Thor: Ragnarok prichádza na Blu-Ray! Oplatí sa kúpiť? | ROZBOR

Thor: Ragnarok prichádza do našich domácností!

1
1734
thor: ragnarok blu-ray
thor: ragnarok blu-ray; Zdroje: hdwallpapers.in; nafilmu.cz; gorila.sk

Oplatí sa kúpiť Thor: Ragnarok Blu-Ray?

Vitajte pri našej novej sekcii, kde sa vám budeme snažiť detailne ponúkať nové blu-ray tituly. Takýmto spôsobom vám teda zhodnotíme, či sa nové tituly oplatí kupovať hneď, alebo bude stačiť, ak si počkáte na nejakú zľavu. Tento týždeň teda vychádza mnohými očakávaná Marvelovka Thor: Ragnarok. Ide o veľký film, takže malo by ísť aj o poriadnu edíciu. Ako to dopadlo?

Prepis (Blu-Ray verzia)

Film vychádza v 2D a 3D verzii. Musíme povedať, že obrazovému prepisu sa nedá nič vytknúť. Film je veľmi farebný a na disku je vo formáte 16:9 / 2,39:1. Pri takomto ostrom obraze sa teda jedná o vskutku vizuálny zážitok. Bohužiaľ, na disku sa nachádzajú len dve audio stopy. Český dabing tu je zastúpený v DD 5.1 a anglické znenie je tu v krásnom DTS-HD Master Audio 7.1. Ak ste však chceli počuť aj iné jazyky, na tomto disku ich nenájdete. Titulky sú tu teda tiež len v dvoch jazykoch, české a anglické pre nepočujúcich.

Bonusy (na Blu-Ray)

Pridaná hodnota je teda to hlavné, čo asi každého pri kúpe zaujíma. V prvom rade musím spomenúť, že menu disku je krásne videosekvenčné a aj ozvučené hudbou z filmu. Nie je to teda iba odfláknutý obrázok, takže veľká pochvala. No a čo sa teda bonusov týka, sú tu zastúpené veľmi dobre. Môžem prehlásiť, že všetky majú české titulky, takže veľký palec hore.

Máme tu teda až 30 minút behind the scenes záberov, kde uvidíte naozaj veľa vecí spoza kamier. Všetko máte s komentármi hercov a tvorcov. Venujú sa kulisám, efektom a v podstate všetkému čo sa na takom pľaci dá zažiť. Pochopiteľne nečakajte dokumenty ako pri Pánovi Prsteňov, ktoré išli totálne do detailov natáčania. Tu skôr sledujete, ako tvorcovia museli zmeniť štýl filmu a uchytiť nové i staré postavy, pričom sa stále museli držať komiksov. Ide naozaj o krásny a v tomto prípade aj vtipný pohľad do zákulisia.

Ďalej tu nájdete krátky dokument o tom, ako sa Marvel budoval celých 10 rokov. Nečakajte nové zábery z Infinity War ani ostatných filmov, ide skôr o taký malý dokumentík, niečo ako rozšírená verzia toho, čo vydávajú na svoj youtube kanál.

Ak už zbierate Blu-Ray od Marvel, tak vám je jasné, že tu nemôže chýbať ani gag reel, teda krátky zostrih nepodarených záberov. Opäť ide o skvelú kompiláciu.

Je tu aj pár vystrihnutých scén, neukazujú nič veľké. Ostáva na vás, či by ste chceli, aby ostali v pôvodnom strihu.

Čo ma veľmi potešilo je to, že tu je ďalšia skeč so spolubývajúcím Darrylom. Ten sa prvýkrát predstavil na Comic-Cone, kde zožal veľký úspech. Neskôr bol celý klip zverejnený na internete. Blu-Ray Doctor Strange nám pred rokom ukázalo pokračovanie s názvom Team Thor: Part 2, no a tento disk teda ukázuje tretiu časť. Ide opäť o vtipnú skeč, tentoraz ale bez Thora. Darrylov spolubývajúci je totižto samotný Grandmaster v podaní Jeffa Goldbluma.

Máte tu ešte aj 8-bitové sekvencie, ktoré tiež pekne pobavili. Určite však musím pochváliť, že tu máme aj komentár so samotným režisérom filmu, takže to sú 2 hodiny čistého komentovania. Ak viete, aký Taika Waititi v skutočnosti je, myslím, že si ho veľmi užijete. No a čo chcem ešte vyzdvihnúť je to, čo Marvel začal na svoje posledné disky robiť. Máte možnosť prehrať film samostatne, alebo s úvodným predhovorom režiséra. Takže máte ďalších 5 minút zaujímavostí navyše, no predovšetkým, ide o  krásne predstavenie filmu.

Balenie

Ďalej už teda len niečo málo o balení. Film vychádza na DVD, Blu-Ray a Blu-Ray 3D (+2D). To máme 3 edície, no a ak náhodou ešte nevlastníte predošlé Thor filmy, môžete si zakúpiť aj kolekciu. Tam máte na výber 3, DVD, Blu-Ray a Blu-Ray 3D (+2D). My sme dostali do rúk obyčajné balenie, ktoré je podľa nás veľmi pekné. Škoda iba, že vnútri amarya nemáme žiaden obrázok (pri Marvelovkách to však už nie je prekvapenie). Keďže ide o Disney film, tak teda nemáte potlačený ani disk, máte ho klasickou modrou farbou. 2D obal nemá žiaden rukávok, ten by mala mať práve tá 3D+2D edícia. Ide teda o štandartné pekné balenie.

VERDIKT: Určite ide o ďalší kúsok od Marvel, ktorý chcete mať vo svojej zbierke. Bonusy vás dokážu zabaviť presne akurát, nie je ich tu málo a ani veľa. Možno len tých jazykov a titulkov je málo, ak by ste ho teda chceli dať ako darček niekomu, kto nerozumie týmto dvom jazykom, asi ho moc nepotešíte. Inak však treba povedať, že ide o podarenú edíciu.

Zakúpite si Thor: Ragnarok na Blu-Ray alebo DVD? Zbierate Marvel filmy na Blu-Ray? Máte ešte nejaké otázky ohľadom tohto disku? Napíšte nám do komentárov.

Pridaj komentár