10 zaujímavosti zo sveta Marvelu, ktoré ste (určite) nevedeli #4

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Dnes sa zase vraciame do sveta superhrdinov a superzloduchov. Dnes vám teda zase prinesieme zopár zaujímavostí ohľadom filmov a seriálov z dielne slávneho štúdia Marvel!

1. Deadpool (2016)

Filmovanie snímky prebiehalo v kanadskej provincii Britská Kolumbia. Začalo v marci 2015 a celkovo trvalo iba 48 dní.

Zdroj: comicalarm.com

2. Deadpool 2 (2018)

Josh Brolin podpísal zmluvu, podľa ktorej stvárni Cablea ešte 4-krát.

Zdroj: cinepop.com.br

3. Avengers: Vek Ultrona (2015)

Vo filme sa mal pôvodne objaviť v malej scéne aj Loki (Tom Hiddleston), a to konkrétne v Thorovej vízii. Scéna však bola nakoniec vystrihnutá.

Zdroj: geektyrant.com

4. Strážcovia Galaxie (2014)

Chris Pratt (Peter Quill) mal možnosť si prečítať celý scenár až po podpísaní zmluvy. Jeho prvá reakcia bola: „Bolo to ešte lepšie, než som si dokázal predstaviť.“

Zdroj: geektyrant.com

5. Doctor Strange (2016)

Stephen (Benedict Cumberbatch) sa dal na medicínu potom, čo jeho sestru chytila ​​počas plávania kŕč a utopila sa. Táto scéna sa vo filme mala objaviť, ale nikam do príbehu nesadla a preto bola odstránená.

Zdroj: www.sideshowtoy.com

6. Ant-Man and The Wasp (2018)

Sharon Stone bola prvou voľbou pre rolu Janet Van Dyne. Tej sa nakoniec zhostila Michelle Pfeiffer.

Zdroj: io9.gizmodo.com

7. Venom (2018)

Postava Venoma sa prvýkrát objavila v apríli 1988 v komiksovom zošite „The Amazing Spider-Man #299“ a jednalo sa o cameo. Plnohodnotné účinkovanie postavy v komikse prišlo o mesiac neskôr v komiksovom zošite „The Amazing Spider-Man #300“

Zdroj: ecuavisa.com

8. Iron Man 3 (2018)

Jon Favreau sa vo filme znovu objavil ako Happy Hogan, Tonyho (Robert Downey Jr.) verný bodyguard, vodič a priateľ. Prvýkrát v priebehu filmovej série Iron Man od spoločnosti Marvel si Favreau vyskúšal rolu vedúceho výroby a réžiu prenechal Shaneovi Blackovi. Black bol vďačný za to, že má počas natáčania ako pred kamerou, tak aj za ňou tak ľahko k dispozícii rady a skúsenosti, ktoré Favreau v minulosti získal.

Zdroj: ironman.wikia.com

9. Captain America. Zimný vojak (2014)

Anthony Mackie vždy sníval o tom, že si zahrá komiksovú postavu od Marvelu a posielal pravidelne emaily do štúdia, ktoré sa potom dostali až ku Kevinovi Feigeovi, ktorý ho obsadil.

Zdroj: mightymega.com

10. Avengers: Infinity War (2018)

Už počas Comic Conu v roku 2016 bola do úlohy Captain Marvel potvrdená herečka Brie Larson. Avengers: Infinity War navyše povedie k rovnomennému sólovému filmu. Brie v minulosti pracovala na troch častiach seriálu Community (2009), ktorý Anthony a Joe Russovci produkovali.

Zdroj: screenrant.com
ZDROJcsfd

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -