10 zaujímavých faktov, ohľadom postavy Nočný kráľ z Game of Thrones, ktoré ste (určite) nevedeli!

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Nočný kráľ, ktorého predstaviteľom je Slovák Vladimír Furdík, je postava z Game of Thrones, ktorá je asi najviac opradená tajomstvom. Máločo o nej vieme, ale existuje veľa dohadov. Pomaly ako sa dej vyvíja, prichádzajú fanúšikovia s rôznymi teóriami, ktoré sa pokúšajú dopredu predpovedať vývoj deja. My vám však prinášame 10 pravdivých faktov o Nočnom kráľovi, ktoré ste doteraz (určite) nevedeli.

Je takmer neporaziteľný

To, čo Nočného kráľa nepochybne robí tak desivého, je počet nadprirodzených schopností, ktoré má, čo – ak o tom premýšľate – robí z neho v podstate nezničiteľného darebáka. To všetko hovorí v neprospech všetkých ostatných vo Westerose. Môže ľudí zmeniť na Bielych chodcov, urobiť z mŕtveho nemŕtveho (nielen ľudí, ale aj kone či ako sme už zistili aj draky). Môže zničiť zbrane svojím dotykom, prechádzať ohňom a dokonca spôsobovať zemetrasenie. Spôsob, akým zabil oheň chrliaceho draka bol pôsobivý. Nočný kráľ sa nedá len tak ľahko zabiť.

Možno sa snaží zachrániť 7 kráľovstiev

Až doteraz sme nevideli vhodný motív pre Nočného kráľa a jeho armádu, ktorá útočí na všetkých a všetko. Ale čo keď je v tom viac? Sedem kráľovstiev, ako sme videli, nikdy nebolo jednotných, vďaka rodom, ktoré ich chcú ovládať a vládnuť. Nočný kráľ by mohol mať dôvod zachrániť každého pred sebou samým tým, že sám prevezme kontrolu.

Zdroj: cdn.mtlblog.com

V dávnych časoch bol človekom

Videli sme, že Deti lesa sú zodpovedné za to, že z človeka vytvorili Nočného kráľa, aby sa ochránili vo vojne s Prvými ľuďmi.

Vyzerá to tak, že po celý čas sa snažil Jona nahnať do pasce

Videli sme, že chodci neboli schopní zabiť Jona Snowa a pokúšali sa ho utopiť. Všetko bolo naschvál, pretože Nočný kráľ si je vedomý, že Jon má viesť boje proti jeho armáde a považuje ho za hrozbu.

Zdroj: otakukart.com

Bol veliteľom Nočnej hliadky

Nočná hliadka existuje z jediného dôvodu – ochraňuje zvyšok sveta pred Nočným kráľom a jeho chodcami. Keď Bieli chodci prvýkrát zaútočili, bolo to počas najchladnejšej a najtmavšej zimy vo Westerose, neskôr označovanej po sebe nasledujúcimi generáciami ako Dlhá noc. Títo chodci bojovali spolu s Prvými ľudmi a Deťmi lesa. Vtedy človek, ktorý sa stal Nočným kráľom, bol vlastne veliteľom Nočnej hliadky.

Ako človek, sa zaľúbil do Bielej chodkyne

V časoch, keď nastala Dlhá noc sa vybral za Múr (The Wall), aby preveril chodcov. Tam sa zamiloval do tajomnej ženy a neskôr zisťuje, že je to Biela chodkyňa. Zaslepený láskou s ňou zdieľa lôžko, stráca svoju dušu a obracia sa proti svojím ľuďom.

V knihách nebol nikdy lídrom Bielych chodcov

Nikdy nebol ich kráľom a nemal ani superschopnosť meniť mŕtvych na (nemŕtvych) Bielych chodcov.

Dračí oheň ho nezabije

Všetci vieme, že obávaný Nočný kráľ môže prechádzať cez oheň bez toho, aby mu nejako ublížil. To sme sa dozvedeli už v poslednej epizóde 6. série. Kruh plameňa mu doslova vydláždil cestu až do Branovho úkrytu. Takže je veľmi pravdepodobné, že ho nezabije ani dračí oheň a kvôli tomu bude musieť Jon, Dany a spol., zaobstarať veľmi veľa dračieho skla.

Zdroj: cdn.collider.com

V knihách sa o ňom hovorí, ako o predkovi rodu Stark

Keď sa zamiloval do Bielej chodkyne, tá ho zajala a on bol zvrhnutý Brandonom Starkom a Joramunom. Branovi raz stará pestúnka povedala, že Nočným kráľom bol sám Brandon Stark a taktiež to mohol byť zakladateľ rodu Stark.

Populárnou teóriou je to, že Bran Stark je vlastne Night King

Fanúšikovia sa snažia dať dokopy malé kúsky a vytvorili teóriu, že Nočným kráľom by mohol v skutočnosti byť Bran Stark, ktorý ho dokáže ovládať. Alebo Nočný kráľ ovláda Brana? 

Zdroj: media1.popsugar-assets.com

Páči sa vám postava Night Kinga? Aký máte názor na tohto záporáka?

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -