5 najsmutnejších úmrtí, ktoré sme videli v populárnych komiksových filmoch

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Nestáva sa často, že by vo filme podľa komiksu zomrela kladná postava, avšak kvôli umocneniu deja sa to niekedy stane. O to horšie to je, ak sme si danú postavu obľúbili a dúfali, že ju uvidíme v prípadnom pokračovaní. Dnes sa pozrieme na najsmutnejšie úmrtia v dejinách komiksových filmov.

5. Jonathan Kent

(Muž z ocele)

Superman má v podstate dvoch otcov. Jedným z nich je jeho adoptívny otec Jonathan, ktorého vo filme skvelo stvárnil slávny Kevin Costner. Bohužiaľ sa táto komiksová postava nedožije finále a umiera pred očami samotného Supermana. Samozrejme to celé bolo veľmi emotívne a veľmi dobre zrežírované.

 

4. Yondu Udonta

(Strážcovia Galaxie 2)

Youndu Udonta patril medzi najzábavnejšie a celkovo najlepšie postavy slávneho vesmírneho dobrodružstva Strážcovia Galaxie. Zase ide prakticky o adoptívneho otca hlavnej postavy, tentokrát Star Lorda, ktorého stvárnil Chris Pratt. On a Yondu mali medzi sebou vždy nejaké menšie, či väčšie rozpory, no vždy sa mali radi a všetko sa to ukázalo v scénke, keď sa Yondu obetoval, aby mohol Star Lord prežiť.

https://www.youtube.com/watch?v=OgKy6Exqj_s&t=108s

 

3. Gwen Stacey

(Amazing Spiderman 2)

Slávna herečka Emma Stone si zahrala v mnohých známych filmoch a medzi ne určte patri aj komiksový film od SONY Amazing Spiderman, v ktorom stvárnila jednu z najdôležitejších postáv. Konkrétne Gwen Stacey, Spidermanovu priateľku a životnú lásku. Ten ju nedokázal zachrániť a Gwen mu tak zomrel v náručí. Chudák Spidey.

https://www.youtube.com/watch?v=A6if4GOyWqs

 

2. Ben Parker

(Spiderman)

Spidermanovým príbuzným a rodine sa smrť akosi nevyhýba. Ako vieme v prvej časti zomrel Ben Parker, muž, ktorý Petera Parkera vychoval ako svojho syna, hoci ním nebol. O to ťažšie to Spiderman niesol, keď zistil, že za jeho smrť môže aj on, keď úmyselne nechal utiecť zlodeja, ktorý následne zabil jeho milovaného strýka. Aj takýto je niekedy svet komiksových filmov.

 

1. James Logan Howlett

(Logan: Wolverine)

Najemotívnejšia smrť v dejinách komiksových filmov! Logan/Wolverine patril medzi medzi vôbec najobľúbenejšíe komiksové postavy od Marvelu. V podaní skvelého Hugha Jackmana sa takmer z každého jeho filmu stal skvosť akčného žánru. V roku 2017 sa Hugh rozlúčil s postavou, ktorá ho navždy preslávila krvavým filmom Logan, ktorý zase patri medzi najlepšie filmy súčasnosti. Jeho smrť na konci filmu bola neskutočne epická a neskutočne smutná zároveň.

https://www.youtube.com/watch?v=QWJfujg9wHo&t=65s

Ktoré z týchto úmrtí je podľa vás najemotívnejšie? Súhlasite s prvou priečkou? Nezabudnite tento článok podporiť svojim lajkom.

ZDROJyoutube

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -