10 zaujímavostí, ktoré ste (určite) nevedeli #11

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Dnešné zaujímavostí sme venovali výborným filmom Quentina Tarantina, avšak pozrieme sa na aj filmy taktiež obľúbeného režiséra Jamesa Camerona a na ocot nezostane ani nestarnúca kriminálna klasika Mlčanie Jahniat (1991). Skrátka sa určite máte na čo tešiť.

Mlčanie Jahniat (1991)

Tanec Buffalo Billa nebol v scenári, ale len v knihe. Herec Ted Levine ho napriek tomu chcel použiť, pretože umocňuje zvrátenosť jeho charakteru.

Zdroj: www.thelondoneconomic.com

Piráti z Karibiku: Prekliatie Čiernej Perly (2004)

Keira Knightley takmer nestihla natáčanie. Kvôli dopravnej zápche nestihla prísť včas na casting a aj keď potom rolu dostala, podľa svojich slov si zbalila pre natáčanie v Karibiku len pár vecí, pretože bola presvedčená, že ju štúdio veľmi skoro yhodí. Tiež sa pôvodne uvažovalo, že jej postavu by mohla hrať Jessica Alba.

Zdroj: images2.alphacoders.com

Dobyvatelia stratenej archy (1981)

Scenárista a spoluautor filmu George Lucas nechcel, aby Harrison Ford stvárnil hlavnú postavu Indiana Jonesa. Bolo to nezvyklé rozhodnutie, keďže len pár mesiacov dozadu s ním dotočil trilógiu Star Wars.

Zdroj: images2.alphacoders.com

Indiana Jones a Posledná krížová výprava (1989)

Až v tejto časti série sa dozvieme, že meno Indiana kedysi patrilo psovi. Henry Jones Junior (Indiana Jones) si túto prezývku vybral, pretože mal svojho psa veľmi rád.

Zdroj: wallportal.com

Avatar (2009)

K filmu sa vyjadril aj pápež, čo nie je príliš obvyklé, Benedikt XVI. Avatar kritizoval za nedostatok emócií a biocentrické uctievanie prírody.

Zdroj: globalmedicalco.com

Titanic (1997)

Rozpočet na film Titanic bol vyšší ako cena samotného Titanicu. Pôvodne predstavoval 135 miliónov dolárov, ale dva mesiace cez plán si tvorcovia vyžiadali od Paramount Pictures dodatočných 65 000 000 dolárov výmenou za americké distribučné práva.

Zdroj: crggw.com

Kill Bill (2003)

Dablérka Umy Thurman Zoe Bell utrpela počas natáčania zranenie rebier a popretŕhala si väzy v zápästí. Zo zranení sa následne zotavovala 12 mesiacov.

Zdroj: emojiry.com

Kill Bill 2 (2004)

 Quentin Tarantino je veľký fanúšik režiséra brutálnych talianskych horor Lucia Fulciho, scéna pochovania zaživa bola inšpirovaná jeho filmom Páter Thomas (1980).

Zdroj: www.independent.ie

Osem Hrozných (2015)

Film mal byť pôvodne druhým dielom snímku Divoký Django (2012). Mal sa volať Django in white hell. Nakoniec to Tarantino pozmenil a miesto Djanga dal prednosť majorovi Marguiseovi Warrenovi (Samuel L. Jackson).

Zdroj: deskbg.com

Pulp Fiction: Historky z podsvetia (1994)

Uma Thurman mala pôvodne námietky voči piesni hrajúcej počas tanečnej súťaže v Mazanom králikovi, ale režisér si stál za svojím. Povedal jej doslova: „Ver mi, je to perfektné.“

Zdroj: wallpaperscraft.com

Tanečná scénka s Miou a Vincetom, z filmu Pulp Fiction

 

ZDROJcsfd

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -