10 detských hviezd, ktorých kariéra už takmer skončila!

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Vo filmoch sme už videli veľa skvelých detských hercov, z ktorých vyrastli skvelí dospeli herci či dospelé herečky. Príkladom je napríklad Daniel Radcliffe, ktorý sa dokázal odpútať od mena Harry Potter a stal sa uznávaným hercom, či Drew Barrymore (Charlieho Anjeli), ktorá si už v rannom veku zahrala v megahite E.T Mimozemšťan. Dnes sa však pozrieme na hercov a herečky, ktorých kariéra rýchlo začala a rovnako rýchlo aj skončila.

Alexa Vega (Spy Kids)

Zdroj: www.alexa-vega.com

Takmer každý z nás v detstve videl akčnú komédiu režiséra Roberta Rodrigueza SPY KIDS. Okrem Antónia Banderasa v nej zažiarila aj mladá herečka Alexa Vega, ktorá stvárnila Carmen Cortézovú. So svojím bratom Junim (Dary Sabara) sa všemožne snažili zachrániť svojich špiónskych rodičov, ktorí si tentokrát nedokázali poradiť. Originálne podanie akčnej komédie malo úspech a z Alexy sa stala hviezda. Bohužial užila si naozaj len 15 minút slávy, keďže sa k väčším projektom nedostala. Až do smrti tak bude Alexa Vega známa „len“ ako Carmen Cortezová, detská špiónka.

Will Wheaton (Star Trek)

Zdroj: www.treknews.net

Kariera Willa Wheatona neskončila. To je fakt. Musíme však povedať, že svoj najväčší úspech ako herec dosiahol, keď stvárnil postavu Wesleyho Crushera v populárnom seriáli Star Trek: Nová Generácia. Zahral si po boku takéto Patricka Stewarta a stal sa megahviezdou. Všetko dobré raz musí skončiť a po skončení populárneho seriálu sa Will nedokázal presadiť. Zahral si v pár známych filmoch, ale to bolo všetko. Rozhodne svet od tohto nádejného herca čakal viac. Momentálne je Will známy vďaka hosťovaniu v sitcome Teória veľkého tresku, kde hrá sám seba. Život mu pri tom znepríjemňuje Sheldon, ktorý doslova miluje Star Trek. Snáď nám Will ešte dokáže, že nie je hercom jednej postavy.

Inger Nilsson (Pipi dlhá pančucha)

Zdroj: kniznecervy.sk

Takmer každý z nás pozná detský román Pipi dlhá pančucha. Napísala ho švédska autorka, ktorej toto dielo prinieslo slávu a veľa peňazí. Slávny román sa dočkal niekoľkých filmových spracovaní. Najprv Pipi stvárnila švédska herečka Inger Nilsson. Vtedy mladá herečka sa zrazu stala megahviezdou, ktorej sláva však postupne upadala. Pipi pritom stvárnilo viacero herečiek napríklad aj Tami Erin. Inger nám už zrejme neponúkne nič z jej herectva, na Pipi však spomíname len v dobrom.

Ariana Richards (Jurský Park)

Zdroj: www.ciudadanodiario.com.ar

V roku 1993 Steven Spielberg ovládol svet kinematografie. Natočil božský Schindlerov zoznam a megahit Jurský Park, ktorý v tých rokoch zarobil takmer miliardu. Tvorba Jurského Parku sa stala revolúciou v rámci využitia počítačových efektov. Keďže Steve vedel, že práve o tie ide, nepotreboval mať vo filme veľmi známych hercov. Samozrejme vo filme nechýbali deti, ktoré stvárnili dosť podstatné vedľajšie postavy. Ariana Richards stvárnila Lex Murphyovú, vnučku Johna Hammonda, majiteľa Jurského Parku. Vďaka popularite filmu sa aj z Ariany stala veľká hviezda, ktorej sláva netrvala príliš dlho. zahrala si v ešte dvoch pokračovaniach Jurského Parku a to bolo asi tak všetko. Bohužiaľ, aj takíto je svet filmov.

Gabriella Montez (High School Musical)

Zdroj: disney.wikia.com

Gabriela sa nedá považovať sa detskú hviezdu, skôr za teen hviezdu, avšak do tohto zoznamu určite patrí. Jej kariera totiž mala raketový štart, no aj raketový pád. Muzikál zo strednej milovalo prevážne teen publikum. Gabriella bola veľmi milá, sympatická a veľmi pekne spievala. Muzikál zo strednej sa dočkal ďalších dvoch pokračovaní, ktoré boli finančne rovnako úspešné. Aj po skončení tohto projektu sa Gabriella dokázala presadiť. Zahrala si v pár známych filmov, jej role však boli kontroverzné. Takmer každý čakal, že si zahra vo filmoch od Disneyho, nie že bude stvárňovať sfetované prostitútky. Nie že by jej herectvo nebolo dobré, len jej milá tvár sa k takýmto filmom príliš nehodí. Jej fanúšikovia na ňu zabudli, naopak jej hereckého partnera z muzikálov zbožňujú dodnes.

Mackensie Rosman (V siedmom nebi)

Zdroj: www.tvguide.com

Takmer každý Slovák si pamätá rodinný seriál V siedmom nebi o reverendovi, ktorý mal početnú rodinku. Klasický americký sitcom sa dočkal mnoho sérii a preslávil vtedy neznámych hercov ako napríklad manželku Justina Timberlakea Jessicu Biel. Medzi známe osobnosti sa dostala aj rozkošná Mackenzie, ktorá stvárnila Ruth. Kučeravé dievčatko, ktoré fanúšikovia seriálu zbožňovali. Ćo sa stalo potom? No každý seriál raz musí skončiť. Potom už ide o to, či sa herečka či herec dokáže uplatniť aj v iných projektoch. Hercom ako George Clooney (Pohotovosť) či Mathew Perry (Priatelia) sa to podarilo. Mackenzie bohužiaľ nie. Jej meno tak bude navždy spojované „len“ so seriálom V siedmom nebi.

Angus T. Jones (Dva a pol chlapa)

Zdroj: people.com

Herec známy skôr ako Jake Harper, syn držgroša Alana Harpera a synovec sukničkára Charlieho Harpera. Samozrejme ide o megaúspešný sitcom Dva a pol chlapa, ktorý preslávil vtedy detskú hviezdu Angusa T. Jonesa. Celých 8 sérii šlo všetko ako po masle. Zvrat v sitcome nastal pri odchode hlavnej hviezdy Charlieho Sheena. Po tomto škandáli sa Angus rozhodol natočiť video, v ktorom ohovára tvorcu seriálu Chucka Lorrea. Angus tiež povedal, že seriál samotný je hovadina, ktorú by nikto nemal pozerať. Odozva na toto video samozrejme nebola pozitívna. Angus naštval nielen svojich fanúšikov, ale aj produkčný tím seriálu, vďaka ktorému dnes poznáme meno Angus T. Jones. Herec si skrátka sám ukončil svoju hviezdnu kariéru a v Hollywoode si zrejme už len tak neškrtne.

Olsen Twins

Zdroj: uk.businessinsider.com

Olsenky získali slávu a bohatstvo už v rannom veku. Malé dievčatká pôsobili rozkošne a ich filmy dokonale vystihovali rodinný žáner. Časom sa z malých dievčat stali krásne tínedžerky, ktoré tým pádom zaujali široké publikum. Spoločne natočili ďalšie a ďalšie filmy, ktoré im zarobili veľa peňazí. Zrejme nie je dobré ak v 18 máte milióny dolárov a slávu po celom svete, pretože slávne sestry podľahli party a drogám. Už neboli známe vďaka ich filmom, ale vďaka ich búrlivým večierkom. Samozrejme verejnosť ich začala vnímať úplne inak a ich kariera mala rýchly spád. Mary Kate a Ashley sa tak vytratili v povedomia filmových divákov a momentálne sú skôr známe ako celebrity typu Kim Kardashian. Tretia Olsenka si chvalabohu počína inak. Dnes ju poznáme ako Scarlett Witch z MCU.

Haley Joel Osment (Šiesty zmysel)

Zdroj: www.thesun.co.uk

Toto je veľmi veľké sklamanie! Čo sa s tým roztomilým chlapčekom stalo? Aby sme to upresnili, v roku 1999 vyšiel film pod názvom Šiesty zmysel, o chlapcovi so zvláštnym darom či naopak prekliatím. Cole (Osment) totiž vidí mŕtvych ľudí. Psychiater Dr. Malcolm Crowe sa mu snaží pomôcť, ale aj on postupne zistí, že jeho problém nie je psychický, ale spirituálny. Crowe mu však poradí, aby sa snažil zistiť, prečo sa mu zjavujú duše mŕtvych a čo od neho chcú.

Film pod režisérskou taktovkou slávneho M. Night Shyamalana mal neskutočný úspech a Haley získal nomináciu na Oscara. Po takomto úspechu sa mladý herec samozrejme len tak nevytratil. Stále hrá aj v lepších projektoch, napríklad hosťoval v populárnom seriáli Silicon Valley. My sme však čakali ďalšieho Toma Hanksa, či Leonarda DiCapria, no nestalo sa tak. Snáď sa tento výborný herec objaví vo filme, ktorý bude aspoň z polovice taký skvelý, ako je Šiesty zmysel.

Macaulay Culkin (Sám doma)

Zdroj: www.scoutmag.ph

A najväčšie sklamanie tohto nášho zoznamu. Myslím, že tohto chalana vám nemusíme predstavovať. Vianočný megahit Sám doma patrí k vôbec najobľúbenejším filmom na svete. Výborná hudba Johna Williamsa, výborný scenár Johna Hughesa a hlavne roztomilý herecký koncert vtedy malého Macaulaya Culkina sa postarali o to, aby na film Sám dom už nikdy nikto nezabudol. Po prvej časti prišla identická druhá časť, ktorá bola rovnako úspešná. Svet filmu je však pre dospievajúceho chlapca veľmi ťažký. Hlavne ak vás rodičia nútia hrať v projektoch, v ktorých hrať nechcete. Mladý Macaulay podľahol drogám a alkoholu. Z nádejného herca sa stala troska. Culkin sa nakoniec ako tak dal dokopy. Momentálne pracuje ako DJ a vo filmovej brandži sa už objavuje len sporadicky. Dúfame, že Macaulay našiel svoje šťastie a že nás možno ešte poteší nejakým hereckým výkonom. Zatiaľ mu chceme aspoň takto poďakovať za jeho výborný výkon vo filmoch Sám doma a Sám doma 2.

ZDROJcsfd

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -