7 zaujímavých faktov, o filme Tomb Raider, ktoré ste (určite) nevedeli

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Už 15. marca sa dočkáme dobrodružného filmu Tomb Raider. Tieto slová nám niesu cudzie, keďže slávnu archeologičku Laru Croft kedysi preslávila Angelina Jolie. Tento rok sa dočkáme remakeu s Oscarovou herečkou Aliciou Vikander a dúfame, že to dopadne dobre. Zatiaľ vám prinášame pár zaujímavých faktov ohľadom očakávaného blockbusteru.

1. Alicia podstúpila tvrdý tréning

Alicia Vikander podstúpila pre svoju úlohu, pred produkciou, štvormesačný tréning pod dohľadom Magnusa Lygdbacka. Bývalý švédsky hokejista pripravoval napríklad Bena Afflecka ako Batmana pre film Justice League (2017), či Alexandra Skarsgarda pre rolu vo filme Legende o Tarzanovi (2017). Tréning bojových umení, horolezectva a lukostreľby zahŕňoval tiež drinu v posilňovni, pre budovanie svalov a následné sformovanie, kedy herečka pribrala 16 kilogramov svalovej hmoty.

Zdroj: fortressofsolitude.co.za

2. Oscarové obsadenie hlavnej postavy

Obe predstaviteľky Lary Croft už v dobe natáčania snímku vlastnili svojho Oscara a obe za víťazstvo v kategórii Najlepšia herečka vo vedľajšej úlohe. Alicia Vikander za Dánske dievča (2015). Angelina Jolie za Narušenie (1999).

Zdroj: digitalspy.com

3. Dvojnásobný otec Dominic West

Dominic West (Richard Croft) si v tomto filme zahral už po druhý krát otca postavy, ktorú stvárňuje Alicia Vikander (Lara Croft). Po prvýkrát sa tak stalo vo filme Testament of Youth (2014).

Zdroj: diyphotography.net

4. O hudbu k filmu sa postaral slavny skladateľ

Skladateľ Junkie XL dal prednosť tvorbe hudby k tomuto filmu pred snímkou Justice League (2017).

Zdroj: elperiodico.com

5. Alicia si obľúbila hru Tomb Raider

Alicia Vikander (Lara Croft) sa považuje za fanúšika hry Tomb Raider. Zakúpené práva na ňu ohlásilo štúdio Metro-Goldwyn-Mayer ešte v marci 2013. Dovtedy boli pod patronátom Paramount Pictures.

Zdroj: wccftech.com

6. Film Tomb Raider prilákal hviezdne mená

Predtým než bola do úlohy Lary Croft obsadená Alicia Vikander, boli zvažované tiež herečky Daisy Ridley, Emilia Clarke, Olivia Wilde, Saoirse Ronan, Kristen Stewart a Cara Delevingne.

Zdroj: geekculture.co

7. Hra ako predloha?

Predlohou filmu je videohra „Tomb Raider“ z roku 2013, ktorá je rovnako ako film reštartom série.

Zdroj: nerdist.com
ZDROJcsfd

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -