Filmové či seriálové chybičky, ktoré ste si určite nevšimli #2

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

A sme späť. Zase uvádzame na pravú mieru dejové nepresnosti tvorcov tých najznámejších filmov a seriálov. Nevenujeme sa chybám typu „kameraman v zábere“. Zaujímajú nás dejové či technické nepresnosti, ktoré ste si určite nevšimli.

Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta (2017)

Zdroj: static0.srcdn.com

Jack by tak či tak nemohol byť popravený gilotínou. Tá vznikla v roku 1792, kdežto film sa odohrával v roku 1765.

Jobs (2013)

Zdroj: i.amz.mshcdn.com

Do scény, ktorá sa odohráva v roku 1976, bola použitá skladba „Life’s Been Good“ od Joe Walsha. Tá bola ale vydaná až v roku 1978. 

Návrat do budúcnosti (1985)

Zdroj: images-na.ssl-images-amazon.com

Pes Einstein mal byť v budúcnosti jednu minútu, zatiaľ čo v skutočnosti “minúta“ zabrala 2 minúty a 17 sekúnd stopáže.

Kasíno (1995)

Zdroj: reviewjournal.com

Keď sa Nicky (Joe Pesci) stretne so Samom (Robert De Niro) v púšti a potom odchádza, tak gumy na jeho aute pištia, ako by bol na ceste. Avšak pod kolesami mal len piesok.

Divoký Django (2015)

Zdroj: s4.storage.akamai.coub.com

Hlavní hrdinovia sa dostávajú do konfliktu s príslušníkmi Ku-Klux-klanu. Prvý klan bol však založený až po skončení americkej občianskej vojny, ako reakcia na jej výsledok, teda o sedem rokov neskôr. Film sa k tomu odohráva v dobe pred Občianskou vojnou.

Silicon Valley (2014 – )

Zdroj: www.edna.cz

V závere 3. epizódy 2. série Gavin Belson (Matt Ross) v českom dabingu pred právnikmi prednesie vetu „Takže si myslíš, že ak ho v Hooli budeme vyzdvihovať, budú si ostatní myslieť, že Pied PIDER vznikol u nás?“. Správne je to Pied Piper. Je zvláštne, že dablér, alebo ani réžia dabingu si po celej jednej sérii nevšimli skomoleninu názvu titulnej aplikácie. V nasledujúcej epizóde bola chyba zopakovaná. Následne v 4. epizóde 3. série znovu Gavin Belson (Matt Ross) prednesie vetu „odkúpil som istú firmu EnderFrame“, správne je to EndFrame. 

Game of Thrones (2011 – 2019)

Zdroj: typeset-beta.imgix.net

V 8. epizóde 4. série s názvom „Hora a Červená zmija“ rozdrví ser Gregor Clegane (Hafþór J. Björnsson) holými rukami ľudskú lebku. To ale nie je možné. Žiadny, akokoľvek silný človek nedokáže prstami vyvinúť tak silný tlak.

Zúfalé manželky (2004-2012)

Zdroj: vignette.wikia.nocookie.net

V 23. epizóde 6. série „Dávam ti zbohom“, Susan (Teri Hatcher) ukazuje Mikeovi (James Denton) futra, na ktorých údajne kreslila výšku svojich detí pri rôznych udalostiach – Napr. výšku Julie (Andrea Bowen) v deň, keď nastúpila do škôlky. Dom, v ktorom žije, jej však kúpil bývalý manžel Karl až potom, čo jej pôvodný dom podpálila Edie Britt, Julie teda v tomto dome vyrastať nemohla.

Mestečko South Park (1997-2018)

Zdroj: 3.images.southparkstudios.com

V siedmej epizóde prvej série je na halloween Erik prezlečený za Adolfa, avšak hajluje ľavou rukou.

Narcos (2015 – 2018)

Zdroj: www.maxim.com

Na konci 1. epizody 1. série „Descenso“ sa Pablo Escobar (Wagner Moura) vo svojom sídle dozvedá o smrti svojho najlepšieho zabijaka Poisona (Jorge A. Jimenez). V ďalších dieloch  sa však dozvieme, že Poison bol zabitý až počas Escobarovho pobytu vo väzení.

ZDROJcsfd

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -