10 zaujímavostí, ktoré ste (určite) nevedeli #14

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Dnes sa pozrieme výhradne na oscarové filmy, ktoré toto ocenenie získali v kategórii Najlepší film. Dnes sa teda pozrieme na najlepšie filmy za posledné roky!

1. 12 rokov otrokom (2013)

K lepšiemu vystihnutiu alkoholika si Michael Fassbender nechal svoje fúzy natierať alkoholom, aby na zápach herci reagovali rovnako, ako by sa stretli s mužom, čo naozaj veľa pije.

Zdroj: hollywoodreporter.com

2. Spotlight (2015)

Liev Schreiber, predstaviteľ Martyho Barona, vyšetruje so svojím tímom prípady zneužívania detí katolíckymi kňazmi v Bostone. Liev Schreiber sa preslávil aj úlohou likvidátora problémov, tzv. „fixera“ v seriáli Ray Donovan (od r. 2013). V tomto seriáli hrá jedného z troch súrodencov, ktorého v detstve zneužíval práve katolícky kňaz v Bostone.

Zdroj: www.scriptmag.com

3. Táto krajina nie je pre starych (2007)

Javier Bardem, ktorý za film získal Oscara, je prvým Španielom, ktorému sa to podarilo.

Zdroj: www.ifccenter.com

4. Miliónar z chatrče (2008)

Milionár z chatrče je prvý film od Schindlerovho zoznamu (1993), ktorý získal Zlatý glóbus, cenu BAFTA a Oscara v kategóriách Najlepší film, réžia a scenár.

Zdroj: substreammagazine.com

5. Shape of water (2017)

Guillermo del Toro sa inšpiroval príbehom, ktorý napísala sama Sally Hawkins. Dej príbehu pojednával o žene, ktorá nevedela, že je morská panna.

Zdroj: mashable.com

6. Million dollar baby (2004)

Potom, čo Hilary Swank získala za svoj výkon vo filme svojho druhého Oscara, rozpadlo sa jej manželstvo s Chadom Loweom.

Zdroj: www.hdnetmovies.com

7. Rasisti/Rasisti (2004)

Crash je ďalší film, v ktorom sa postava Brendana Frasera volala Rick. Postavu Ricka stvárnil Brendan aj vo filmoch o Múmii, čo bola jedna z jeho najslávnejších úloh.

Zdroj: www.hotflick.net/

8. Skrytá identita (2006)

Pri natáčaní filmu mal Jack Nicholson pocit, že v scéne, kedy spolu Billy (Leonardo DiCaprio) a Frank hovoria, nepôsobí dosť hrozivo. Ďalší deň si so sebou na pľac vzal zbraň, ktorú potom pri natáčaní vybral, aby Leonarda DiCapria vyľakal. To sa podarilo, prekvapil totiž nielen jeho, ale aj všetkých okolo, vrátane režiséra Martina Scorseseho. Leonardo neskôr vyhlásil, že to bol jeden z najdesivejších momentov v jeho hereckej kariére.

Zdroj: letterboxd.com

9. Čistá duša (2001)

Nashovo (Russell Crowe) mumlanie po prehratej doskovej hre: „I had the first move, I should have won“ ( „ťahal som prvý, mal som vyhrať“), odkazuje na teóriu hier, ktorá Nasha preslávila. 

Zdroj: www.pluggedin.com

10. Gladiator (2000)

V skutočnosti bol príbeh s odovzdaním trónu iný, ako vo filme. Commodus, syn M. Aurelia, bol úplne neschopný a mal komplikovanú povahu, napriek tomu si jeho otec presadil dedenie trónu, miesto v tej dobe populárneho „adoptovania“ a odovzdania trónu tomu najschopnejšiemu. Drvivá väčšina poradcov za tento krok Aurelia odsudzovala.

Zdroj: www.designmynight.com
ZDROJcsfd

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -