10 najlepších filmových piesní. Ktorá z nich sa vám páči najviac?

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Film a hudba, to sú aspekty, ktoré k sebe patria. Takmer každý nezabudnuteľný film disponoval nezabudnuteľnov hudbou a my sa dnes pozrieme na skladby, ktoré v nás niečo zanechali. Dnes sa však nebavíme o „main theme“, ale o soundtrackoch, takže v tomto rebríčku nehľadajte témy Hansa Zimmera či Johna Williamsa.

Ľadové kráľovstvo (2013) – „Let it go“

Animák, ktorý globálnej spoločnosti Walt Disney zarobil najviac. Zisk predstavoval viac ako miliardu dolárov a takmer rovnaké číslo predstavujú zhliadnutia piesne Let it go na youtube. Animák patril predovšetkým detskému publiku a rodičia ho vnímali skôr ako nutné zlo. Pieseň Let it go sa však páčila takmer všetkým.

 

Zootropolis (2016) – Try everything – Shakira

Áno Walt Disney to skrátka vie. Oscarom ocenený animák Zootropolis patrí medzi to najlepšie, čo sme v uplynulých rokoch videli. K  roztomilej zajačiči Judy a lišiackému lišiakovi Nickovi nám tvorcovia pridali aj veľmi pekný soundtrack, ktorý sa veľkej obľúbe teší aj na youtube. Tam táto pieseň dosiahla viac ako 400 miliónov zhliadnutí.

 

Mafiáni (1990) – Then he kissed me – Crystals

V roku 1990 nám svetoznámy režisér Martin Scorsese predstavil prvotriednu gangsterku s hviezdnym obsadením. Hlavnú úlohu stvárnil Ray Liotta (Ihrisko snov) a vedľajšie, no rovnako dôležité úlohy stvárnili Robert De Niro (Krstný otec 2) a Joe Pesci (Sám doma). Henry Hill (Liotta) patrí medzi nabohatších gangstrov v krajine. Jeho spoločníci James Conway (De Niro) a Tommy De Vito (Pesci) sú na tom rovnako. Film ukazuje ako si vedia gauneri užívať, ak majú za čo. Práve táto scénka vstupu cez zadný vchod do reštaurácie patrí medzi to najlepšie, čo sme vo filme mohli vidieť a práve v tejto scénke sme mohli počuť výbornú skladku „The he kissed me“.

 

Pán Prsteňov (2001-2002-2003) – May it be – Enya

V roku 2001 vypuklo hotové šialenstvo. Režisér Peter Jackson roztočil najväčši kolotoč v histórii kinematografie, keď nám za tri roky dokázal priniesť tri epické fantasy príbehy zo sveta J. R. R. Tolkiena. K skvelým filmom patrí skvelá hudba a táto pieseň skvelá rozhodne je!

 

Ja Zloduch 2 (2013) – Happy – Pharrel Williams

Pred pár rokmi takmer všetkých ohromila skladba Happy od speváka Pharrela Williamsa. Rovnako nás pred pár rokmi ohromil animák Ja zloduch, ktorý získal nomináciu na oscara. Tak tvorcovia oboch fenoménov dostali skvelý nápad. Čo takto spojiť tie dve veci dokopy? V druhej časti tak vidíme skvelú scénku s hlavným hrdinom, ktorého doprevádza doslova veselá pesnička Happy.

Smoliar (2000) – Wheatus – Teenage dirtbag

Zrejme všetci poznáme komédiu Prci prci prcičky z roku 1999. Tento film stál „pár“ miliónov a zarobil viac ako 200. To znamenalo nový subžáner zvaný tínedžerská komédia a jedným z týchto filmov, bol aj Smoliar z roku 2000. Hlavnou hviezdou tohto filmu bol herec Jason Biggs, ktorý stvárnil ústrednú postavu aj vo filme Prci prci prcičky. Jeho krásnu, avšak samozrejme nedosiahnuteľnú priateľku stvárnila Mena Suvari (Americká krása), ktorá si tiež zahrala vo filme Prci prci prcičky. V populárnej teen komédii sme počuli viacero skvelých piesní a Smoliar nie je výnimkou. Song Teenage Dirtbag sa stal ohromne populárnym.

 

Muži v čiernom (1997) – Men in black – Will Smith

Všetci poznáme filmy, ktoré najviac preslávili herca Willa Smitha. Jedným z nich je aj scifi komédia Muži v čiernom. Tá sa dočkala ďalších dvoch pokračovaní, avšak práve prvá časť rozhodne stála za to. Skvelé výkony hercov a nadpriemerné špeciálne efekty slávili veľký komerčný úspech. Možno nie každý vie, že pred karierou herca sa Will živil ako rapper. Naspieval pár populárnych piesní ako „Miami“ či „Gettin jiggy will it“. A naspieval tiež soundtrack tohto výborného filmu, ktorý sem určite patrí.

 

Skyfall (2012) – Skyfall – Adele

Adele patrí medzi najpopulárnejšie speváčky súčasnosti. Zrejme preto si ju tvorcovia vybrali k tomu, aby naspievala a vymyslela titulnú pieseň k filmu James Bond: Skyfall. Film režíroval Sam Mendes (Americká krása) a snímka právom patrí medzi to najlepšie z Bonda. A môže za to aj dokonalá pieseň od Adele, ktorá sa k danému konceptu perfektne hodí. Adele si za spomínanú skladbu dokonca odniesla Oscara. Gratulujeme.

Rýchlo a Zbesilo 7 (2015) – See you again – Wiz Khalifa ft. Charlie Puth

V roku 2013 nás opustil obľúbený herec Paul Waker. Siedma časť populárnej série sa tak od povolice točila bez neho. Tvorcovia si poradili vďaka jeho bratom a CGI. Samozrejme, že svet nezabudol na tohto sympatického herca a vo finále sa s nim rozlúčil aj Vin Diesel, za doprovodu práve tejto legendárnej piesne, ktorá sa stala megahitom.

 

8 Míľa – Lose yourself – Eminem

Prvé miesto právom patrí Eminemovi. Rapperovi, ktorý toho v živote zažil veľmi veľa. Prešiel si sociálnym peklom a to čo prežil opísal vo svojich piesňach a nielen v nich. Hollywood si uvedomil akou slávou a popularitou Eminem disponuje a tak vznikla jeho biagrafia na striebornom plátne pod názvom 8 Míľa. K nej si Eminem sám zložil aj soundtrack, ktorý ako viete získal Oscara. Keď Eminem zistil, že je nominovaný, neveril, že vyhrá, preto sa na galavečer ani nedostavil.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -