10 zaujímavostí, ktoré ste (určite) nevedeli #5

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Dnes sa v našej rubrike pozrieme na známe akčné filmy, na známe detektívne seriály, či na skvelé filmy výborného režiséra Ridleyho Scotta.

Kingsman: Zlatý kruh (2017)

Vo filme si zahralo 5 držiteľov Oscara: Julianne Moore (za hlavnú rolu vo filme Pořád jsem to já z roku 2015), Halle Berry (za hlavnú rolu vo filme Ples príšer z roku 2002), Jeff Bridges (za hlavnú rolu vo filme Crazy Heart z roku 2010), Colin Firth (za hlavnú rolu vo filme Kráľová reč z roku 2011) a Elton John (za najlepšiu pieseň k filmu Leví Kráľ z roku 1995).

Zdroj: nerdist.com

Kingsman: The Secret Service (2014)

Samuel L. Jackson (Valentine) si krátil čas medzi natáčaním aj návštevou futbalových zápasov Chelsea Londýn.

Zdroj: manapop.com

Kick-Ass (2010)

Štúdiá požadovali od režiséra, aby Hit Girl (Chloe Grace Moretz) bola dospelá osoba. Vaughn to však odmietol.

Zdroj: cdn.movieweb.com

Marťan (2015)

Veľkú časť filmu nakrúcali pred zeleným plátnom, pričom okrem tradičných „neviditeľných“ lán, vďaka ktorým sa herci akoby vznášali vo vesmíre, použil režisér Ridley Scott aj omnoho jednoduchšiu techniku. V niektorých detailných záberoch nedávalo zmysel použiť zložité káblovanie. Omnoho jednoduchšie bolo stáť na jednej nohe a simulovať pomalý pohyb zvyškom tela. Pripomínalo mi to situáciu, keď som sa ako dieťa hral v detskej izbe a predstieral som, že som vo vesmíre. Vyzeralo to nesmierne komicky, no vo výslednom zábere to vytvorilo ten pravý želaný efekt,“ zaspomínal si herec Matt Damon. 

Zdroj: images-na.ssl-images-amazon.com

Gladiátor (2000)

Behom gladiátorských scén sa herec Russel Crowe viackrátk zranil. Z natáčania si okrem oscara tak odniesol tiež zlomené kosti v nohe a zranené bicepsové šľachy. 

Zdroj: hullindependentcinema.com

Mentalista (2008-2015)

Herečka Amanda Righetti v priebehu natáčania 5. série otehotnela. A pretože scenáristi jej tehotenstvo do deja nezakomponovali, je vo všetkých scénach vidieť za stolom, ktorý zakrýva jej brucho.

Zdroj: www.washingtonpost.com

Sherlock (2010 – 2017)

Pri oficiálnej návšteve Číny v decembri 2013 sa vtedajší britský premiér David Cameron musel popasovať s rôznymi otázkami. Medzi nimi boli aj sťažnosti na to, že ich Briti nechávajú na každú sériu čakať neuveriteľné dva roky. Cameron odpovedal diplomaticky, že BBC je nezávislá spoločnosť a že jej nemôže hovoriť, čo má robiť, pričom ľudom odporučil, aby si čakanie skrátili čítaním Doylovej predlohy. 

Zdroj: cimg.tvgcdn.net

Dexter (2006-2013)

Rekvizitár Joshua Meltzer pripravuje krv zo zmesi javorového sirupu, potravinárskeho farbiva, pepermintového oleja a prípravku na umývanie riadu. Pepermintový olej odpudzuje hmyz, javorový olej zlepšuje textúru krvi a prípravok na riad zabezpečuje lepšie odstránenie škvŕn z oblečenia pri praní.

Zdroj: www.sharenator.com

Myšlienky vraha (2005-2018)

V každej časti Myšlienok Vraha sa objaví citát nejakej známej osobnosti.

Zdroj: az616578.vo.msecnd.net
ZDROJcsfd

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -