OFFOstatné

Festival hudobné leto navštívia aj tie najznámejšie filmové soundtracky!

74. festival Hudobné leto

Festival Hudobné leto pomaly vstupuje do záverečnej časti svojho programu, v ktorej ponúkne ešte pestrú škálu predstavení. Ťahákmi sú vystúpenia mimoriadnych interpretov ako Mária Čírová, Pavol Hammel. Svojich fanúšikov si ale s určitosťou nájde aj SĽUK či Slovenská filharmónia. 74. ročník festivalu sa aj tento rok teší veľkej obľube.

Festival Hudobné leto slávnostne otvoril 74. ročník vo štvrtok 4. júla unikátnym galakoncertom Petra Lipu, Barbory Švidraňovej a Veroniky Strapkovej v sprievode jazzového orchestra Big Band Žilinského konzervatória. Od otvorenia 74. ročníka festivalu Hudobné leto uplynulo 6 týždňov. Za tento čas si mohli diváci v Kursalone Trenčianske Teplice vychutnať už 7 výnimočných predstavení.

Zdroj: Hudobné Leto

Augustový program Hudobného leta začal koncertom temperamentných Cigánskych Diablov, ktorí vďaka svojej dokonalej súhre „postavili na nohy“ vypredaný Kursalon Trenčianske Teplice. Medzi publikom a Cigánskymi Diablami hneď od začiatku zafungovala tá správna chémia. „Koncert Cigánskych Diablov bol pre mňa spojením nádhernej hudby a fantastickej atmosféry, ktoré vytvorilo perfektný umelecký zážitok, povedal jeden z návštevníkov festivalu Daniel.

Po koncerte Cigánskych Diablov sa diváci mohli tešiť na prvotriedny deväťčlenný swingový orchester Fats Jazz BandJazzové legendy, ktorý hral pôvodnú autentickú hot-jazzovú a swingovú hudbu a premenil tak prostredie Kursalonu Trenčianske Teplice na noblesnú dobu 20-tych až 40-tych rokov.

74. festival Hudobné leto

Zdroj: Hudobné Leto

To nie je všetko

Program Hudobného leta ďalej pokračuje vystúpením slovenskej legendy Pavla Hammela, ktorý má na svojom konte stovky pesničiek a je autorom hitov ako Medulienka či Kamalásky. Pripravené je aj hudobno-tanečné predstavenie profesionálneho umeleckého telesa SĽUK, ktoré má už 70-ročnú tradíciu a združuje tie najväčšie klenoty a talenty slovenského folklóru.

SĽUK má za sebou 10 000 predstavení pre 30 miliónov divákov a na Hudobnom lete sa predstaví s komorným programom sólistov Krajinka. Návštevníci sa taktiež môžu tešiť na inšpiratívnu slovenskú hudobnú divu Máriu Čírovú, ktorá odohrá čarovný komorný koncert plný balád.

Aj tento rok dá slávnostnú bodku za multižánrovým festivalom Slovenská filharmónia, ktorá je najvýznamnejším symfonickým orchestrom na Slovensku.74. ročníku festivalu zahrá Slovenská filharmónia melódie svetoznámych filmových hitov.

74. festival Hudobné leto

Zdroj: Hudobné Leto

Milovníci a nadšenci filmu všetkých vekových kategórií si môžu vypočuť niektoré z najepickejších filmových soundtrackov v nádhernom prostredí Kursalonu Trenčianske Teplice. Koncert Slovenskej filharmónie predstaví slávnu hudbu z filmov ako Titanic, Indiana Jones, Schindlerov zoznam, Mission Impossible a mnoho ďalších. Záverečný koncert Hudobného leta sa uskutoční vo štvrtok 5. septembra o 19:00 hod.

chcem vedieŤ viac

Vstupenky na podujatia je možné zakúpiť v Infocentre kúpeľného hotela PAX, v KIC Trenčín. Taktiež aj online, prostredníctvom siete ticketportal.sk alebo na mieste priamo pred predstavením. Teda v Kursalone Trenčianske Teplice.

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  OFF

  Vydajte sa na cestu do fantázie japonského anime v zábavnej prednáške

  Ostatné

  Kedy, kde a ako budete môcť sledovať naživo Oscary 2020?

  OdporúčameOFF

  Ktoré filmy a herci si domov odnesú zlaté sošky? Predpovede víťazov Oscarov 2020 podľa redakcie REWIND.sk

  OFF

  Najlepšie checkpointy Red Bull Can You Make It? Plavba gondolou, prechádzka okolo Ufa v Bratislave, ale aj prezutie monopostu F1

  Pridaj komentár