10 zaujímavostí, ktoré ste (určite) nevedeli #3

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Dnes sa v našej rubrike dozviete, aké zranenie mal Brad Pitt pri natáčaní filmu Sedem (1995), povieme si viac o budúcnosti podvodníka Franka Abagnalea, pozrieme sa aj na historicko – vojenské udalosti a tiež vám prezradíme prečo sa Leonardo DiCaprio neobjavil vo filme Nehanební bastardi (2009).

Sedem (1995)

Brad Pitt sa pri natáčaní naháňačky pošmykol, prerazil rukou sklenenú tabuľu a poranil si šľachu. Počas niekoľkých dní bol herec späť na pľaci, ale s rukou v sadre. Nebol to zásadný problém, pretože jeho postava sa mala podľa scenára zraniť, len nie na ruke. Stačila však drobná úprava scenára.

Zdroj: www.asset1.net

Krstný Otec (1972)

Mario Puzo si počas písania románu predstavoval Marlona Branda ako jediného herca, ktorý by v prípade sfilmovania dokázal zahrať hlavnú postavu Dona Vita. Po vydaní románu mu sám napísal list.

Zdroj: cinemaeafins.com

Pán Prsteňov: Spoločenstvo Prsteňa (2001)

Podľa Tolkiena je Sam Gamgee najpodstatnejší hrdina Pána prsteňov, pretože splniť úlohu zničiť prsteň sa podarí len kvôli Samovi, ktorý opakovane zachráni Froda.

Zdroj: i.imgur.com

Matrix (1999)

Mená hlavných hrdinov ako Morpheus (Laurence Fishburne) v gréčtine znamená ten, čo sa hýbe, mení tvar. Tiež je to grécky boh snívania a snov. Trinity (Carrie-Anne Moss) znamená svätá trojica. Smith (Hugo Weaving), Jones (Robert Taylor) a Brown (Paul Goddard) sú najčastejšie americké priezviská, čo poukazuje na bezidentickú povahu agentov. Cypher (Joe Pantoliano) sa od zvyšku posádky podstatne líši v niekoľkých smeroch. Keď Morpheus predstavoval nového spoločníka, bol jediný, kto prehovoril. Jeho meno vychádza z mena Lucifer, Satan. Jeho meno tiež znamená Judáš. V angličtine sa slovami cypher takisto označuje „šifra“, čo reflektuje fakt, že Cypher po celú dobu príbehu skrýva svoj skutočný zámer.

Zdroj: metrouk2.files.wordpress.com

Obecná škola (1991)

Zdeněk Svěrák na výkon Jana Třisky uviedol: „Ja keď dnes spomínam na svojho učiteľa, podľa ktorého som napísal postavu Igora Hnízda, už si ho neviem predstaviť, Tříska mi ho prebil. Keď spomínam na detstvo, tak ma učí Tříska.“

Zdroj: 1gr.cz

Zachráňte vojaka Ryana (1998)

Tom Hanks (Captain Miller) si vyžiadal za film 40 milionový honorár a ešte k tomu percentá na zisku. Honorár Vina Diesela (Caparzo), vtedy neznámeho herca, predstavoval 100 000 amerických dolárov.

Zdroj: images-na.ssl-images-amazon.com

Šiesty zmysel (1999)

Pri procese tvorenia hudby posielal Shyamalan – Howardovi maily, v ktorých stručne zachytával svoje pocity, ktoré chcel cítiť zo soundtrackov. V jednom z jeho kľúčových opisov povedal, že hudba v ňom musí vyvolať nervozitu, ako keby bolo v miestnosti divé zviera, ktoré nevidíme, no naháňa nám strach. A v momente keď myslíme, že zaútočí, zrazu odíde.

Zdroj: images-na.ssl-images-amazon.com

Prekliaty ostrov (2010)

Keď si Teddy Denielse (Leonardo DiCaprio) spomína na svoje vojnové roky, poukazuje na skutočné udalosti, ktoré sa odohrali 29. apríla 1945, kedy americká 45. pešia divízia pri oslobodení koncentračného tábora v Dachau bez akéhokoľvek vypočúvania postrieľala príslušníkov Waffen SS. Tato udalosť sa nazýva aj ako Masaker v Dachau.

Zdroj: d1nao0k9edgivc.cloudfront.net

Divoký Django (2012)

Leonardo DiCaprio, ktorý v tomto filme hrá Calvina Candieho, bol pôvodne Tarantinovou prvou voľbou pre rolu Hansa Landu vo filme Nehanební bastardi (2009). Avšak Tarantino sa rozhodol, že úloha viac padne nemecky hovoriacemu hercovi, a tak rolu dostal Christoph Waltz, ktorý vo filme Divoký Django stvárnil Dr. Kinga Schultza. DiCaprio následne s vtipom vyhlásil, že niečo málo po nemecky predsa len vie.

Zdroj: cdn.theculturetrip.com

Chyť ma ak to dokážeš (2002)

Keď bol v roku 1974 Abagnale prepustený na podmienku, začal bezplatne pracovať pre federálny úrad v problematike falšovania šekov či bankových podvodov ako poradca. Zároveň sa snažil privyrobiť si ako predavač, kuchár alebo premietač. Abagnale si neskôr založil firmu Abagnale & Associates, kde poskytuje poradenstvo o podvodoch rôznym firmám, je multimilionár a napísal už tri knihy.

Zdroj: images.mentalfloss.com
ZDROJcsfd

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -