Čo bude v MCU nasledovať po udalostiach filmu Avengers: Endgame?

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Najčítanejšie za 7 dní

Pripravovaná budúcnosť MCU

Ako ste si už mohli všimnúť, streamovacia služba Disney+ započala svoju púť a pripravila si pre nás okolo 500 filmov a 7500 seriálových epizód z produkcie Disney, Pixar, Marvel, Star Wars, National Geographic a veľa iných zaujímavých dokumentov. Jedným z nich je taktiež aj krátky dokumentárny film, ktorý obsahuje budúcnosť MCU po udalostiach filmu Avengers: Endgame.

Marvel Studios: Expanding the Universe je 12 minútový dokument, ktorý nám bližšie ukáže pripravovanú budúcnosť Marvel univerza. V ňom nazrieme aj do nadchádzajúcich filmov roku 2020 – Black Widow a The Eternals. Okrem toho nebudú chýbať ani všetky Disney+ seriály, medzi ktorými nájdeme informácie o projektoch ako The Falcon and The Winter Solder, WandaVision, What If…?, Hawkeye, Moon Knight a She-Hulk.

zdroj: marvel.com

Dokument odhalil doteraz nevídané zábery, ktoré sme nemali možnosť vidieť ani na tohtoročnom Comic-Cone. Na tom nám prezident MCU Kevin Feige predstavil kompletnú Infinity Sagu a rozoberal samotnú budúcnosť MCU. No veľa informácií nám do týchto dní utajil a odhalil ich až v najnovšom Disney+ dokumente. Nižšie nájdete všetky podrobnejšie informácie, ktoré nám ponúkol Marvel Studios: Expanding the Universe.

The Falcon and The Winter Solder 

The Falcon and the Winter Soldier
Zdroj: twitter.com

„Nechceme, aby bol tento seriál len o akcii. Potrebujeme to, aby sa tieto postavy mohli vrátiť aj domov. Potrebujeme ukázať to, kým skutočne sú. Pretože máme skvelých hercov a dáme ich do takých situácií, v ktorých ukážu, čo všetko dokážu urobiť.“

Slová tvorcu Malcoma Spellmana, ktoré určite stoja za povšimnutie. Seriál nebude len o akčných sekvenciách, ale bude taktiež obsahovať aj hlbší príbeh. Dokument odhalil aj finálny výzor Falcona a Winter Soldiera.

Podľa slov Kevina Feigeho sa bude seriál zaoberať ich minulosťou, ale nazrieme aj do súčastnosti a do udalostí po ukončení Tretej fázy. Do deja bude uvedená aj nová postava John Walker, ktorého si zahrá Wyatt Russell. Premiéra by nás nemala minúť na jeseň 2020.

WandaVision

zdroj: marvel.com

„Táto séria bude takou, akú naši fanúšikovia ešte nikdy nevideli. Je to napoly klasický seriál a napoly veľkolepý MCU.“

Fanúšikovia môžu teda očakávať niečo naozaj záhadné a magické. V seriáli sa objavia staré známe tváre Elizabeth Olsen (Wanda Maximoff ako Scarlet Witch) a Paul Bettany (Vision). Herečka potvrdila, že to je miestami veľmi divné dielo s hlbším nádychom.

Okrem vyššie menovaných hercov sa môžeme tešiť na Kata Denningsa ako Darcy Lewis, Randalla Parka ako agenta Jimmy Woo a Teyonah Parrisovú ako Monicu Rambeau. Herecké obsadenie doplní ešte Kathryn Han, ktorá si zahrá Wandinu zvedavú susedku. Kevin Feige poznamenal, že tento seriál pripraví Scarlet Witch na jej vystúpenie vo filme Doctor Strange in the Multiverse of Madness. WandaVision dorazí na Disney+ na jar 2021.

Loki

zdroj: marvel.com

„Berieme Lokiho do úplne novej časti MCU. Milujeme túto postavu tak ako aj vy, a nevieme sa dočkať ako s ním strávime dlhých šesť hodín.“

Herec Tom Hiddleston nemôže chýbať a so svojou postavou zažije nové dobrodružstvá. Tie sa odohrávajú po udalostiach Endgame a tak je nadmieru jasné, že sa Lokimu opäť podarilo prežiť. Predsa len je považovaný za Boha trikov, ale ako sa mu podarilo prežiť tentokrát, je zatiaľ otázne. Čo všetko si pre nás tvorcovia pripravili sa dozvieme až v roku 2021.

 What If…?

zdroj: marvel.com

Prvý animovaný seriál z prostredia MCU. Tento príbeh však bude úplne postavený na hlavu a ukáže nám nezmapované územie, ktoré sme zatiaľ nemali možnosť vidieť. V tomto projekte si mnohí herci zopakujú svoje postavy, tentokrát však len pri požičaní svojho hlasu.

Dokument nám odhalil niekoľko ukážok z epizód a nahliadli sme aj do scenára. Názov tohto animovaného seriálu znie jasne. Čo keby… bolo všetko inak? Čo keby si Peggy Carter vzala super-vojenské sérum a stala sa Kapitánkou Carter? Čo keby ostal Steve Rogers v podobe vychudnutého chlapca, ktorý na seba obliekol len špeciálnu výzbroj navrhnutú Howardom Starkom?

Čo keby T’Challa nebol nikdy kráľom Wakandy, ale poznali by sme ho pod menom Star-Lord? Čo keby bol Kapitán Amerika zombie a musel by bojovať proti Buckymu? Aj tieto otázky sa objavili v dokumente a na ich odhalenie si budeme musieť ešte chvíľu počkať. Seriál What if…? k nám zavíta v lete 2021 a preskúma alternatívny MCU.

Hawkeye

zdroj: marvel.com

Konečne sme mohli nazrieť do koncepčného umenia tohto seriálu. V ňom vidíme herca Jeremy Rennera, ktorý si opäť zopakuje svoju úlohu Clinta Bartona. Okrem neho bude predstavená aj nová postava, Kate Bishop, ktorá sa po dlhých rokoch dostane z komiksov do hranej podoby.

„Je nová, mladá a nadaná. Clint ju môže trénovať, aby jedného dňa práve ona prebrala Hawkeyov plášť.“

Tieto slová v dokumente povedala výkonná producentka Trinh Tran. Okrem toho sa k situácii vyjadril aj Kevin Feige, ktorý potvrdil, že táto séria bude viac skúmať postavu Clinta Bartona vo svojej druhej identite Ronina. Hawkeye príde na Disney+ na jeseň 2021.

Ms. Marvel 

zdroj: marvel.com

O tomto projekte toho zatiaľ veľa nevieme, ale Kevin Feige nám už stihol niečo prezradiť. Do sveta MCU zavíta aj Kamala Khan, ktorú poznáme pod menom Ms. Marvel. Mladá moslimská tínedžerka z Pakistanu.

Momentálne však býva v Jersey City a pomalými krokmi sa blíži na malé obrazovky. Kevin Feige totižto povedal, že ešte predtým, ako sa objaví v samostatnom filme, si ju budeme môcť vychutnať vo vlastnom seriáli.

Moon Knight

zdroj: marvel.com

MCU nám taktiež prinesie akčné dobrodružstvo, v ktorom sa objaví postava Marc Spector. V minulosti bol žoldnierom, ktorého však vlastní ľudia nechali umrieť v egyptskej púšti. Tento vojak však nikdy neumrel a podľa informácií sa spojil s Bohom mesiaca, ktorý mu dal časť svojich schopností. Koncept znie určite zaujímavo, ale bohužiaľ viac informácií nám zatiaľ povedaných nebolo.

She-Hulk

zdroj: marvel.com

Bruce Banner už nie je jediný Hulk v MCU. Vedeli ste, že má sesternicu? Volá sa Jennifer Walters a je právnička. No ako inak to môže dopadnúť, ak je váš bratranec vedec? Na takéto niečo čakajú fanúšikovia už dlhé roky a konečne sme sa dočkali. Kedy sa však seriál ukáže zatiaľ nevieme.

To by bolo z nového dokumentárneho filmu od Marvelu všetko. Vyššie v článku boli zhrnuté všetky podrobné informácie, ktoré dokument obsahoval. Ak ste ho stále nevideli, ani ho tak ľahko pravdepodobne neuvidíte.

Disney+ totižto stále nie je dostupné na Slovensku. Užiť si ho môžu Američania, Holanďania či Austrálčania. Aj preto veríme, že sa to čoskoro zmení a táto nová streamovacia služba bude dostupná aj u nás.

Zdroj: marvel.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -