10 zaujímavostí, ktoré ste (určite) nevedeli #15

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

V dnešných zaujímavostiach sa pozrieme na tie najobľúbenejšie a najúspešnejšie komédie, ktoré ste si takmer všetci obľúbili. Dnes sa teda dozviete pár zaujímavostí, ohľadom tých najlepších filmov od známych komikov ako Adam Sandler, Ben Stiller a pod. Určite sa máte na čo tešiť.

1. Klik (2006)

Hudbu k filmu mal pôvodne zložiť Alan Silvestri, (Forrest Gump) no kvôli nezhodám od projektu v marci 2006 odstúpil.

Zdroj: youtube.com

2. Noc v múzeu (2006)

Opica, ktorá vo filme zohrá nemalú úlohu, je malpa hnedá, v latinčine Cebus Apella. Jej výcvik, vedúci k tomu, aby sa naučila fackovať, trval niekoľko týždňov. V skutočnosti sa volá Crystal a Hollywood jej vôbec nie je cudzí. Mohli sme ju vidieť napríklad vo filmoch Vo štvorici po opici 2 (2011) alebo Ošetrovateľ (2011).

Zdroj: p3.no

3. My sme Millerovci (2013)

Štáb si počas nakrúcania vystrelil z Jennifer Aniston, keď niekto z nich pustil úvodnú pieseň zo seriálu Priatelia „I’ll Be There For You“ od The Rembrandts namiesto piesne „Waterfalls“ od TLC, ktorú mal odspievať Kenny (Will Poulter). Scénku môžete vidieť na konci filmu medzi nepodarenými scénami.

Zdroj: variety.com

4. Superbad (2007)

Seth Rogen napísal prvú verziu scenára so svojím kamarátom Evanom Goldbergom už v 13. rokoch.

Zdroj: variety.com

5. Projekt X (2012)

Natáčanie prebiehalo v oblasti patriacej spoločnosti WarnerBros. vytvorenej pre filmové účely. Dôvodom bolo, že natáčanie v skutočnom susedstve by bolo náročné, a hlavne pre obyvateľov neprijateľné.

Zdroj: variety.com

6. Prci prci prcičky: Stretávka (2012)

Eddie Kaye Thomas (Finch) je jediným hercom z hlavného obsadenia, ktorý, rovnako ako jeho postava, dokončil strednú školu v roku 1999.

Zdroj: anonlineuniverse.com

7. Maska (1994)

Keď Maska (Jim Carrey) preberá Oscara, paroduje reč Sally Field z 56. ročníka udeľovania cien v roku 1984, ktorá si ho prevzala za najlepší ženský herecký výkon v hlavnej úlohe vo filme Miesta v srdci (1984).

Zdroj: www.themacbeth.co.uk

8. Dospeláci (2010)

Adam Sandler (Lenny) si ako producent filmu sám vybral hercov, ktoré stvárnili hlavné postavy. Vďaka nemu si vo filme zahrali Kevin James, Steve Buscemi či Jaime Chungová. So všetkými sa už stretol pri nakrúcaní komédie Keď si Chuck bral Harryho (2007).

Zdroj: Amazon.com

9. Ako uloviť družičku (2005)

Časopis Premiere zaradil tento film do zoznamu 50 najlepších komédii všetkých čias.

Zdroj: variety.com

10. Nedotknuteľní (2011)

Omar Sy zmenil históriu, keď mu jeho výkon ako prvému hercovi čiernej pleti vyniesol Césara pre najlepšieho herca. Cenu získal 24. 02. 2012.

Zdroj: youtube.com
ZDROJcsfd

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -