Seriály

Boruto: Je Naruto mŕtvy? Čo má Boruto za očnú techniku a kto je Kawaki? Pozrime sa na prvú časť nového anime!

Ako fanúšikovia dobre vedia, 500. časť Naruto Shippuden bola posledná. Netreba však smútiť, na scénu prišiel Narutov syn, Boruto. Anime sa celým menom volá Boruto: Naruto Next Generations a vonku máme zatiaľ prvú časť. Celý tento článok bude obsahovať spoilery, pokiaľ ste teda nevideli Boruto a celého Naruta, tento článok si prečítajte neskôr. Chcel by som sem napísať svoje názory a teórie, ktoré sa budú týkať prvej minúty Boruta. Pretože ako všetci vieme, tá bola zaujímavejšia ako celý zostatok. Poďme na to!

Čo sme videli na začiatku prvej časti?

Premiéra Boruta začala so scénkou, ktorá nabažila všetkých ľudí, aby sledovali Boruta pravidelne, až než sa timeline dostane po túto scénku. Boruto je oveľa starší (Shippuden vek) a zmodernizovaná Konoha je zničená. Vesnica je v ruinách, rovnako ako hlavy Hokage vytesané do hory (Hokage Rock). Boruto bojuje proti doposiaľ neznámemu Ninjovi menom Kawaki. Kawaki hovorí, že čas shinobi (ninjov) skončil. Boruto je však iného názoru. Tým sa celá scéna končí.

Boruto vysvetlenie

Kawaki a Boruto, Zdroj: youtube.com

Zomrú postavy ako Naruto, Sasuke alebo Hinata?

Kawaki povedal Borutovi jednu veľmi podstatnú vetu. “Pošlem ťa tam, kam som poslal siedmeho Hokageho”. Toto jasne naznačuje Narutovu smrť. Pošle ho do posmrtného života za jeho rodičmi. Kedže je celá Konoha zničená, pre Kawakiho nemuselo byť problémom Naruta zabiť. Asi si hovoríte, že Naruto je jeden z najsilnejších ninjov, ako ho teda mohol poslať pod zem? Na to, akú silu by musel mať Kawaki na zabitie Naruta sa pozrieme nižšie v článku. V scénke vidíme, že Boruto používa Katanu. Podľa všetkého ide práve o Sasukeho katanu zo Shippudenu. Shinobi sa svojej zbrane len tak nevzdá, a tak je dosť možné, že ju Borutovi dal pri zomieraní. Boruto si nasadí aj prečiarknutú čelenku, ktorá mohla byť Sasukeho. Veľa ľudí hovorilo po vzhliadnutí prvej minúty, že Boruto dostal svoje oko od Hinaty, taktiež možno pri tom, čo zomierala. Avšak pokiaľ ste pozerali prvú časť ďalej viete, že Boruto má svoju očnú techniku už od akadémie.

Boruto vysvetlenie

Borutova očná technika, Zdroj: youtube.com

Čo má Boruto za očnú techniku?

Spor hovorí jasne. Buď je to Byakugan, alebo Tenseigan. Môže však ísť aj o úplne nové Kekkei Genkai. Ja si stojím za svojim názorom, že ide o inak vyvinutý Tenseigan. Táto očná technika hrala veľkú rolu vo filmoch The Last: Naruto The Movie a Boruto: Naruto The Movie. Túto očnú techniku používal prvý krát Hamura Otsutsuki, brat Hagamora (Sage of Six Paths) a syn Kaguye. Táto technika je nehorázne silná a dá sa prebudiť vtedy, ak sa Hamurovi potomkovia spoja vďaka manželstvu rodín Otsutsuki a Hyuga. Kedže v Narutovi prúdi krv Hagamora a Hinata má zas v krvi Hamuru, ich syn Boruto má sklony k tomu, aby prebudil Tenseigan. Zo Sharinganu sa tvorí Rinnegan (Uchiha) a z Byakuganu zas Tenseigan (Otsutsuki, Hyuga). Je to však iba nepotvrdená teória. Otázne je však aj to, prečo má Boruto techniku iba v jednom oku. Možnosťou je to, že je miešaný. Pravda však môže byť niekde úplne inde.

Boruto vysvetlenie

Boruto má na tele taktiež neznáme tetovanie, Zdroj: youtube.com

Kto by mohol byť Kawaki?

Ako dobre vieme, Naruto a Sasuke sú inkarnáciami bratov Asura a Indra. Obaja v sebe prebudili ich sily. Na to, aby porazili Madaru a Kaguyu, museli bojovať spolu. Osamote sú slabší ako ich “otec” Hagamoro (Sage of Six Paths). Ak by teda niekto chcel poraziť Naruta a Sasukeho, musel by mať silu podobnú Sage of Six Paths. Je nepravdepodobné, že by bol Kawaki inkarnáciou Hagamora, pretože Naruto zrušil všetky brány a inkarnácie, ukončil spory medzi bratmi. Najpravdepodobnejšie teda je, že Kawaki je klon Naruta a Sasukeho dokopy. Rovnako ako si Orochimaru spravil dokonalého “syna” Mitsukiho, vzniknúť takto mohol aj Kawaki. Mal by teda silu Asuru a Indru, ktorá by sa rovnala sile Sage of Six Paths. To by vysvetľovalo aj rovnaké tetovania Boruta a Kawakiho. Technicky vzaté, Kawaki by bol Borutov “Brat”. A tak by mal Kawaki silu Hagamora a Boruto silu Hamuru. Všetko by dávalo zmysel, kedže Naruto (Asura) a Sasuke (Indra) sú slabší ako Hagamoro a Hamura. Teóriu potvrdzuje aj to, že Kawaki má blonďavo-čierne vlasy.

Boruto vysvetlenie

Je teda Boruto Kawakiho brat po DNA stránke?, Zdroj: youtube.com

Tak čo, páčili sa vám teórie? Máte nejaké iné nápady a názory? Určite nám ich napíšte do komentárov!

About author

Volám sa Adam, mám 20 rokov, na vysokej škole študujem masmediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport - celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.
  Related posts
  Seriály

  Seriál Loki bude aj osobnou drámou. Čo prezradil jeho tvorca?

  Seriály

  Nový trailer ku krátkometrážnemu seriálu Survive nám ukazuje herečku Sophie Turner v mrazivom boji o prežitie

  Seriály

  Predstaviteľ Jima Hoppera povedal, že 4. séria Stranger Things mala vyjsť začiatkom roku 2021. Dočkáme sa jej neskôr?

  Seriály

  V seriáli Westworld sa ukázal drak Drogon a scenáristi Game of Thrones. Čo to malo znamenať?

  15 komentárov

  Pridaj komentár