Filmy

Hraná adaptácia Mulan od Disney prichádza s prvým trailerom!

O pár rokov neostane jediná animovaná klasika od štúdia Disney, ktorá by sa nedočkala hranej adaptácie. Za sebou to už majú príbehy ako Kniha džunglí (2016), Kráska a zviera (2017), Dumbo (2019) či Aladin (2019). Už 18. júla uvidíme Levieho kráľa a ďalej sú na pláne filmy ako Lady a Tramp či Malá morská víla.

Práve o poslednom zmienenom sa za posledné dni roztrhlo vrece s novými informáciami. Morskú pannu Ariel si zahrá černoška Halle Bailey, zatiaľ čo by zlovestnú Ursulu mohla stvárniť Melissa McCarthy. Viac informácií však nájdete na tomto odkaze. Dnes sa totižto zameriame na inú hranú adaptáciu klasiky od Disney, ktorú uvidíme už budúci rok.

Mulan

Zdroj: collider.com

Hraná adaptácia Mulan prišla s prvým trailerom!

Samozrejme máme na mysli Mulan, ktorá pôvodne vznikla v roku 1998. Hraná adaptácia príde do našich kín 27. marca 2020 a už dnes si môžeme užiť prvý trailer. Ja osobne nie som veľkým fanúšikom týchto hraných verzií, no Mulan zatiaľ vyzerá viac ako zaujímavo.

V hlavnej úlohe sa ukáže čínska herečka Liu Yifei, ktorú môžete poznať napríklad z filmu Zakázané kráľovstvo. Veliteľa Tunga stvárni Donnie Yen, známy napríklad zo série Ip Man alebo Rogue One: A Star Wars Story. Réžiu má na starosti režisérka Niki Caro, ktorá má na konte filmy ako Úkryt v zoo či McFarland, USA.

Hlavného zloducha a.k.a. Bori Khana stvárni herec Jason Scott Lee (Dračí život Brucea Leeho). Ďalšími známymi tvárami v obsadení sú napríklad Jet Li, Chen Honghui, Tzi Ma, Ron Yuan, Nelson Lee, Chen Tang, Jimmy Wong alebo Doua Moua.

Toto je však iba zlomok hercov, ktorí sa vo filme ukážu. Film má bohužiaľ aj svoje veľké negatívum, ktorým je nahradenie milovanej postavy Mushu (ktorého v originále daboval Eddie Murphy). V hranej adaptácii je totižto nahradený fénixom. Mulan však stále bude mať svojho svrčka, ktorého nadabuje Jun Yu.

Mulan

Zdroj: movieweb.com

Čo hovoríte na prvý trailer? Tešíte sa na túto hranú adaptáciu od Disney? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: collider.com

About author

Volám sa Adam, mám 20 rokov, na vysokej škole študujem masmediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport - celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.
  Related posts
  Filmy

  Najnovšia fotografia z filmu Morbius odhaľuje zaujímavý Easter Egg. Ukáže sa vo filme aj Venom?

  Filmy

  Marvel odhalil scenáristu pre film Ant-Man 3. Kto sa bude podieľať na jeho pokračovaní?

  Filmy

  Horor Tiché miesto: Časť II dostáva nový dátum vydania. Kedy ho konečne uvidíme?

  Filmy

  TOP 10 - Najlepšie horory na Netflixe, ktoré prehĺbia vaše nočné mory

  Pridaj komentár