a zlovestný. Potom, čo si herec pozrel film vyhlásil, že svoje rozhodnutie ľutuje.

 

ZDROJcsfd

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -