10 známych speváčok, ktoré si zahrali vo filmoch či seriáloch

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Takmer každá spevácka megahviezda sa už objavila v nejakom známom filme či seriáli. Len spomeňte na epizódu s Edom Sheeranom v seriáli Game of Thrones. Dnes sa pozrieme na speváčky, ktoré sa neobjavili len v posledných minútach seriálovej epizódy ako Ed. Niektorým speváčkam sa natoľko zapáčilo filmovanie, že si to ešte zopakovali a z niektorých sa stali skutočné herečky.

Katy Perry

Zdroj: www.ottawacitizen.com

Každý fanúšik populárneho sitcomu Ako som spoznal vašu matku si určite spomína na epizódu s výstižným názvom „Ale zlato“. Práve v tejto epizóde sa totiž objavila veľmi populárna speváčka Katy Perry, ktorej hity ako „Firework“ či „Hot N Cold“ pozná zrejme každý z nás. V tomto sitcome stvárnila nádhernú, no hrozne naivnú sesternicu Honey, ktorá predstavovala rande na slepo pre nášho hlavného hrdinu Teda. Tomu sa však páči úplne iná žena. Len dodáme, že epizóda s Katy bola skvelá a jej prítomnosť bola vítanou zmenou. Populárna speváčka si tiež vyskúšala dabing pri rodinnom filme Šmolkovia.

Rihanna

Zdroj: cdn.collider.com

Rihanna si zahrala vo viacerých projektoch. Prevažne šlo o komédie, v ktorých na pár minút stvárnila samú seba (To je koniec). Vo filme Bojová loď (2012) režiséra Petera Berga si však zahralu jednu z vedľajších postáv. Konkretne delostrelkyňu Raikesovú. Zrejme šlo o komerčný ťah štúdia, pretože meno Rihanna sa v titulkoch vynímalo nádherne. Tým nechceme povedať, že by jej rola vojačky nepristala.

Whitney Houston

Zdroj: blackdogvideo.bc.ca

Dnes už nebohú Whitney to vždy ťahalo k herectvu. Šancu zažiariť jej ponúkol režisér Mick Jackson a slávny scenarista Lawrence Kasdan (Indiana Jones, Star Wars). Zahrala si totiž speváčku Rachel Marronovú, takže v podstate samú seba. Rachel hrozilo smrteľné nebezpečenstvo a tak si zaobstarala bodyguarda slávneho Kevina Costnera (Tanec s vlkmi). Ako to už v romantických filmoch býva, nakoniec sa rachel zaľúbila do svojho Osobného strážcu a k tomu odspievala veľmi peknú a veľmi populárnu pieseň „I Will Always Love You“. V jej osobnom živote to však nebolo skvelé. Whitney verejne priznala svoju závislosť na kokaine a 11.02.2012 zomrela.

Demi Lovato

Zdroj: cdn.funkidslive.com

Hispánska kráska sa dá považovať za hviezdu Disney Channel. Objavila sa v seriáloch ako As The Bell Rings (2007) alebo Sonny vo veľkom meste (2009). Tiež hosťovala v známom seriáli orientovanom práve na hudbu Glee (2009). Vyskúšala si aj filmovú tvorbu. Zase však šlo o projekty venované prevažne detskému publiku. So svojou kolegyňou Selenou Gomez si zahrala vo filme Ako chrániť princezné (2009), no najviac zažiarila vo filme Camp Rock (2008). Áno tušíte to správne, aj tento film mal čo dočinenia s hudbou. Momentálne sa Demi venuje prevažne speváckej kariere ale my dúfame, že túto krásku uvidíme v nejakých úznavanejších projektoch.

Aaliyah

Zdroj: dazedimg.dazedgroup.netdna-cdn.com

Krásna tmavovláska sa v hereckej brandži preslávila vďaka akčnému filmu Rómeo musí zomrieť (2000). Dovtedy bola známa ako R’n’B speváčka. V akčnom snímku režiséra Andrzeja Bartkowiaka si zahrala jednu z hlavných postáv po boku Jeta Liho. Obaja pochadzáli z dvoch znepriatelených mafiánských rodín, avšak aby zistili kto zabil Hanovho (Jet Li) brata, musia spolupracovať. Jej krása a prirodzený šarm sa niesli celým filmom, jej kariera však netrvala dlho. Aaliyah vo svojich 22 rokoch zomrela pri tragickej leteckej nehode. Svet tak prišiel o vychádzajúcu hviezdu, ktorá mala všetky predpoklady na to aby sa zapísala do histórie nielen spevu, ale aj filmu.

Madonna

Zdroj: madonnaware.files.wordpress.com

Spevácka ikona Madonna zrejme vždy túžila po hereckej kariere. Stala sa tiež manželkou známeho anglického režiséra Guya Ritchieho (Sherlock Holmes). Jej filmy však po pravde málokedy stálo za to. Buď si svoje extravagantné role vyberala sama, alebo mala skrátka smolu. Objavila sa napríklad vo filme Štyri izby (1995), na ktorom sa len tak pre zaujímavosť podieľal aj režisér Quentin Tarantino (Pulp Fiction). Dej filmu bol rozvetvený na štyri prapodivné príbehy a v jednom z nich sa objavila aj Madonna. Mala na sebe sexi kostym, ktorým ako vždy upútala mužskú časť publika. Viackrát sa táto speváčka snažila, aby sa v tomto biznise presadila, avšal nedarilo sa jej to. Z jej hereckej biografie by sme mohli menovať tituly ako Sex po telefóne (1996), James Bond: Dnes neumieraj (2002), či populárny rodinný film Arthur a Minimojovia (2006). Pravda čo sa týka speváckej kariery, v tej sa jej darilo veľmi dobre. Madonna je dodnes považovaná, za neoficiálnu Kráľovnú Popu.

Miley Cyrus

Zdroj: pmctvline2.files.wordpress.com

Áno kedysi dávno predstavovala herecká a spevácka hviezda Miley Cyrus nežné dievča známe ako Hannah Montana (2006). Seriál pre tínedžerské publikum bol známy aj v našich končínách a z Miley vytvoril svetovú megastar. Príbeh seriálu Hannah Montana poznáte asi všetci. Dej sa venuje mladej stredoškoláčke, ktorá cez deň vystupuje pod menom Miley Stewart, no v noci sa mení na popovú hviezdu Hannu Montanu. Po tomto úspechu sa Miley rozhodla zariskovať. Svoje dlhé vlasy vymenila za chlapčenský účeš a svjich fanúšikov privádzala do šialenstva zvráteným správanim. Z milovanej detskej hviezdy sa tak stala milovana a rovnako tak nenávidená celebrita. Čo sa týka hereckej kariery, Miley sa môže pochváliť spoluprácou s Demi Moore vo filme Lol (2012) s režisérom Timom Burtonom pri filme Veľká ryba (2003) a s Ashtonom Kutcherom a Jonom Cryerom pri sitcome Dva a pol chlapa. 

Barbra Streisand

Zdroj: cdn.collider.com

Barbra patrí medzi speváčky, ktoré si zahrali v mnohých filmoch. Jej herecká hviezda sa zrodila v komédiach a samozrejme hudobne ladených filmoch. Slovenskí a českí diváci si ju určite pamätajú z komédie Jeho foter to je lotor (2004), v ktorom speváčka stvárnila matku Bena Stillera a manželku Dustina Hoffmana. K tomuto hviezdnému obsadeniu sa  už v prvej časti série pridali Robert De Niro a Owen Wilson. Barbra sa objavila aj v tretej časti, ktorá ukončila túto komédialnu sériu. Barbra získala dvoch Oscarov. Ako herečke sa jej to podarilo v roku 1969. Ocenenie získala za muzíkal Funny Girls. O pár rokov neskôr si Oscara odniesla ako speváčka za pieseň k filmu Zrodila sa hviezda (1976). Naposledy sa ako herečka objavila vo filme so známym komikom Sethom Rogenom v komédii Výlet s mamou (2012).

Selena Gomez

Zdroj: static01.nyt.com

Selenu môžeme rovnako ako jej kolegyňu Demi Lovato pomenovať ako hviezdu Disney Channel. Presadila sa vďaka ich seriálu Kúzelnici z Waverly (2007). Mimo speváckej kariery sa tak následne začala rozvíjať aj tá filmová. Zahrala si vo filmoch ako Popoluška v Monte Carle (2011), Spring Breakers (2012) a v tom istom roku nadabovala postavičku Mavis v populárnom animaku Hotel Transylvánia 1 a 2 (2015). Jej herecká kariera sa točí prevažne okolo filmov, pre tínedžerské publikum, avšak jej sláva rastie veľmi rýchlo a možno ju čoskoro uvidíme v nejakom kritikmi ospevovanom snímku. Čo sa týka jej speváckej kariery tá je na úplnom vrchole. Zrejme za to môže aj jej často rozoberaný vzťah so spevákom Justin Bieberom.

Jennifer Lopez

Zdroj: static01.nyt.com

Jenny ani nedokážeme definovať. Zahrala si totiž v toľkých filmoch a naspievala toľko piesní, že ju môžeme považovať za úspešnú speváčku a rovnako tak herečku. Jej bohatá kariera nabrala ten správny smer vďaka filmu Anakonda (2007). Dobrodružný film plný brakovej akcie a efektov sa nedá považovať za prelomový, avšak v rámci kariery hispanskej krásky ním určite bol. Potom prišla ponuka zahrať si v romantickej komédii po boku Ralpha Fiennesa (Lord Voldemort) Kráska z Manhatanu (2002). Film mal úspech a Jennifer Lopez tak katapultoval medzi komerčné herecké hviezdy. Jennifer nasledovala svoje herecké kolegyne ako Jennifer Aniston a pod. a venovala sa prevážne žánrom komédia a romantický film, v ktorých jej to šlo najlepšie. Zahrala si s Richardom Gereom s Susan Sarandonovou vo filme Smiem prosiť (2004), s Jane Fondovou v komédii Diabolská svokra (2005), či s Jasonom Stathamom v akčnom filme Parker (2013). Čo sa týka speváckej kariery tá sa tiež dá považovať za úspešnú. Jennifer má na konte veľmi veľa populárnych piesni a samozrejme veľmi veľa miliónov. Jenny je skrátka veľmi úspešná žena. 

ZDROJcsfd

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -