NETFLIXSeriály

Netflix opäť boduje! Čo práve urobil pre všetkých Čechov a Slovákov?

Netflix na Čechov a Slovákov nezabudol!

Netflix momentálne patrí medzi najpopulárnejšie značky na svete. Najväčšia a najpohodlnejšia streamovacia služba sa postupne rozširuje do celého sveta a robí všetko preto, aby ľudia nemuseli pozerať programy s reklamami v nízkych kvalitách v TV vysielaní. Na Netflixe si totiž pozriete mnohé populárne filmy a seriály len vďaka mesačnému poplatku a internetovému pripojeniu. Nič už nemusíte nelegálne sťahovať, všetko si pozriete na aplikáciách Netflix ktoré má dnes už každý smartfón, počítač alebo smart TV.

Na Slovensku túto službu už nejaký ten piatok máme, avšak zatiaľ nedosiahla takej popularity, akú by ste možno čakali. Bolo to najmä preto, že tituly na Netflixe neboli lokalizované do nášho jazyka. Na výber ste väčšinou mali len anglické znenie s anglickými titulkami. To sa však pred pár dňami konečne obrátilo a všetky staré české titulky z ich lokálneho odvetvia Netflixu prišli konečne aj do nášho regiónu. Teraz však prichádza novinka, ktorá konečne Netflix na našom trhu konečne poriadne zlokalizuje.

Najpozeranejšie seriály na Netflixe za rok 2018

Zdroj: icons8.com, 1000logos.net, byrslf.co

Noví prekladatelia

Portál Živé práve potvrdil, že Netflix si najal až 30 prekladateľov, ktorí sa postarajú o titulky v českom jazyku pre mnohé nové filmy a seriály. Všetky veľké a populárne tituly si tak už čoskoro užijeme s titulkami, ktorým bude každý rozumieť. Ide o fantastický krok vpred na spopularizovanie tejto služby. Nepochybne tu je mnoho rodín, ktoré sa rozhodli Netflix vyskúšať a svoje predplatné zrušili, keďže titulom nerozumeli. To sa teda týmto krokom oficiálne mení.

Slovenská lokalizácia sa zatiaľ nechystá, avšak myslím si, že to pre nikoho nebude problém. Každý Slovák češtine rozumie ako vlastnému jazyku a nájdu sa tu mnohí, ktorí vám potvrdia, že české preklady sú častokrát lepšie ako tie v slovenskom jazyku. Ak ste teda jeden z tých, ktorí prestali Netflix platiť práve kvôli problému s lokalizáciou, myslím si, že tento krok môžete začať prehodnocovať.

Ste radi, že sa Netflix rozhodol plne prekladať nové aj staršie tituly na Netflixe do českého jazyka? Chceli by ste radšej službu vidieť  so slovenskými titulkami? Napíšte nám do komentárov!

Zdroj: zive.azet.sk

About author

They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.
  Related posts
  SeriályTrailery

  Najnovší trailer k seriálu Amazing Stories od Stevena Spielberga na seba láka svojou výnimočnosťou

  Seriály

  Dočkáme sa v seriálovom spracovaní Parazita od HBO hviezdy z Marvel Cinematic Universe?

  RecenzieSeriály

  Nový seriál High Fidelity hrá skvelý hudobný aj herecký koncert | High Fidelity RECENZIA

  SeriályTrailery

  Krvavé zabíjanie démonov sa vracia v traileri na tretiu sériu Netflix seriálu Castlevania

  1 Comment

  Pridaj komentár