Reklama od Dell odhalila, že nová generácia procesorov od Intel príde už čoskoro

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Nová generácia procesorov Intel je na ceste

Už je na čase, aby Intel predstavil svoje komponenty, ktoré budú výkonom bojovať proti už viac menej zabehnutým procesorom AMD Ryzen. Na reklame od Dell je predstavený najnovší stolný počítač XPS Tower. Práve ten má byť vybavený novou 10. generáciou procesorov Intel Core. To je veľmi zaujímavé, keďže procesory 10. generácie sú momentálne iba v mobilnej forme a pre prenosné počítače. Nová generácia procesorov Intel Core určite posunie latku o čosi vyššie.

Intel informáciu o nových procesoroch zatiaľ nepotvrdil. Ale už napríklad vydal čipy série X vrátane vlajkovej lode i9-10980XE s 18 jadrami.

Spoločnosť sa však vyjadrila, že ide o procesory 9., nie 10. generácie aj napriek číslu v ich mene. Ak si chcete postaviť stolný počítač s Intel procesorom 10. generácie, ešte si chvíľku počkáte.

intel 10 generacia
Zdroj: wccftech.com

Zároveň je pochopiteľné, že Intel si dáva načas, keďže tieto čipy sú veľmi dôležité v boji proti procesorom Ryzen 9 tretej generácie od spoločnosti AMD.

Spoločnosti AMD sa podarilo do týchto čipov zasadiť veľmi vysoký výkon za prijateľnú cenu. Navyše sú tieto procesory vyrábané 7 nm technológiou, zatiaľ čo Intel stále využíva 14 nm technológiu. Nové Intel čipy by kvôli silnej konkurencií mali byť porovnateľné, ako výkonom tak aj cenou, s procesormi Ryzen 9 od AMD.

Podľa portálu Wccftech budú mať tieto čipy omnoho väčšiu spotrebu ako ich konkurencia. Spotreba by sa mala pohybovať na úrovni 300 wattov pri maximálnom zaťažení.

Ďalším problémom pre Intel môže byť aj to, že AMD sa chystá v 3. kvartáli 2020 vydať štvrtú generáciu čipov Ryzen. Intel sa tak nachádza medzi dvomi dátumami, aby vytvoril, čo najlepšie procesory a stihol ich vydať v dostatočnom predstihu pred AMD.

Zdroj: engadget.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -