10 zaujímavých faktov zo sveta Marvel Cinematic Universe, ktoré ste (určite) nevedeli

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

V roku 2008 spustil film Iron Man hotové šialenstvo. Odvtedy sme videli ďalšieho Hulka (2009), druhého Iron Mana (2010), Kapitána Ameriku (2011) a mnoho ďalších. Dnes vám prinesieme pár zaujímavých faktov ohľadom jedinečnej série známej ako MCU!

Black Panther (2018)

Black Panther (Chadwick Boseman) je odborníkom na boj bez zbrane. Používa bojovú techniku, ktorá kombinuje postoje mačkovitých šeliem s mnohými druhmi bojových umení.

Zdroj: www.nme.com

Iron Man (2008)

Herec Paul Bettany vraj Iron Mana nikdy nevidel a dodnes si pochvaľuje, ako dobre ho producenti zaplatili – Herec nadaboval Jarvisa.

Zdroj: nerdist.com

Thor (2011)

Tom Hiddleston sa pôvodne uchádzal o rolu Thora, kvôli ktorej nabral 10 kg svalov. Nakoniec bol však obsadený do úlohy Lokiho.

Zdroj: www.syfy.com

Avengers (2012)

Robert Downey Jr. zarobil vďaka filmu okolo 50 miliónov dolárov, lebo podpísal zmluvu, ktorá mu za stvárnenie Iron Mana zabezpečila značné percento zo zisku.

Zdroj: www.centrumher.eu

Strážcovia Galaxie (2014)

Bradley Cooper sa pri dabovaní Rocketa inšpiroval hlavne postavou Joea Pesciho z filmu Mafiáni (1990).

Zdroj: hdqwalls.com

Ant-Man (2015)

Pôvodným komiksovým Ant-Manom a zakladajúcim členom Avengers je Hank Pym. Pre tento film a Marvel Cinematic Universe však bol zvolený jeho nasledovník Scott Lang (Paul Rudd), pretože Hank Pym je vysoko kontroverzná postava, keďže v komiksovom príbehu udrel svoju ženu, útočil na ňu sprejom Raid a nechal na ňu zaútočiť svoje mravce, keď bola zmenšená.

Zdroj: marvelcinematicuniverse.wikia.com

Doctor Strange (2016)

Christine Palmer (Rachel McAdams), postava, ktorá je vo filme partnerkou Doctora Strangea a zdravotnou sestrou, má vlastný komiks s názvom „Night Nurse“, v ktorom tri sestry na nočných službách zachraňujú ľudské životy.

Zdroj: comicvine.gamespot.com

Strážcovia Galaxie (2017)

Režisér James Gunn sám odtancoval Grootovú úvodnú scénu. Vizuálnym expertom trvalo takmer 2 roky, kým scénu vykreslili do finálnej podoby.

Zdroj: geektyrant.com

Captain America: Občianska Vojna (2016)

S minutážou 2 hodiny a 27 minút ide o doposiaľ najdlhší film Marvelu. 

Zdroj: wegotthiscovered.com

Avengers: Infinity War (2018)

Prvý trailer za premiérových 24 hodín bol zhliadnutý 230 miliónov krát, čím prekonal To (2017) so 197 miliónmi, Rýchlo a Zbesilo 8 (2017) so 139 miliónmi, Krásku a zviera (2017) s 91 miliónmi a Star Wars: Sila sa prebúdza (2015) s 88 miliónmi prehratí.

Zdroj: www.cnet.com
ZDROJcsfd

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -