10 zaujímavostí, ktoré ste (určite) nevedeli #1

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Dnešné zaujímavé fakty sme venovali oscarovým či populárnym filmom a tiež jednému seriálu, ktorý zbožňuje celý svet. V dnešnej časti zaujímavých faktov sa dozviete, za čo je vďačný slávny Leonardo DiCaprio, ako získala herečka Melissa Rauch rolu v seriáli Teória veľkého tresku, alebo v ktorom roku vyšla knižná verzia filmu Fantastické zvery a ich výskyt. Rozhodne sa máte na čo tešiť. 

The Revenant

Leonardo DiCaprio poďakoval filmárom za to, že aj napriek extrémnemu fyzickému utrpeniu jeho postavy nebol on sám počas natáčania filmu zranený.

Zdroj: www.hollywoodreporter.com

Jednotka Samovrahov

Film mal premiéru pri príležitosti 50. výročia Jokerovho debutu hranom vo filme. Prvýkrát túto ikonu stvárnil Cesar Romero vo filme Batman (1966).

Zdroj: www.hollywoodreporter.com

Indiana Jones a posledná krížová výprava

Režisér trilógie Steven Spielberg prezradil, že tretiu časť dobrodružnej série má najradšej.

Zdroj: images.mentalfloss.com

Zootropolis

Zootropolis bol vytvorený tak, aby ste mali pocit, že naozaj existuje. Nie nevyhnutne reálnym miestom ale miestom, ktoré by ste skutočne mohli a chceli navštíviť.

Zdroj: images-na.ssl-images-amazon.com

Obchod na korze

Jozef Kroner sa zúčastnil premiéry filmu v New Yorku, kde dokonca rečnil. Svoj list čítal z vopred pripraveného, kde to mal foneticky napísane. Zožal veľký úspech aj keď anglicky nevedel.

Zdroj: cloudia.hnonline.sk

Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta

Javier Bardem, ktorý vo filme stvárnil hlavnú, zápornú postavu Salazara, je manželom herečky Penelope Cruz, ktorá si predchádzajúcej časti série zahrala Angelicu, bývalú milenku Kapitána Jacka Sparrowa.

Zdroj: s2.eestatic.com

Teória veľkého tresku

Melissa Rauch (Bernadette) použila pre stvárnenie svojej postavy iný hlas, než je jej vlastný. Inšpiráciou pre ňu bola jej matka, ktorá má tiež vysoko postavený hlas. A keďže s ňou Melissa tesne pred konkurzom telefonovala, napadlo jej, že ho skúsi napodobniť. Aj vďaka tomu herečka na konkurze uspela.

Zdroj: imagesvc.timeincapp.com

Láska cez internet

Film bol natočený podľa muzikálu „She loves me“ od autorov Harnicka a Boba.

Zdroj: imagesvc.timeincapp.com

Harry Potter a Polovičný princ

Mučivá tekutina, ktorú pije Dumbledore v jaskyni, bolo v skutočnosti mlieko zriedené vodou. Následne bola táto tekutina graficky upravená.

Zdroj: samequizy.pl

Fantastické zvery a ich výskyt

J. K. Rowlingová napísala známu knihu Fantastické zvery a ich výskyt už v roku 2001. Velkú časť zo zisku z predaja potom venovala charite.

Zdroj: ipravda.sk
ZDROJcsfd

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -