Seriál WandaVision chystá obrovské prekvapenie. Vráti sa herec [SPOILER] zo sveta Marvel

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Článok obsahuje veľký spoiler z nadchádzajúcich epizód seriálu WandaVision. Čítajte len na vlastné riziko.

Čaká nás obrovské prekvapenie

Polovicu seriálu WandaVision máme za sebou, takže by tempo udalostí malo nabrať veľký spád. A naozaj môžeme očakávať, že sa v najbližších epizódach dočkáme obrovského prekvapenia. Dokonca ho prirovnávajú k veľkému momentu Luka Skywalkera v seriáli The Mandalorian, ktorý prekvapil väčšinu fanúšikov.

Na túto tému sa vyjadrila herečka Elizabeth Olsen (Wanda Maximoff) v nedávnom rozhovore pre televíznu sieť TV Line. Otázka padla na to, či sa vo WandaVision dočkáme podobne epického momentu ako toho vo svete Star Wars.

„Áno. Som skutočne nadšená.“

Jej krátka odpoveď síce nič špecifické neprezradila, no celý príbeh ešte pokračuje. Mal k tomu čo povedať aj showrunner seriálu Jac Schaeffer, ktorý nás navnaďuje na príchod niečoho veľkého.

„V rukáve nám ostáva ešte veľmi veľa prekvapení. Vyzývam všetkých fanúšikov, aby sa usadili, pretože toho prichádza ešte viac.“

Najviac prezradil herec Paul Bettany (Vision), ktorý priamo odkazuje na špecifickú scénu s veľkým prekvapením. Hovorí o spolupráci s určitým hercom, ktorého prítomnosť v seriáli divákov naozaj prekvapí.

„Sú veci, o ktorých s vami nemôžem hovoriť, pri ktorých pracujem s hercom, ktorý bude pre všetkých prekvapením. Mohol som spolupracovať s hercom, s ktorým som chcel vždy pracovať, ktorý je neuveriteľný. Spoločne máme ozajstnú energiu.“

Doctor Strange alebo Magneto?

Ešte vás chvíľu potrápime. Prítomnosť ktorej postavy bude tým prekvapením, ktoré prirovnávajú k scéne Luka Skywalkera z The Mandalorian? Určitá časť fanúšikov to tipuje na Benedicta Cumberbatcha v úlohe Doctora Strangea. Ako už predsa vieme, udalosti seriálu WandaVision budú priamo nadväzovať na film Doctor Strange in the Multiverse of Madness. Wanda si mohla vytvoriť vlastnú realitu, z ktorej ju môže oslobodiť jedine Doctor Strange. Alebo…

Magneto? Zo stránok komiksov a filmovej série X-Men vieme, že Magneto je skutočným otcom mutantov Scarlet Witch a Quicksilvera. Vo svete Marvel Cinematic Universe sú síce súrodenci Wanda a Pietro Maximoff alternatívnymi verziami týchto postáv, no hranica medzi multiverzami sa stále stenčuje. Preto by nás prítomnosť Iana McKellena alebo Michaela Fassbendera určite potešila. Avšak skutočná pravda sa ukrýva niekde inde.

quicksilver mcu x-men
Zdroj: screengeek.com

Evan Peters v seriáli WandaVision?

Už vás nebudeme dlhšie naťahovať. Ale opäť vás upozorňujeme, že sa jedná o veľký spoiler, ktorý vám môže skaziť zážitok zo sledovania seriálu. Už v tretej epizóde bol spomenutý mŕtvy brat Pietro, ktorého vo filme Avengers: Vek Ultrona stvárnil Aaron Taylor-Johnson. Vďaka uniknutej scéne z pravdepodobne piatej epizódy vieme, že týmto prekvapením bude návrat Quicksilvera. Teda nie tak úplne.

Nedávno sme vás informovali o tom, že by sa mal v seriáli ukázať herec Evan Peters. Ten stvárňoval vtipnú a obľúbenú verziu Quicksilvera od filmu X-Men: Budúca minulosť. V uniknutej scéne zo seriálu ho síce vidíme v komiksovom kostýme, no má to svoje vysvetlenie. V mestečku Westview oslavujú Halloween, preto je aj Wanda prezlečená do kostýmu vernému komiksom. Evan Peters tak podľa všetkého vo WandaVision stvárni (ne)obyčajného suseda, ktorý sa prezliekol za Quicksilvera.

Poďme si však bližšie rozobrať 30-sekundové uniknuté video. Na začiatku vidíme Visiona, ktorý unikol z reality Wandy aby informoval organizáciu S.W.O.R.D. o tom, že ľudia v mestečku potrebujú ich pomoc. Hneď potom vidíme mladého Billyho (Wiccan) v kostýme z komiksov, ktorý beží za Wandou s tým, že ich otec potrebuje pomoc. Na chvíľu bolo vidieť aj jeho dvojča Tommyho (Speed), takže uvidíme obe dvojičky známe z komiksov.

Tu sa objaví Evan Peters v klasickom kostýme Quicksilvera a hovorí: „Nie že by tvoj mŕtvy manžel dokázal zomrieť dvakrát“. Wanda ho okamžite odhadzuje a scéna pokračuje na základni S.W.O.R.D., kde sa dohadujú o pláne ako vyriešiť túto situáciu. Prečo teda postava Evana Petersa provokuje Wandu a ako vie o jej minulosti? Všetko odkazuje na to, že by tento charakter mohol byť hlavným záporákom seriálu Mephistom.

Mephisto
Zdroj: murphysmultiverse.com

Bude hlavným záporákom Mephisto?

Mephisto je akýmsi Satanom vo svete Marvelu, démonickou bytosťou, ktorá dokáže meniť svoju podobu. Dávalo by tak zmysel, že na seba zobral podobu Quicksilvera aby vyprovokoval Wandu. Na druhú stranu ostáva otázne, prečo uvidíme verziu Quicksilvera z X-Menov a nie Aarona Taylor-Johnsona z MCU. Možno ide o „meta“ vtip, podobne ako J. Jonah Jamesona opäť stvárňuje J. K. Simmons.

Pravdepodobne to nebude mať žiaden hlbší význam a na príchod mutantov do MCU si ešte budeme musieť počkať. Viac by sme sa mohli dozvedieť už v piatok 5. februára, kedy debutuje piata epizóda. Aj keď nie je potvrdené, že uniknutá scéna pochádza práve z nej.

Čo hovoríte na uniknuté video a na to, že sa Evan Peters ukáže v seriáli WandaVision? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -