Netflix zrušil dva seriály, ktoré mali potenciál zaradiť sa medzi najlepšie originálne výtvory roku 2020. Aké sú dôvody?

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Netflix rozhodol o budúcnosti dvoch seriálov, ktoré v roku 2020 neuvidíme. A podľa všetkého to vyzerá tak, že sa neukážu ani v priebehu toho budúceho. Streamovací gigant ich totižto zrušil a celá produkcia sa stáva minulosťou.

Prvým seriálom je prekvapivo temná dráma s prvkami komédie I Am Not Okay with This, ktorej prvá séria debutovala ešte len vo februári. Druhým seriálom je originálny výtvor Netflixu s názvom The Society z roku 2019, ktorý sa bohužiaľ už taktiež nedočká pokračovania.

Netflix 2020
Seriál I Am Not Okay with This; Zdroj: everydaykoala.com

Prečo sa Netflix rozhodol zrušiť dva seriály z roku 2020?

Dôvod zrušenia je jednoduchý a možno už tušíte – pandémia nového koronavírusu. K rozhodnutiu viedli stále neisté dátumy natáčania a vyššie náklady s produkciou počas obdobia šíriaceho sa vírusu spôsobujúceho ochorenie COVID-19.

Ešte pred týmto rozhodnutím mali oba spomínané seriály naplánovaný príchod druhej série a po kritickej stránke tieto dva originálne výtvory uspeli na výbornú. Aj preto je tento krok streamovacieho giganta prekvapivým a k celej situácii sa vyjadrili veľmi stručne:

„Sme veľmi sklamaní, že musíme robiť takéto rozhodnutia kvôli okolnostiam, ktoré vytvoril COVID-19.“

Netflix 2020
Zdroj: slashfilm.com

Videli ste prvé série zrušených seriálov?

I Am Not Okay with This vo svojom vnútri zahŕňa dve mladé hviezdy, ktoré si môžno pamätáte z pôvodného filmu IT od režiséra Andyho Muschiettiho Sophia Lillis a Wyat Oleff. Príbeh sa točí okolo dievčaťa, ktoré vyvinulo telekinetické schopnosti. Otvorený koniec nám už však k ničomu nepomôže a siedmou epizódou sa celý seriál navždy uzavrel.

Dráma The Society je taktiež o skupine dospievajúcich, ktorí sa snažia prežiť v rodnom meste po tom, ako z neho zmiznú všetci dospelí. Okolo mesta sa neskôr vytvorí záhadný les a všetci preživší musia vytvoriť nové pravidlá, vďaka ktorým sa budú vedieť udržať pri živote.

Fanúšikom týchto dvoch seriálov prajeme úprimnú sústrasť a už len dúfať, že nám koronavírus zo sveta neodstráni aj ďalšie nadchádzajúce projekty. Predsa len, bez existencie COVID-19 by I Am Not Okay with This a The Society existovali i naďalej.

Pozerali ste tieto dva seriály a tešili ste sa na druhú sériu? Ste spokojní z rozhodnutím streamovacej platformy Netflix, ktorá nebude na rok 2020 spomínať s úsmevom na tvári? O vaše názory sa s nami nezabudnite podeliť dole v komentároch. 

Zdroj: deadline.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -