Filmy

Ako sa páči nový Ghost in the Shell japonským fanúšikom? Z americkej herečky, ktorá hrá ázijskú postavu sú dokonca nadšení!

Je to tu. Širokej verejnosti sa otvára svet anime a mangy prostredníctvom hraných filmov. Tieto adaptácie majú veľmi veľké očakávania od obrovských skupín fanúšikov tohoto ázijského štýlu. Momentálne medzi najočakávanejší remake patrí Fullmetal Alchemist. Ak sa vám však nechce čakať do konca roku, je tu pre vás iná možnosť. Ako ste už určite zaregistrovali, v kinách sa momentálne premieta Ghost in the Shell, hraný remake anime filmu z roku 1995 (nezabudnite si prečítať našu recenziu). Žiaľ, aj napriek vysokým očakávaniam sa snímke z finančného hľadiska zatiaľ vôbec nedarí. A čo môžeme považovať za ešte horšie, je fakt, že od západných fanúšikov dostáva iba zriedkavo priemerné hodnotenia.

Ghost in the shell recenzia

Zdroj: cgrecord.tv

Ako sa však remake páčil japonským fanúšikom?

Zdá sa, že čím viac na západ človek poputuje, tým sa divákom Ghost in the Shell páčil menej. Z toho teda vyplýva, že v Japonsku si ho fanúšikovia relatívne užili. Na japonských filmových stránkach Yahoo! od východných divákov táto adaptácia obdržala priemerné hodnotenie 3,5/5, čo vôbec nie je také zlé. Ak si ho rozoberieme, tri body získal film za príbeh, pričom štyrmi bodmi boli ohodnotené vizuálne efekty. Ku kontroverznému rozhodnutiu obsadiť do roly japonskej hrdinky americkú herečku Scarlett Johansson sa dvaja fanúšikovia zo zeme vychádzajúceho slnka vyjadrili takto:

Bola skvelá. Miloval som ju v Avengers a na Ghost in the Shell som sa pozrel aj preto, lebo v ňom je ona. Ak by šlo o japonskú live-action verziu, do hlavnej úlohy by pravdepodobne obsadili nejakú hlúpu speváčku.

 

Počul som, že ľudia z USA chceli, aby si hlavnú úlohu zahrala ázijská herečka. Prečo by však malo byť v poriadku, že si japonku zahrá akákoľvek azijatka? Podľa mňa by to bolo ešte horšie. Beloška je v tomto prípade lepšia voľba.

Z rozhovorov z portálu THR sa však dozvedáme, že na celú situáciu majú japonské herečky úplne iný názor. Podľa nich trpí Ghost in the Shell prevažne kvôli tomu, že prekrúca japonskú kultúru. Obsadenie Johansson do roly Majorky sa im tiež dvakrát nepáčilo.

Samozrejme, úspech filmu v Japonsku bude určený finálnym boxoffice. Dovtedy bude musieť štúdio pozitívne správy hľadať v mori kritiky.

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  FilmyTrailery

  Režiséri Avengers: Endgame prichádzajú na Netflix s akčnou peckou s Chrisom Hemsworthom

  Filmy

  Ako si pozrieť celý Marvel Cinematic Universe v chronologickom poradí?

  Filmy

  Dozvedeli sme sa oficiálny dátum vydania filmu Blade? Kedy sa lovec upírov pripojí do MCU?

  Filmy

  Kto všetko bude členom tímu vo filme Avengers 5 a čo zatiaľ o filme vieme?

  Pridaj komentár