Ant-Man a Wasp vtrhli do kín s vlažnými tržbami, Marvel však myslel na všetko! | TRŽBY V KINÁCH #27

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

V dnešnej dobe je takmer nepredstaviteľná myšlienka, že komiksovky by neboli bezkonkurenčne najpopulárnejšie filmy. Pravda je pritom taká, že len pár rokov dozadu tomu tak bolo. Spoločnosť Marvel a jej filmová divízia sa naplno ponorili do sveta kinematografie a v poslednom období vydávajú jeden masívny úspech za druhým. Je teda vôbec možné, aby vyšla komiksovka, ktorá nebude instantným hitom? Ant-Man a Wasp dokazujú, že áno! Teda aspoň na prvý pohľad… Zdanie klame a Marvel opäť dokazuje, že sú niekoľko krokov pred ostatnými. Nech sa páči, opäť spolu nahliadnime do sveta filmových tržieb!

Čo mali znamenať potitulkové scény vo filme Ant-Man a Wasp?
Zdroj: collider.com

Ant-Man a Wasp generujú relatívne nízke čísla

Do kín priletela novinka Ant-Man a Wasp, ktorá pochopiteľne obsadila prvé miesto v tržbách. Za prvé tri dni si však prekvapivo zarobila „len“ 76 miliónov. To je síce o tretinu viac, ako debut originálnej časti, no v dnešnej dobe je Marvel zvyknutý na omnoho vyššie tržby. V rámci celého MCU má novinka piaty najslabší debut. O čom to teda vypovedá? Spravil Marvel rovnakú chybu, ako Disney s filmom Solo: A Star Wars Story?

Spoločnosť sa vôbec nemá čoho obávať, a to kvôli regulovaným investíciam. Marvel samozrejme dopredu predpokladal, že Ant-Man nie je ich najpopulárnejšia značka a pochopiteľne nedosiahne také tržby, ako napríklad Avengers. Na megahit s názvom Infinity War spoločnosť minula cez 300 miliónov dolárov, pretože očakávala obrovské tržby. Ant-Man a Wasp dostal produkčný rozpočet zhruba 160 miliónov dolárov, čo vypovedá aj o predpokladaných zárobkoch. Je teda jasné, že aj novinku môžeme považovať za hit. Marvel predsa vie, aké je dôležité zachovať dokonalú rovnováhu medzi vyššie a nižšie rozpočtovými filmami.

Prvý The First Purge trailer nám odhaľuje desivú "históriu" USA!
Zdroj: en.wikipedia.org

Pozitívne pokračovala aj úspešná Rodinka Úžasných 2, ktorá si na druhom mieste zarobila 29 miliónov. Celosvetovo má vďaka tomu na konte už 772,8 miliónov dolárov, k čomu prispejú aj Slováci, keď animák 2. augusta vyjde v našich kinách. Na treťom mieste sa umiestnil Jurský svet: Zánik ríše s 28,5 miliónmi, pričom za ním nasleduje novinka Prvá Očista so 17,1 miliónovým debutom. To indikuje, že diváci strácajú záujem o túto filmovú sériu. Prvú päťku nám zakončuje Sicario 2: Soldado s 7,3 miliónmi počas druhého týždňa.

  1. $76,030,000   Ant-Man and the Wasp (Ant-Man a Wasp)
  2. $29,021,000   Incredibles 2 (Rodinka Úžasných 2)
  3. $28,585,000   Jurassic World: Fallen Kingdom (Jurský svet: Zánik ríše)
  4. $17,150,000   The First Purge (Prvá Očista)
  5. $7,300,000     Sicario: Day of the Soldado (Sicario 2: Soldado)
  6. $6,625,000     Uncle Drew
  7. $5,285,000     Ocean’s 8 (Debbina 8)
  8. $3,105,000     Tag (Taguj!)
  9. $2,590,000     Won’t You Be My Neighbor?
  10. $1,675,000     Deadpool 2

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -