5 speváčok, ktorým sa podarilo získať Oscara. Nájdete medzi nimi svoju obľúbenú umelkyňu?

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Nedávno sme vám priniesli článok o speváčkach, ktoré si zahrali v známych seriáloch či filmov. Dnes sa pozrieme na speváčky, ktorým ich herecká kariéra priniesla to najvyššie ocenenie – Oscara. Tieto si skrátka splnili svoj sen.

Cher

Zdroj: static.playbill.com

Známa speváčka vždy túžila po hereckej kariére. Z jej sna ju však zobudil skladateľ a spevák Sonny Bono, do ktorého sa zamilovala. Začali tvoriť pár aj v pracovnej oblasti a vystupovali spolu ako Sony a Cher. Tento pár slávil ohromný úspech, avšak Cher sa nechcela vzdať svojho sna a v roku 1987 si zahrala s Nicolasom Cageom vo filme Pod vplyvom splnu. V tejto romantickej komédii zatienila aj uznávaného profíka a získala Oscara v kategórii herečka v hlavnej úlohe. Jej sen sa tak stal skutočnosťou.

Jennifer Hudson

Zdroj: www.magazinema.es

Jennifer narozdiel od Cher vždy snívala o speváckej kariére. Milovala a miluje hudobné žánre ako soul či jazz. Zbožňuje Celine Dion, Arethu Franklin či Whitney Houston. Do povedomia širokej verejnosti v USA sa dostala vďaka súťaži American Idol, ktorú nevyhrala, no svojim spevom a šarmom upútala množstvo bohatých producentov. Jennifer si zahrala vo filme Dream Girls (2006) – V uznávanom muzikále, kde stvárnila vedľajšiu úlohu po boku slávnych umelcov ako Beyonce Knowles či Jaime Foxx. Hneď jej prvá veľká rola jej vyniesla to najvyššie ocenenie. Jennifer sa tak podarilo získať Oscara.

Barbra Streisand

Zdroj: t3.aimg.sk

Barbra získala dokonca dvoch Oscarov. Populárna speváčka získala toto ocenenie za muzikál Funny Girls (1968) ako herečka v hlavnej úlohe a o pár rokov neskôr za titulnú pieseň k filmu Zrodila sa hviezda (1976). Okrem toho si zahrala v mnohých komédiách, kde predviedla svoj talent. Napríklad v známej komédii Jeho foter, to je lotor (2004).

Adele

Zdroj: www.grammy.com

Nesmierne populárna, niekoľko-násobna držiteľka ceny Grammy získala Oscara vďaka Jamesovi Bondovi. Konkrétne vďaka filmu Skyfall (2012). Zaujímavé na tom je, že si Adele nevedela predstaviť, že by dokázala naspievať pieseň k slávnej akčnej sérii. Ak by túto ponuku odmietla, zrejme by to do smrti ľutovala.

Annie Lenox

Zdroj: tonedeaf.com.au

Takmer každý filmový fanúšik pozná sériu Pán Prsteňov. V roku 2003 vyšlo druhé pokračovanie fantasy ságy, ktoré sa získalo 11 Oscarov. Sošku si odniesol režisér, kameraman a taktiež speváčka Annie Lenox, ktorá naspievala pieseň k tomuto filmu. Britská speváčka tak bude do smrti vďačná režisérovi Peterovi Jacksonovi, ktorý jej dal šancu zažiariť. Musíme tiež dodať, že Annie si svojho Oscara plne zaslúžila.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -