Zahrá si seriálový Daredevil v MCU filme Spider-Man 3? Nové informácie tomu nasvedčujú

Nenechajte si ujsť

Roland Brožkovič
Roland Brožkovič
Ahojte, volám sa Roland, mám 21 rokov a študujem masmediálnu komunikáciu v Trnave. Vo voľnom čase pozerám filmy, seriály, e-športy alebo hrám počítačové hry. Rád cestujem a objavujem nové miesta.

Seriál Daredevil od Netflixu z roku 2015 môžeme považovať za mimoriadne úspešný počin. Keď po tretej sérií nečakane skončil, veľa fanúšikov zostalo sklamaných. Teraz však pre nich svitla nová nádej. Daredevil v podaní herca Charlieho Coxa sa totiž možno vráti do MCU a to nie hocijakým spôsobom.

Sága medzi Disney a Netflixom

V roku 2015 si Netflix požičal od Disney nevýrazných a nechcených Marvel hrdinov, o ktorých natočil skvelé seriály a spravil z nich hviezdy. Postavy ako Jessica Jones, Luke Cage, Iron Fist či Punisher predtým poznali len skutoční fanúšikovia komiksov. Jediný, ktorý z nich ako-tak vynikal, bol Daredevil. Netflix slušne Disney poďakoval a vydal sa vlastnou cestou.

Defenders
Zdroj: netflix.com

Pre tieto postavy natočil mimoriadne úspešné seriály a preslávil ich po celom svete. Celé to vyústilo do tímovky Defenders, ktorá mala 8 častí. Netflix mal ešte s postavami veľké plány, no keď nenažraný myšiak uvidel ich úspech, okamžite si svoje postavy zobral spať. Pôvodná zmluva mala platiť ešte niekoľko rokov, no Disney radšej zaplatilo tučné výkupné. To znamenalo koniec pre Marvel seriály od Netflixu.

Vyzerá to na Daredevilov návrat

Podľa najnovších informácií je to viac než reálne. Kevin Smith, ktorý spolupracoval s Marvel na viacerých projektoch, totiž tvrdí, že sa Daredevil objaví v očakávanej snímke Spider-man 3 a neskôr aj vo vlastnom filme. Ak by si Charlie Cox znova obliekol červený kostým, dalo by sa to pekne prepojiť s pôvodným seriálom, keďže svojim spôsobom patril aj ten do MCU. Veľa fanúšikom by sa tak splnil sen.

Spider-man 3 začne s natáčaním toto leto (ak sa samozrejme neodloží kvôli koronavírusu) a premiéra je predbežne naplánovaná na 2021. Po nezhodách sa Sony a Disney predsa len dohodli a pavúčí muž tak zostáva v MCU. Sme zvedaví, ako sa Peter Parker vyrovná s odhalením svojej identity. Podľa Smitha sa vo filme objaví právnik Matt Murdock (Daredevil). Práve ten bude možno Spider-Manov obhajca, keďže je na konci Spider-Man: Ďaleko od domova obvinený z Mysteriovej vraždy.

Charlie Cox
Zdroj: hitechglitz.com

Je ale otázne, či je toto celé vôbec uskutočniteľné, lebo Disney a Netflix uzavreli dohodu v ktorej sa píše, že myšiak nemôže použiť postavy od streamovacieho giganta 2 roky. Seriál sa zrušil v roku 2018, čiže Disney môže použiť Daredevila až v 2021.

To by nebol až taký problém, ale dohoda sa zrejme týka aj natáčania, nielen vydania filmu. Daredevil však zrejme nebude patriť medzi hlavné postavy a objaví sa len v pár scénach, ktoré by nemal byť problém natočiť dodatočne. Poprípade sa giganti stále môžu nejako dohodnúť.

Spider-Man medzitým pracuje z domu

Režisér filmu Spider-Man: Ďaleko od domova Jon Watts pridal na svoj Instagram vtipný obrázok ohľadom koronavírusu. Na obrázku sa nachádza pavúčí muž sediaci za notebookom. Zrejme si robí domáce úlohy. V ľavom dolnom rohu je nápis Spider-Man: Work From Home.

Režisér tak nabáda ľudí, aby v týchto zlých časoch, keď sa svetom šíri nebezpečný COVID-19 a s ňou spojená karanténa, zostali radšej doma a nevystavovali tak riziku seba ani svoje okolie. Fotografia pochádza od fotografa menom DorkLordCollectibles. Všetci by mali Jona počúvať a z domu vychádzať len vtedy, keď je to naozaj nevyhnutné.

Privítali by ste Daredevila vo filme Spider-Man 3? Vyjadrite sa do komentárov.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -