10 najlepších záporákov z Harryho Pottera

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Séria Harry Potter nám okrem čarovného sveta plného kúziel predstavila aj pár nezabudnuteľných záporákov. Dnes vám predstavíme 10 „zlých čarodejníkov“, ktorí vo svete mágie a kúziel narobili poriadny bordel!

Fenrir Greyback (Dave Legano)

Zdroj: www.trbimg.com

Fenrir je vlkolak, ktorý patrí medzi najvernejšich a najbrutálnejších smrťožrútov. Objavil sa v troch častiach Harryho Pottera kde predstavoval prvotriedneho záporáka a Voldemortovho sluhu. Práve tento vlkolak pohrýzol Remusa Lupina. Fenrir je uväznený medzi vlkolakom a človekom, pretože sa premenil už veľmi veľa krát, vidieť kúsky vlkolaka aj v jeho ľudskej podobe. Najradšej unáša deti, z ktorých si tvorí svoju armádu. Takýto záporák zo série Harry Potter tu nemohol chýbať.

Profesor Quirrell (Ian hart)

Zdroj: images.pottermore.com

Určite si spomínate na koktavého Profesora Quirrella z legendárnej, prvej časti slávnej série. Zrejme nikto by nepovedal, že práve on bude Harryho v prvej časti trápiť najviac. Samozrejme hlavne preto, že v jeho tele sa skrývala duša Lorda Voldemorta. To všetko sme videli vo finálnej scéne prvej časti. Quirrell chcel oživiť Lorda Voldemorta pomocou kameňa mudrcov, ktorý sa mu, ale nepodarilo získať, pretože vzácny kameň môže získať len ten, kto ho potrebuje, ale oň nepožiada.

Lucius Malfox (Jason Isaacs)

Zdroj: static0.srcdn.com

Kto z nás by si nepamätal zákerného, Dracovho tatka. Práve on patril medzi najvernejších služobníkov Lorda Voldemorta, práve on sa viackrát snažil zabiť Harryho Pottera a hlavne vďaka nemu vznikol chaos v druhej časti série s podtitulom Tajomná komnata. Lucius je proste skvelý záporák!

Barty Crouch Jr. (David Tennant)

Zdroj: fsmedia.imgix.net

Barty Crouch Jr. bol v podstate hlavným záporákom vo štvrtej časti série Ohnivá Čaša. Vďaka všehodžúsu sa totiž premenil na Profesora Moodyho a dostal tak Harryho na miesto, kde sa znovuzrodil Lord Voldemort. Práve on dal jeho meno do Ohnivej Čase a zariadil tak návrat legendárneho čarodejníka. Vďaka výbornej gestikúlacii herca Davida Tennanta bol Barty Crouch slizkejší než samotný Bazirisk.

Peter Pettigrew (Timothy Spall)

Zdroj: t3.aimg.sk

Zásadny prevrat v celej sérii Harry Potter spôsobil práve tento muž. Práve on prezradil Lordovi Voldemortovi kde sa skrýva rodina Potterovcov. Pettigrew sa tak stal prvotriednom smrťožrútom, ktorý sa po zneškodnení Lorda Voldemorta premenil na potkana, ktorý patril rodine Weasleyovcov. Áno práve Ronov „domáci miláčik“ patrí medzi najlepších a celkovo najdôležitejších záporákov celého HP-univerza.

Draco Malfoy (Tom Felton)

Zdroj: i.amz.mshcdn.com

Draco znepríjemňoval Harrymu a jeho priateľom v podstate celý jeho pobyt na Rokforte. Z „nezbedného“ chlapca sa stal záporák hlavne v šiestej časti série, keď sa viackrát pokúsil zabiť Albusa Dumbledorea. Nedokázal to a práve vtedy nám tvorcovia ukázali, že Draco zrejme nie je ako jeho otec. Napriek tomu na tento zoznam určite patrí, pretože len málokto potrápil Harryho tak ako on.

Dementori

Zdroj: images.pottermore.com

V tretej a zrejme najlepšej časti Harryho trápili zlovestní dementori, ktorí „strážili“ hrad pred utečencom Siriusom Blackom. Práve oni spôsobili Harrymu najväčší strach, pretože na neho pri každej príležitosti zaútočili. Dementori patria medzi najhoršie bytosti magického sveta. Vysávajú z ľudí všetky dobré spomienky a ich bozk z človeka vysaje dušu. Autorka románov J.K.Rowlingová stvorila dementora ako odraz svojich úzkostí a depresii, ktoré vtedy prežívala. Vytvorila tak démonické bytosti, ktorých sa čitatelia a hlavne diváci naozaj báli.

Dolores Jane Umbridgeová (Imelda Staunton)

Zdroj: wizardsandwhatnot.com

Najhoršia učiteľka na svete. Piata časť série by sa mohla volať Harry Potter a zlá mrcha. Dolores poslali z ministerstva mágie aby učila na Rokforte obranu proti čiernej mágii. Žiaci sa však na jej hodinách neučia nič a hlavne nie to čo potrebujú. Je prísna, krutá a netoleruje žiadne ľudské pocity. Jej tresty sú brutálne a jej zákony nemilosrdné. Dolores by sme najradšej pochovali za živa a práve preto má v tomto zozname čestné miesto. Zlú učiteľku výborne stvárnila Imelda Staunton. Inú herečku si v tejto úlohe ani nevieme predstaviť.

Belatrix Lestrange (Helen Bonham Carterová)

Zdroj: pbs.twimg.com

Tá mrcha zabila Siriusa! Presne tak. Belatrix je takpovediac pravou rukou Lorda Voldemorta a oproti nej, je aj Dolores milá osoba. Belatrix je skrátka bláznivá, sadistická a neľútostná mrcha, ktorá zabije každého, kto sa jej postaví do cesty. Túto postavu zase bravúrne stvárnila obľúbená herečka Helen Bonham Carterová, ktorú všetci poznáme z filmov Tima Burtona či Davida Finchera. Bravó Helen, zahrala si to dokonalo.

Lord Voldemort (Ralph Fiennes)

Zdroj: www.newsweek.com

Tak toto vás zrejme neprekvapilo, ale tak nemali sme na výber. Lepšieho záporáka v tejto sérii skrátka niet. Herec Ralph Fiennes si po strhujúcom filme Schindlerov zoznam zahral ďalšieho ikonického záporáka. Postavu Lorda Voldemorta si zahrali viacerí herci. Videli sme ho v druhej časti ako Toma Riddlea. Taktiež v šiestej časti ako malého chlapca a neskôr ako študenta. Najviac sa však divákom do pamäte zapísal v tejto podobe, kedy ho s pomocou CGI stvárnil práve brilantný anglický herec. 

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -