Netflix zrušil dva seriály, ktoré mali potenciál zaradiť sa medzi najlepšie originálne výtvory roku 2020. Aké sú dôvody?

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Netflix rozhodol o budúcnosti dvoch seriálov, ktoré v roku 2020 neuvidíme. A podľa všetkého to vyzerá tak, že sa neukážu ani v priebehu toho budúceho. Streamovací gigant ich totižto zrušil a celá produkcia sa stáva minulosťou.

Prvým seriálom je prekvapivo temná dráma s prvkami komédie I Am Not Okay with This, ktorej prvá séria debutovala ešte len vo februári. Druhým seriálom je originálny výtvor Netflixu s názvom The Society z roku 2019, ktorý sa bohužiaľ už taktiež nedočká pokračovania.

Netflix 2020
Seriál I Am Not Okay with This; Zdroj: everydaykoala.com

Prečo sa Netflix rozhodol zrušiť dva seriály z roku 2020?

Dôvod zrušenia je jednoduchý a možno už tušíte – pandémia nového koronavírusu. K rozhodnutiu viedli stále neisté dátumy natáčania a vyššie náklady s produkciou počas obdobia šíriaceho sa vírusu spôsobujúceho ochorenie COVID-19.

Ešte pred týmto rozhodnutím mali oba spomínané seriály naplánovaný príchod druhej série a po kritickej stránke tieto dva originálne výtvory uspeli na výbornú. Aj preto je tento krok streamovacieho giganta prekvapivým a k celej situácii sa vyjadrili veľmi stručne:

„Sme veľmi sklamaní, že musíme robiť takéto rozhodnutia kvôli okolnostiam, ktoré vytvoril COVID-19.“

Netflix 2020
Zdroj: slashfilm.com

Videli ste prvé série zrušených seriálov?

I Am Not Okay with This vo svojom vnútri zahŕňa dve mladé hviezdy, ktoré si môžno pamätáte z pôvodného filmu IT od režiséra Andyho Muschiettiho Sophia Lillis a Wyat Oleff. Príbeh sa točí okolo dievčaťa, ktoré vyvinulo telekinetické schopnosti. Otvorený koniec nám už však k ničomu nepomôže a siedmou epizódou sa celý seriál navždy uzavrel.

Dráma The Society je taktiež o skupine dospievajúcich, ktorí sa snažia prežiť v rodnom meste po tom, ako z neho zmiznú všetci dospelí. Okolo mesta sa neskôr vytvorí záhadný les a všetci preživší musia vytvoriť nové pravidlá, vďaka ktorým sa budú vedieť udržať pri živote.

Fanúšikom týchto dvoch seriálov prajeme úprimnú sústrasť a už len dúfať, že nám koronavírus zo sveta neodstráni aj ďalšie nadchádzajúce projekty. Predsa len, bez existencie COVID-19 by I Am Not Okay with This a The Society existovali i naďalej.

Pozerali ste tieto dva seriály a tešili ste sa na druhú sériu? Ste spokojní z rozhodnutím streamovacej platformy Netflix, ktorá nebude na rok 2020 spomínať s úsmevom na tvári? O vaše názory sa s nami nezabudnite podeliť dole v komentároch. 

Zdroj: deadline.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -