Inteligentné hodinky idú v Amerike na dračku viac, ako tie tradičné!

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Breitling, Hublot, TAG Heuer či Casio? Nie, tieto značky už dávno nie sú na vrchole najúspešnejších predajcov hodiniek. Na zoznam piatich najlepších sa ku výrobcom Rolex a Patek Philippe totiž pridáva Apple, Samsung a Fitbit. Je tomu naozaj tak, traja z piatich najúspešnejších predajcov hodiniek v Spojených štátoch amerických vyrábajú Smart Watche, alebo teda inteligentné hodinky.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Skupina NPD Group, ktorá sa zaoberá prieskumom trhu tvrdí, že za posledný rok predaj inteligentných hodiniek v Amerike neuveriteľne stúpol. V prvej polovici tohto roka sa predaj zvýšil o 24 percent v porovnaní s rovnakým časovým úsekom za rok 2018. Sú tu však ešte zaujímavejšie čísla.

Samsung Galaxy Watch Active 2
Zdroj: blog-nouvelles-technologies.fr

Inteligentné hodinky idú v Amerike na dračku

NPD odhalilo, že za rok 2018 stúpli dolárové držby až o 51 percent, zatiaľ čo jednotkové predajné tržby stúpli o 61 percent. Pokiaľ sa pozrieme na celý rok 2018, tak 56 percent z hodnoty predaných hodiniek v USA patria tradičným hodinkám. Rozdielne výsledky však dosiahol štvrtý kvartál roku 2018, ktorý je silný vďaka vianočným nákupom.

Počas neho patrilo až 55 percent z hodnoty predaných hodiniek práve tým inteligentným. To znamená, že sa Smart Watche predávali lepšie ako tradičné digitálne alebo ručičkové hodinky. NPD teraz odhaduje, že trh inteligentných hodiniek je aktuálne $5 miliardovým priemyslom. Je teda možné, že Smart Watche raz úplne nahradia klasické náramkové hodiny?

Nové Apple Watch
Zdroj: wallpaperscraft.com

Riaditeľ NPD hovorí, že pre zákazníkov je veľmi dôležitým faktorom možnosť pripojenia na zabudované LTE bez potreby mať nablízku svoj smartfón. Ľudia si začínajú uvedomovať to, že na týchto zariadeniach dokážu vykonávať širokú škálu úkonov. Dokážete prijímať notifikácie, odpoveď na správy, riadiť váš Smart Home a mnoho viac.

Najúspešnejším gigantom vo sfére inteligentných hodiniek je aktuálne Apple, ktorý počas roka 2018 predal skoro 23 miliónov zariadení. Toto číslo je takmer polovicou zo všetkých inteligentných hodiniek, ktoré boli celosvetovo predané. Na dračku určite pôjdu aj novo predstavené Apple Watch Series 5, ktoré prinášajú zaujímavé funkcie pre zlepšenie zdravia.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Tak čo, taktiež ste zástancami inteligentných hodiniek? Alebo máte na ruke radšej starú klasiku? Vaše názory nám dajte vedieť do komentárov!

Zdroj: hypebeast.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -